Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с електронен подпис!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #1

    Проблем с електронен подпис!

    Имам следният проблем:
    Имам електронен подпис и съответно проблем с него. При инсталация на софтуера под WinXP няма никакъв проблем.
    При опит да го инсталирам под Win 98 не се получава, въпреки че следвам точно инструкциите на издадетеля. Подписът е StampIT DOC Pro NGL. Под Win 98 ср инсталира нормално, разпознава се от системата, подписва нормално и до тук. Не прави връзка а издава съобщения от типа "Възникна системна грешка...." - това съобщение е от страницата на е-правителството а не от самия Уиндоус.
    Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели опит и да помогне.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Проблем с електронен подпис!

    Цитат Първоначално публикувано от minkov
    Имам следният проблем:
    Имам електронен подпис и съответно проблем с него. При инсталация на софтуера под WinXP няма никакъв проблем.
    При опит да го инсталирам под Win 98 не се получава, въпреки че следвам точно инструкциите на издадетеля. Подписът е StampIT* DOC Pro NGL. Под Win 98 ср инсталира нормално, разпознава се от системата, подписва нормално и до тук. Не прави връзка а издава съобщения от типа "Възникна системна грешка...." - това съобщение е от страницата на е-правителството а не от самия Уиндоус.
    Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели опит и да помогне.
    Благодаря предварително!
    Upgrade IE to version 7 and hope, try Moziila and Opera, install Java package, and all updates

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #3

    Re: Проблем с електронен подпис!

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Upgrade IE to version 7 and hope, try Moziila and Opera, install Java package, and all updates
    Да де, ама под XP си работи нормално с IE 6.0.2800 и няма никакви проблеми. А според документацията трябв да работи дори и с 5.5. Никъде няма изискване за инсталиране на Java, въпреки, че при мен са инсталирани, но ще пробвам след като кача и всички ъпдейти.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    39
    #4

    Re: Проблем с електронен подпис!

    Цитат Първоначално публикувано от minkov
    Да де, ама под XP си работи нормално с IE 6.0.2800 и няма никакви проблеми. А според документацията трябв да работи дори и с 5.5. Никъде няма изискване за инсталиране на Java, въпреки, че при мен са инсталирани, но ще пробвам след като кача и всички ъпдейти.
    Провери някъде по веригата, дали не ти е истекъл някой сертификат и виж дали всички "упдатес" са му сложени на 98-цата ако не стане сложи 2000 ако те устройва, като вариант.
    Това с е правителствотоо си е пак "хубава работа ама българска"
    Май имаше инструкции и за firefox може и с него да пробваш! (Само 5МБ по добре от колкото цял ОС)

    Успех!

  6. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #5

    Re: Проблем с електронен подпис!

    Наистина пробвай с FIREFOX или наи малко с ИЕ 6.01 упдеит
    Много програми не ми вървят зариди това.. В пакета на "ИЕ6.01 упдейт" има някой неща за мрежата, без които някой сървиси не работят...

    едит//
    Направи си упдейт на 98цата. Току що пробвах и вътре са селагат много фиксове за защита и съответно новия IE (6ца). Мисля че няма 7ца за 98...

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #6

    Re: Проблем с електронен подпис!

    Цитат Първоначално публикувано от WilliamDark
    Направи си упдейт на 98цата. Току що пробвах и вътре са селагат много фиксове за защита и съответно новия IE (6ца). Мисля че няма 7ца за 98...
    Може и да е малко глупав въпросът - Ама как да си направя ъпдейт на Win 98?

  8.  
     
  9. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #7

    Re: Проблем с електронен подпис!

    отватяш IE и горе в мнюто
    TOOLS>WINDOWS UPDATE успех
    драсни да кажеш ако има проблем ...
    може да ми пишеш директно на ICQ MSN YAHOO i t.n
    само да знаеш че съм невидим

  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re: Проблем с електронен подпис!

    Трябва да свалиш билбиотеки за Win98.
    Можеш да ги свалиш от тук:
    http://www.b-trust.org/downloads_bg.html


  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #9

    Re: Проблем с електронен подпис!

    Цитат Първоначално публикувано от get
    Трябва да свалиш билбиотеки за Win98.
    Можеш да ги свалиш от тук:
    http://www.b-trust.org/downloads_bg.html

    Тя темата е доста стара, ама да кажа за резултата - с Вин 98 просто не става и с тези библиотеки няма да стане защото са за друг вид подпис, а не за този който аз имам (моят е от Инф. обслужване). И всъщност установих къде е проблемът - той подписът си работи нормално под Вин 98 - т.е. подписва документи и всичко друго каквото трябва, само че софтуерът на Данъчна администрация и ел. правителство е направен по някакъв тъп начин (допускам умисъл на тези които са го направили) за да не може да контактува с Вин 98 - това е, иначе например подписана ел. поща праща нормално и получава нормално - няма проблем - само не и към държавната администрация. Важното е да вървят продажбите (на Вин ХР).

  12. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #10

    Re: Проблем с електронен подпис!

    Ами не. Библиотеките са за Уиндоус 98. При тях няма ограничени какъв вид е ел. сертификат. Просто ти дадох линк от техния сайт, защото първо за тях се сетих.

    Наистина има вероятно нещо в техни удостоверения да е по-шантаво...

    off topic:
    thawte ли преди предлагаха безплатни ел. подписи?
    Много ми е интересно какъв тип са.

  13. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #11

    Re: Проблем с електронен подпис!

    в четвъртък инсталирах на клиент електронен подпис..
    значи изискването е ИЕ5.5 и нагоре.. по добре 6ца.. има драйвери за карт риййдърите дето се предлагат от Информационно обслужване.. на сайта им са.. както и сертификатите.. има и упътване за инсталация.. много е просто...
    Подържа 98SE, но трябва да се упдейтне IEто...
    Отделно има и телефони на фирмата дето ти предлага услугата... Не забравяй че трябва да инсталираш и драйвери за USB за 98 .. ако го ползваш

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с електронен часовник, избързва
    От dragozow във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 10
    Последно: 26-01-13, 09:56
  2. B-Trust универсален електронен подпис
    От Coppermine във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-10, 19:15
  3. един подпис
    От helios1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-07, 09:20
  4. Отговори: 5
    Последно: 23-02-06, 13:33
  5. Как за подпис да сложа анимация
    От dimoh_H във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 24-11-05, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе