Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

видео запис

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Отговор: видео запис

    въпросът е какво рендване да удара, за тубата, за да излиза правилно под 720р. Не само за мен, а и за другите.
    Щом има смяна на съотношението има два начина за да няма изкривявания в картината:
    1. С добавяне на "информация" - т.е. черни ленти
    2. С премахване на информация - crop filter.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Отговор: видео запис

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    лентите изчезват. Начи проблемът е визуален при мен. Това е кофти. Така няма да знам дали ги има или не реално във филма. А и не би трябвало да е така изобщо. Поне на пълен екран. В момента съм със старият ми монитор, на 1650х1050 с дви кабел и си е същото. въпросът е какво рендване да удара, за тубата, за да излиза правилно под 720р. Не само за мен, а и за другите.
    т.е. проблем не съществува

    ще знаеш дали има или няма ленти, когато свиваш странично

    ТРЯБВА да е така на пълен екран, защото обратното би означавало деформация на образ 4:3 с цел да се запълни поле 16:9

    на 1680х1050 също не е 4:3, така че нормално и на тази резолюция да има черни ленти

    конвертирането ти трябва да бъде САМО в преминаване към lossy кодек, без НИКАКЪВ resize
    т.е. по-лесното е да се зададат square pixels, т.е. 1 на входа е равен на 1 на изхода, или ръчно да зададеш 4:3 на входа и 4:3 на изхода

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #18

    Отговор: видео запис

    да бе. Трябваше да ми е ясно, още от началото ама се бях заблудил, заради това, че плеъра би трябвало да рендва самата резолюция, към моята на монитора. За пример. Снимам с камера или телефон на 720р. Пускам го на пълен екран с 1080р. Нямам ленти. Та си мислех, че или самият фрапс ги добавя, защото не знае да снима, при тая резолюция, или се базира по основната, на компютъра. Също ми беше минала и идеята, за самият плеър. Но при тест, ня 3 различни, лентите си оставаха.

    Сега да попитам, с яко тъп въпрос. Ако кача такъв обработен файл на тубата, 720р. аз и другите, ще виждаме ли лентите?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Отговор: видео запис

    при resize от 1600х1200 към ХХХх720 без промяна на aspect ratio, това ще даде стойност на ХХХ=960, т.е. пак няма да е 16:9, което да запълни площта на съвременен екран
    т.е. ленти пак ще има, сори

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #20

    Отговор: видео запис

    чакай сега. Това нещо не го схванах. Така или иначе, ако пипаме едната от двете стойности, при правилни пропорции другата слиза/покачва, спрямо променената. Тоест, ако променя 1200, на 720, 1900 би трябвало да слезе на 1420 - 1900-480 = 1420.

    Иначе, за да не изглеждам, като пълен глупак, спрямо цялата тема, си признавам, че при целият ми видео обработващ опит, никога не съм променял основната резолюция към друга. Освен последните години, от 1080 към 720. Честно не съм се замислял изобщо по въпроса. Ако ми е попадал някакъв филм, с черни ленти от страни, съм си мислел, че това е единствено, заради формата(VCD...). Без много да си задавам въпроси.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Отговор: видео запис

    първо, резолюцията, на която си снимал, е 1600х1200, а не 1920х1200, така че:

    1200->720 = 40% намаление
    1600 намалено с 40% = 960, а не механично да извадиш брой пиксели

    съотношението 960х720 = 1600х1200 = 4:3, т.е. ако щеш увеличавай, ако щеш намалявай стойностите, на широкоекранен монитор при видео 4:3 ще имаш ленти встрани!

    и нещо много важно - доколкото знам, youtube поради спецификата на ползвания кодек не поддържа фреймрейт, различен от "официалните", т.е. нито 48-те на Хобита, нито твоите 60

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #22

    Отговор: видео запис

    аууу това ми напомня, че трябва да се подготвам, за данъчната декларация, която е през април. И да не си правя сметки с минус 480, като държавата може да ми предложи процент....

    Тубата ползва 29, ако не се лъжа. За това виждаш, сам, оня пълният клип, дето съм го дал по на горе, че не може да се гледа, без да те болят очите. Като се има предвид, че играта е кофти, под PS. Стените мърдат, с гадни анимации, се едно си пиян. Ама все пак пичовете са извинени. Правили са я 94/95.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Отговор: видео запис

    Ето всичко което трябва да знаеш:
    https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=bg

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #24

    Отговор: видео запис

    да бе. Блягодаря. То не, че вече не ми е ясно ама ето.

    YouTube utilise des lecteurs 16:9. Si vous importez un fichier autre que 16:9, il sera tout de même traité et affiché correctement grâce à un recadrage avec des bandes verticales ou horizontales réalisé par le lecteur. Si vous souhaitez un ajustement parfait avec le lecteur, utilisez un codage avec les résolutions suivantes :

    Le lecteur YouTube ajoute automatiquement des barres noires pour que la vidéo s'affiche correctement sans rogner ni étirer l'image, quels que soient la taille de la vidéo ou le lecteur

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #25

    Отговор: видео запис

    викам аз да спретна на бързо едно видео с правилните размери. Та импровизирах малко. Кажете как излиза при вас
    lara croft aniversary - YouTube

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Отговор: видео запис

    широкоекранно излиза

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Отговор: видео запис

    на резолюция 1440 Х 900 - широкоекранно с малки черни ленти отдолу и отгоре (което е нормално ако материала е 720п). Довечера ще пиша как е на 1080п и на 1600х1200 + ТВ 1080п

    Добавено:
    Малко по-късно отколкото обещах но така се стекоха обстоятелствата
    - на 1080п - излиза широкоекранно без ленти и без изкривяване.
    - на 1600х1200 с ленти отдолу и отгоре (нормално), а на ТВ-то вързано към компа запълва целия екран без изкривявания на 1080п.
    Този пост е редактиран от Pat; 17-03-14 в 11:13.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #28

    Отговор: видео запис

    ок мерси, за помощта. Ще черпя с бири и ако можа да гепна една бутилка ракия, от техновата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Дайте съвет за видео запис на CD
    От dallaz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-07, 19:25
  2. запис на видео от уеб камера
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-07, 22:10
  3. Проблем при запис от видео на РС-то
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-02-06, 16:37
  4. Запис на онлайн видео
    От Vandal във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-05, 12:30
  5. Софтуер за запис от видео камера
    От Stealth във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 31-07-03, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе