Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #1

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    [?]Искам да попитам някой може ли да ми каже как мога да си изработя защита върху CD, така, че от него да не може да бъде откопирана информация на твърдият диск и да не да не може да се презаписва с помощта на записвачки! Веднага искам да кажа, че съм много бос по темата! Дори не ми е ясно как се прави криптиране на данни, така, че бих бил благодарен, ако ми се обясни и това!

    Що се отнася до записвачките- от тях дискът може да се защити, от директен презапис, като на място където информацията е несъществена дискът се повреди механично - това го зная, защото съм го пробвал. Но това не означава нищо защото може папките от дискът да се паснат с мишката и да се прехвърлят на харда и от там отново да се прехвърлят на чист, не защитен диск, от който могат да се направят колкото си искаш копия! Въпросът ми е как може да се защити информацията от подобно пасване?!



    Във дискът ще има снимки от скенер, снимки на текст- преснет от книги.- Под каква форма да ги направя, че когато ги прехвърля на дискът да не могат да се пасват папките! Възможно ли е информацията от тях да се запише върху дискът като фон, подобно на фонът върху фирмените дискове, които върху този фон имат най различни програми. Тук обаче, аз искам да няма никакви програми, а само този фон, който, всъщност да бъде информацията която може да бъде прочетена от всеки, но не може да бъде пасната с мишката, както е с фонът върху същите фирмени дискове!





    Въпрос № 2: Можете ли да ми обясните, съвсем точно (стъпка по стъпка- защото съм голям невежа) –

    1. Как се добавя излишен сектор, към файлът, къде се слага този сектор и как?

    2. С какъв редактор се извършва процедурата?!

    3. Как се извършва неговата ръчна маркировка, като дефектен и с каква програма?!



    Предварително благодаря за отговорите!


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #2

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Ако откриеш такъв начин, кажи го на Sоny и много други компании,които искат да правят същото

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #3

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    [!]хубаво, че ми даваш подобен съвет, но аз лично съм попадал на всякакви защити, коя от коя по добра, така, че би трябвало да знаеш (ако си толкова информиран), че по принцип и това е възможно, още повече след като в случая не става въпрос за някакви програми, които са на този диск а за обикновени данни, които могат да се представят във форма на сканирани снимки. Ето за подобен род информация търся защита! Възможно ли е тези снимки да се запишат под формата на фон върху дискът, подобно на фонът който е върху фирмените дискове и върху който има наслагани всякакви програми, но в този случай да няма такива програми, а от дискът да излиза при пускане само фонът който би могъл да се наблюдава, но не би могъл да се пасне с мишката! Ако това се направи и в комбинация с механичната защита, която вече споменах, то от подобен диск вече нищо не би могло да се изтегли на вън, а само да се ползва като прочитна информация. Някой знае ли как да го сторя това!




  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Много просто:

    1. Правиш диска.

    2. После пускаш го 2мин. в микровълнова печка пусната на максимум.

    3. Лепиш му лепенка "защитен диск"

    -----------------------------------------------------

    После никой не може да го пасне.



    PS. Отговорил съм ти точно на въпроса който си задал по-горе. Ако искаш нещо различно питай пак. []

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    това, което искаш не е възможно. Може обаче да си криптираш данните, така че да са достъпни само след въвеждане на парола. Програмата, с която може да го направиш е Steganos Safe (www.steganos.com)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #6

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Пробвах го аз този вариант с микровълновата. Дискът ми се защити така добре, че сега от него нищо не може да се прочете! Микровълните са противопоказни за металът, а покритието на диска е такова! Още с слагането на дискът в печката и с пускането на програмата започват да хвърчат искри и когато го извадиш от него има останало само разлепеното и прегоряло покритие! Ти сигурен ли си, че тази процедура се извършва с микровълнова печка!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Много просто:

    1. Правиш диска.

    2. После пускаш го 2мин. в микровълнова печка пусната на максимум.

    3. Лепиш му лепенка "защитен диск"

    -----------------------------------------------------

    После никой не може да го пасне.



    PS. Отговорил съм ти точно на въпроса който си задал по-горе. Ако искаш нещо различно питай пак. []



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Тука разни идеи и все негодни за тебе, но не защото участниците не искат или не могат да ти помогнат, ами защото ти не можеш или вероятно не искаш точно да си дефинираш питането.





    <font color="teal">//offtopic

    Примерно ...

    "Искам да напиша как се справям с махмурлука събота сутринта и искам да го илюстрирам със снимки, мои и на жЪната ... [нейните цветни]. Искам обаче тази информация да не може да се презаписва и да се представя без мое знание. Искам само аз да си правя презентациите, за да се знае, че са си мои. Но същевременно искам да раздам диска на сульо и на пульо, да си го гледат и те, но само толкова."</font id="teal">



    Значи напиши точно какво искаш да направиш за да получиш и точен отговор. [То и сега има точни, но да не те отчайвам ...]

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    epptyz, така се защитава диска с/у прекопиране! Никаде не си казал че искаш този диск да се чете...



    Нещо което може да се чете може и да се копира []

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #9

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Ето- ти съвсем точно си улучил защо ми трябва такава защита!

    Ако знаеш нещо по въпросът, то ще ти бъда много благодарен ако го споделиш!



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Тука разни идеи и все негодни за тебе, но не защото участниците не искат или не могат да ти помогнат, ами защото ти не можеш или вероятно не искаш точно да си дефинираш питането.





    <font color="teal">//offtopic

    Примерно ...

    "Искам да напиша как се справям с махмурлука събота сутринта и искам да го илюстрирам със снимки, мои и на жЪната ... [нейните цветни]. Искам обаче тази информация да не може да се презаписва и да се представя без мое знание. Искам само аз да си правя презентациите, за да се знае, че са си мои. Но същевременно искам да раздам диска на сульо и на пульо, да си го гледат и те, но само толкова."</font id="teal">



    Значи напиши точно какво искаш да направиш за да получиш и точен отговор. [То и сега има точни, но да не те отчайвам ...]



    <div align="right">оргинално мнение на Malone</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Мда.. така е много по-добре.

    1. Ако не ползваш програма - т.е. информацията на диска явно се вижда - следователно може да се копира. Може да се направи така, че да не може да се Paste с мишката примерно ако FILE-a е дълъг 100 К, може с редактор да добавиш излишен сектор +1К което после да го маркираш ръчно с програма като дефектен сектор. Това няма да пречи на работа, но File-a става невъзможен за PASTE.

    Всичко хубаво... само дето новите програми за копиране като CLONECD и DISKJUGGLER това могат да го изкопират 1:1 с оригинала без да се замислят.



    2. За твоя случай не може да използваш защита като SAFEDISK.. понеже не искаш да има програма, която да проверява за защитата...

    Освен това CD-to няма да можеш да го записваш с обикновена записвачка, а само с матрична.

    --------



    Или трябва да се примириш че ще има програма и диска ще се копира матрично. Или няма да стане.

    Освен това няма да е евтино. Все някой ще махне защитата колкото и да се стараеш, ако това на диска е ценно...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #11

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Благодаря за информацията ще гледам да се възползвам максимално от нея! Що се отнася за записвачките- от тях не се плаша толкова! Вече споменах, че ако дискът се повреди механично в самото начало (но не съвсем в самото защото, все пак трябва да захапи и да може да тръгне) и ако там е записана несъществена информация, то записвачката просто блокира и не може да осъществи запис! Надявам се, че в комбинация с така посоченото удължаване и маркиране на дефектен сектор, би се получило нещо!

    Само дето все още не ми е ясно, самото прибавяне на сектор и маркирането му като дефектен, как се прави!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    26
    #12

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Аз отдавна съм го чул от някъде това за удължаването и маркирането на дефектен сектор, ама с каква програма и как!- Още в самото начало ви казах, че съм много бос в тия неща, на вас може би ви изглежда много лесна тази процедура, ама аз се чудя как да я разгадая вече сума време, а не зная кой да питам! Затова съм тук!

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #13

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    EPTYZ sorry ako sum ti napisal imeto gresho ama kvo da napravia.... AZ LICHNO TI PREPORUCHVAM SLEDNOTO:

    Plextor 52x32x52 PlexWriter™ Premium Az sums takava zapisvachka i s neinia software ima edin TOOL s koito si pozvoliava da zapishesh disk i toi da bude zashtiten s parola... kogato go slagash na obiknovenna zapisvachka , ti kazva che e EMPTY CD , za da mojesh da vidish kakvo ima vutre svaliash edin soft ot site na plextro i otvariash CDto s nego kato TI ISKA PAROLA DA VIDISH FILES na nego , ako si s Plextor 52x32x52 PlexWriter™ Premium ТИ ИСКА ПАРОЛАбез онзи софт.... мисля че ти отоговорих доняъде на въпроса!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #14

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    Хеххе, Boby нали като даде софтуера на някой и му каже паролата.. онзи после всичко ще изкопира.. а паролата ще я напише на листче.

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    За защитите на CD-та пак, ама с допълнение!-2ри ?

    <font color="teal">//offtopic</font id="teal"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">М да- ясна ми е цялата работа тука- всеки ми говори за микровълнови печки за цветните снимки на жена ми ама полза от файдата – никс!

    Не дай боже сляпо да прогледа- дет съ вика!



    <div align="right">оргинална <font color="red">сигнатура</font id="red"> на epptyz</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <font color="teal">epptyz

    Надявам се не си се обидил от нещо!

    Просто исках да помогна в изясняването на питането ти.</font id="teal">[]

    <font color="teal">//offtopic</font id="teal">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Допълнение към новините
    От Zappo във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 18-07-06, 16:32
  2. Относно защитите на 3D Studio Max
    От epptyz във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 29-10-03, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе