Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree4Одобрявам

Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Всеки има правото да си настъпва мотиката.
    Но нека не подценяваме "успехът на начинаещия"
    Ще се радвам ако човека се оправи сам, но нека това не му дава криле за бъдещи такива операции.
    Според мен вече е останало доста малка вероятност, но винаги има шанс, само че винаги е по-голям, преди някой с безплатни програми да се опита да изкара нещо и същевременно да направи обратен ефект и да направи задачата по-трудна от колкото е. Това води до големи разходи в последствие.
    Точно по тази причина не давам съвети за програма , за да не стане по-лошо и да бъда виновен че съм я препоръчал, а дефакто причините да са в следствие на доста други действия и последствия от тях.
    tanatos одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #17

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Недей плаши човека, струва си да пробва сам.
    Доколкото разбирам няма физически проблем с харддиска (счупен, глави и т.н.). Така че може да си го сканира с де що има програми за възстановяване, няма какво да му стане. Най важно е да не записва нищо върху диска.

    GetDataBack съм я използвал лично (няколкократно за терабайти информация) и я препоръчвам с две ръце по описания в предишния ми пост метод.

    Р-Студио (поне преди 1 година някъде) разпознаваше нелегални активации и не откриваше файлчета (или откриваше само малки по размер). Маймунска версия на Р-Студио - категорично не. Получава се феномена "сканира часове харддиска - накрая казва няма файлчета за възстановяване".
    ivodivo одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #18

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Да и аз съм ползвал GetDataback а преди много време се сещам за Lost&Found - не знам дали още съществува и дали поддържа NTFS но вършеше работа. Обаче че не е графична и с бутабъл диск на друга машина...бяха сложни времена!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Get data back, не възстановява снимки и други медии - връща файла, но е невалиден и не се визуализира.
    Както казах - всеки избира да си настъпи мотиката

    Всичко е много просто , казах че мога да му помогна , никъде не съм казал заплащане, но щом е решил да се мъчи - успех.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7
    #20

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Да се похвалям, че за сега добре върви всичко ... но гледам да изпреваря събитията та имам следното питане:
    След като мине това с възстановяването, някакви съвети как да си предпазя инфото (на външен твърд диск) от подобни злонамерени ТВ-та ( разбрах че LG - то трябвало да има памет форматирана предварително от еди каква си програма ...)? Предполагам с някакви заключващи програми който да не позволяват сговнянето на файловата ми система.
    Питам просто кое е най доброто според Вас за за защита на външен твърд диск?

  7. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #21

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    За форматиране на "външни" носители можеш да използваш SD Formatter (препоръчва се за SD/SDHC/SDXC устройства) и HP USB Disk Storage Format Tool.
    Относно защитата... по-добро от backup-а няма.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Така е ама старо правило гласи, че имаш бекъп докато не ти се наложи да възстановяваш .... винаги има шанс да "настъпиш мотика".

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7
    #23

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Здравейте на всички. Вече всичко (на 100 %) е възстановено на друг диск (252 GB (270 837 055 488 bytes) 41 440 Files). За целта използвах препоръчаната от някой от вас R-Studio Network 7.6.15... Като цяло съм доволен от възстановената информация и преди да престъпя към форматирането на диска искам да попитам още един път не е ли възможно по някакъв друг начин да си възстановя файловата система на диска. Как е най правилно да постъпя с него. Все още си мисля че има някакъв начин без да се налага да го форматирам и т.н.

    - - - - - - - - - -

    Уточнявам че R-Studio-то е свалено от торент сайт БЕЗПЛАТНО и работи перфектно, или поне на мен ми свърши работата на 100%. Предпочетох го пред доста други програми с който се сблъсках. И всичките тези 100% ги възстанових само с 1% сканиране на диска. Поради това си мисля че има и друг начин за моя диск.
    blue1 одобрява това.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #24

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Цитат Първоначално публикувано от g134 Виж публикацията
    Здравейте на всички. Вече всичко (на 100 %) е възстановено на друг диск (252 GB (270 837 055 488 bytes) 41 440 Files). За целта използвах препоръчаната от някой от вас R-Studio Network 7.6.15... Като цяло съм доволен от възстановената информация и преди да престъпя към форматирането на диска искам да попитам още един път не е ли възможно по някакъв друг начин да си възстановя файловата система на диска. Как е най правилно да постъпя с него. Все още си мисля че има някакъв начин без да се налага да го форматирам и т.н.

    - - - - - - - - - -

    Уточнявам че R-Studio-то е свалено от торент сайт БЕЗПЛАТНО и работи перфектно, или поне на мен ми свърши работата на 100%. Предпочетох го пред доста други програми с който се сблъсках. И всичките тези 100% ги възстанових само с 1% сканиране на диска. Поради това си мисля че има и друг начин за моя диск.
    Защо не искаш да го форматираш. Нали си възстановил данните?
    Провери ли дали възстановените неща работят?

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7
    #25

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Ами всички снимки са ОК. За клиповете не съм ги проверявал един по един, но на случайния принцип всичко работи.
    Имам предвид че всичко по възстановяването се получи много лесно ​(всичките тези 100% ги възстанових само с 1% сканиране на диска). Има ли разработена програма, която да сканира диска и да отбележи какъв му е проблема и да предложи някакво решение. Според мен е засегнато нещо незначително което обаче е доста важно за да го показва без файлова система, тъй като прочетох малко повече се оказва че LG - то изисква диск форматиран под друг формат (не NTFS) за да си използва функциите по запис, напред, назад и т.н.. Но пак споменавам че когато го включих за няколко секунди не ме е питало за някакво форматиране, а нещо по спомен от сорта че ТВ-то не може да използва това устройство за запис ... и си мисля да не би ТВ-то да е сгомнило някое файлче и от там да идва целият ми проблем и това бавене с възстановяването на цялата информация на друго устройство.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #26

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Цитат Първоначално публикувано от g134 Виж публикацията
    Ами всички снимки са ОК. За клиповете не съм ги проверявал един по един, но на случайния принцип всичко работи.
    Имам предвид че всичко по възстановяването се получи много лесно ​(всичките тези 100% ги възстанових само с 1% сканиране на диска). Има ли разработена програма, която да сканира диска и да отбележи какъв му е проблема и да предложи някакво решение. Според мен е засегнато нещо незначително което обаче е доста важно за да го показва без файлова система, тъй като прочетох малко повече се оказва че LG - то изисква диск форматиран под друг формат (не NTFS) за да си използва функциите по запис, напред, назад и т.н.. Но пак споменавам че когато го включих за няколко секунди не ме е питало за някакво форматиране, а нещо по спомен от сорта че ТВ-то не може да използва това устройство за запис ... и си мисля да не би ТВ-то да е сгомнило някое файлче и от там да идва целият ми проблем и това бавене с възстановяването на цялата информация на друго устройство.
    Е как ще е незначително нещо. Това все едно в един ахрив (от старите книжни) да загубиш картотеката. Досиетата са там, ама библиотекарката като не знае кое къде се намира и на кои е...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #27

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    След като с Rstuio си възстановил всичко то значи че по-бързо щеше да стане и с програма за възстановяване на партишъни- далеч по -бързо и сигурно.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #28

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    А от развален диск на лаптоп ,някой може ли да изкара файловете?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Отговор: Възстановяване на файлове от HDD след ... (бъгване)

    Зависи кой какво е правил по него.
    Принципно има винаги шанс стига да не са задрали главите в диска.

    Ако питаш кой - веднага ти казвам - Samo, от този форум.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 15-01-11, 16:04
  2. Отговори: 4
    Последно: 11-07-09, 17:37
  3. Отговори: 1
    Последно: 10-03-09, 18:49
  4. Отговори: 1
    Последно: 16-12-03, 05:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе