Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #16

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Не- не съм се обидел на никой!- Явно моят въпрос в началото наистина е бил неправилна зададен! Сега обаче, след като стигнахме до някакво стъпало ще пробвам да задам втори въпрос като продължение на първият!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #17

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Epptyz, щом твърдо си решил да вървиш по този изтъркан метод добре...

    програмата която ти трябва за удължава/маркиране е WINHEX http://www.x-ways.net/winhex/index-m.html

    Теглиш четеш документацията...

    После отиваш тука: http://www.cdmediaworld.com/hardware/cdrom/cd.shtml изчиташ всичко и действаш.



    И накрая като направиш CD-то ми го дай... ако не успея да го изкопирам... значи добре си се справил.



    --------------------------------------------------

    ето ти няколко лесни начина за защита, които може да приложиш без много усилия:

    http://www.cdmediaworld.com/hardware...otect_cd.shtml

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #18

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    благодаря много на всички за помощта!

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #19

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Хеххе, Boby нали като даде софтуера на някой и му каже паролата.. онзи после всичко ще изкопира.. а паролата ще я напише на листче.



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ne ti razbiram logikata nali ideiata e da ne moje vsichki da go chetata tva e , a ako toi dade na niakoi parolata tova oznachava che toi mu e glasuval doveria ... a ako ne e , onia moje da se muchi kolkoto si iska i niama da uspee... nali za tova stavashe vupros , i da ne moje da se prezapisva , ami taia ne moje , a VECHE AKO TOI DADE PAROLATA .. tova oznachava che toi RAZRESHEAVA TOZI CHOVEK DA IMA DOSTUP DO INFORMACIATA NA CDto....

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #20

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    по скоро целта е да го дадеш на всички да го гледат ама да не могат да го модифицират за техните си нужди и да ползват информацията по начин който ти не искаш или да я предоставят на 3-ти лица. И аз съм се мъчил да правя нещо подобно но то това клони към невъзможното един добър вариянт е pdf формата на файловете като им влючиш забрана за редакция и принтиране ама пак трябва да се примириш че само докато някои попита в hack & crack и до другия ден ще ги е разбил. Има и някакви други възможности които не можах да пробвам ама принципа е следния: Криптираш документа и слагаш декриптираш ключ само на кампютрите от които искаш да се отваря и потребителите нямат администраторски права да измъкнат ключа така че могат само да гледат и в комбинацията за забрана за печат може да имаш някаква що годе нормална защита която пак е всичко друго но не и неразбиваема и по скоро въпросът ще е струва ли си мъките да я разбиеш за да видиш информацията

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #21

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    BobyТТ - бллагодаря ти за информачията, но тук става въпрос - дискът да се чете от всеки, но да не може да бъде откопирана информацията от никой, по никакъв начин. И за това бих бил по склонен, да се възползвам от съветите на DeathKnight!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #22

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Не- не! Целта е "ИНФОРМАЦИЯТА ДА СЕ ЧЕТЕ ОТ ВСЕКИ, НО ДА НЕ СЕ КОПИРА ОТ НИКОЙ, ПО НИКАКЪВ НАЧИН"!!! -Благодаря на всички, сега за сега ще се възползвам от съветите на DeathKnight! Още веднъж благодаря!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #23

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    BobyTT - едното е защита от достъп, другото е защита от презапис.

    Първото когато искаш някои хора да го четат, а второто когато искаш много хора да го четат но да не могат да го размножават или най-малкото да ползват материалите вътре. Точно както казва Coppermine

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #24

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Виж този линк. Може да ти хареса нещо http://cdmediaworld.com. Има програми за такива дзверщини

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #25

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    DeathKnight- извини ме, че отново те безпокоя, но аз изтеглих някаква версия на WinHex, която ми дава право да обравотвам файлове до 200 Ка-байта а всичички мои фалове са растерни изображения по 1 Мегабайт. Освен това самите файлове са около 400 на брой. Знаеш ли дали има подобна версия на WinHex която да дава възможност за обработка на неограничено големи файлове?! И ако знаеш- къде мога да я намеря?!

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #26

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    epptyz - Sorry ама това което искаш е невъзможно. Представи си, че успееш да направиш подобeн диск. Снимките само се гледат и диска и папките не може да се копират.



    Какво ми пречи да натисна print screen докато снимката е на екрана. Така всичко което се вижда отива в клипборда и може да си го paste-na където искам.





    Вариант е да се направи (или намери програма) която съдържа в себе си снимките и се гледат с нея. Тази програма трябва да спира print screen и всякакви други screen capture програми(по принцип повечето от тях използват едни и същи API-ta. Но пак сигурно ще има начин да се копира.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #27

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Да, ама не!

    Всичко, което може да се прочете може и да се копира.



    Да допуснем, че някой си направи труда и напише подобна програма, нали все пак снимката трябва да е в паметта за да излезе на екрана (1 път в RAM-а и 1 път във Video RAM-а. Е, във Video RAM-а може да не е цялата снимка едновременно, но това е друга тема.)

    Та, щом е в паметта, какво ми пречи на мен да направя програма, която изкопира рама и ми го пляска на hard-a?!



    Има още много начини!



    Само едно ще ти кажа. Всичко, което може да се прочете може и да се изкопира. Приеми го!

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #28

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Защо не признаете, че такова животно не съществува и да се сложи точка на безплодните напъни.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #29

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    благодаря много за всички мнения, но борбата трябва да продължи! - Нещо да сте чували за защити които не позволяват да се ползва информацията в дисковете без да е сложен в CD-ROM-ът орегиналният диск! - Начини има много и никой не е безкрайно ефикасен, но може да се намери подходяща комбинация, която да обезопаси дискът до някакво задоволително ниво!

    На скоро си купих диск от Славейков и като го пуснах в къщи той ми поиска орегиналният диск. На Славейков са ми продали боклук на който не бяха свалили предварително всички защити!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #30

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">благодаря много за всички мнения, но борбата трябва да продължи! - Нещо да сте чували за защити които не позволяват да се ползва информацията в дисковете без да е сложен в CD-ROM-ът орегиналният диск! ... На скоро си купих диск от Славейков и като го пуснах в къщи той ми поиска орегиналният диск. На Славейков са ми продали боклук на който не бяха свалили предварително всички защити!



    <div align="right">оргинално мнение на epptyz</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    за диска от славейков - прочети nfo файла - потърси директория Crack...

    иначе наистина това коеот искаш е невъзможно - а това за което говориш е нещо различно - забележи че информацията се копира и тн...

    най-елементарното за текста който искаш да защитиш (като пробив де) е някой д аседне да го препише от монитора - нали го вижда... може да отнеме много време но не е невъзможно - и не ти трябва нищо специално - само хартия и молив...[:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Допълнение към новините
    От Zappo във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 18-07-06, 15:32
  2. Относно защитите на 3D Studio Max
    От epptyz във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 29-10-03, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе