Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Как да подкарам ПикселВю ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    10
    #1

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Значи, интересува ме всичко.

    Взех си такъв тв тунер, но нещо не мога да оправя.

    Като си инсталирах тези WDM драйвъри ---> http://btwincap.sourceforge.net

    И после почнах да сканирам на PAL-B със софтуера дето идва с него.Добре, намира някои програми, но не и най-хубавите... Като например BTV, Cartoon Network, Fox Kids, Нова ТВ, и много други...

    Ако можете да ме светнете по въпроса... че много ми се гледа тв-то на пц-то

    Ааа, също при всяко пускане на компютъра намира някакъв хардуер... New hardware found. И за него не знам кои драйвъри да слагам... к'во да правя ?

    Също как да си наглася и радиото ?

    А дистанционното ? :\\Много съм ви благодарен предварително!



    ПП Говоря за PixelView PlayTV Pro


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    33
    #2

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Той Mollov ти каза да НЕ си вземаш такъв тунер, ама ти не слушаш. Айде сега се мъчи и като го подкараш, постни една нова тема щото има 4231 човека, на които ще помогнеш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    10
    #3

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Добре !

    И какъв предлагаш да си бях взел тогава !?!!?

    БТВ, как го изчисли броя на хората, които имат същия проблем !?!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    10
    #4

    Как да подкарам ПикселВю ?

    БТВ, кой е Молов ? Не помня да съм виждъл такъв юзър!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #5

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Изтегли си този софтуер и нямаш проблеми:



    http://www.asvzzz.com/fly/FlyDS18.zip

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    33
    #6

    Как да подкарам ПикселВю ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Добре !

    И какъв предлагаш да си бях взел тогава !?!!?

    БТВ, как го изчисли броя на хората, които имат същия проблем !?!



    <div align="right">оргинално мнение на VessmaN</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Sorry, ако ти е прозвучало малко гадно, но трябваше повече да поразпиташ и да попрочетеш преди да се нахвърлиш на първия тунер, който си видял. Има много теми за избор на тунер и в този форум, а и в HWBG и в CEG. Прегледай ги, може и да изникне решение на промлема.

    Прегледай и тези статии:

    http://comexgroup.com/multimedia/tv-tuners.htm

    http://tuner.ixbt.com/

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    7
    #7

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Виж сега аз имам такъв тунер и нямам проблеми с него.

    Пускам го с оригиналния драйвер и ми върви чудесно.

    Не виждам защо трябва да ползваш BTV(с BTWincap драйвери),

    аз си създадох проблеми когато пробвах да го подкарам с тях, не че

    не стана ама голяма играчка по настройките.

    Така, че предполагам имаш диск с драйвери в кутията на тунера,

    слагай ги и се кефи(а тунера си е добър, макар , че не е AverMedia).

  10. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #8

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Не се шашкай че открива повечко устройства.На самия тунер му трябват няколко драйверчета.

    Ма не повече от 5 ))

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    10
    #9

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Хехе, ама даже и тези, които идват на ЦД-то не вървят!

    Смисъл, много от програмите (50 от 60) имат само пращящ звук.

    Пробвах с ДСкалър ама там пък и звук нямат... не можа да ми ги настрои...

    Та БТУинКап драйверите ми трябват защото... чети тук --->http://btwincap.sourceforge.net/features.html

    Надявам се да знаеш английски! )

    И затова ми трябват тези драйвъри... то ако бях доволен от тези, които идват с тунера, нямаше да четете тази тема въобще!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    28
    #10

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Ох, любимата ми тема, като за начало отиваш на prolink.com.tw и си изтегляш драйвери точно за твоя модел, лесно ще се оправиш има картинки и обяснения как да намериш точния модел. Твоя диск с драйвери за Пиксела направо го изхвърли или го закачи на коледната елха. Махаш всички предишни драйвери, рестартираш и инсталираш новите, пак рестарт. По принцип е чекнато на Cable TV, ти провери да не е на Antena. Още един негов недостатък е, че никак ама никак автоматично не може да ти хване всички канали, трябва ръчно да ги нагласиш Това е добре, че нямаш проблеми с Overlay режима на Full Screen.

    Поздрави и дано успееш !

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #11

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Аз съм от 1,5 години с Pixel View Play TV Pro - тунер и досега не съм имал никакви проблеми с него.Така,че тези,които го плюят и са почитатели на други тунери да им се кланят (да не кажа нещо друго []).Ползвал съм го и със оригиналните драйвери от CD-то и със DScaler без никакъв проблем.Вярно,че иска настройки,но то със мързел не става [:D].Те не са толкова сложни.Имам чувството,че някои "user-и" искат само да сложат картата и всичко да стане автоматично,без да се мъчат дори и за секунда.Ех,роден наш български мързел,гарниран с неприлично голяма доза тъпотия и "компетентност"...[]

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    33
    #12

    Как да подкарам ПикселВю ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...Вярно,че иска настройки,но то със мързел не става

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не е до мързела! Все пак не всички са специалисти като теб. Я си представи обикновения потребител. Купува си нещо слага го, инсталира всичко както пише в книжката и... нещото не тръгва, или тръгва не според очакванията му. Няма ли да го наречеш боклук???



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Имам чувството,че някои "user-и" искат само да сложат картата и всичко да стане автоматично,без да се мъчат дори и за секунда.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Че ти не искаш ли така? Айде моля ти се...

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #13

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Какво искам аз,си е моя работа.И не ми се моли - нямам качествата на Господ![:D]Във всеки случай ми е напълно ясно,че без <font color="red">много</font id="red"> труд <font color="red">НИЩО</font id="red"> не се постига и съм на принципа <font color="red">"който търси - намира".</font id="red">Имам и друг постулат - "не отваряй очите на слепите,защото ще затворят твоите" - е,пазарна икономика...,но все пак сме във форум,където трябва да се помага.Така,че с мненията...запази ги за себе си...Дано да си разбрал нещо...Пък ако не си - продължавай да се молиш...На мене наготово нищо не ми трябва(много от отдавна разчитам само на двете си ръце и на ума си...).Е,понякога и аз питам,но само тогава,когато съм изчерпал първо всички възможности за успех.

    Сега ще ти разясня какво да направиш.Първо инсталираш драйверите от CD-то на Pixel View.След това инсталираш DScaler.Когато ти извади прозорец "Setup Hardware" избираш:"Card" - PixelView Play Tv Pro, а за "Tuner" - Temic PAL/Secam multi (4046FM5).За процесор - съответно какъвто ти е процесора.Кликваш OK.След това от "Channels" вадиш "Channel Setup" (от основния прозорец) и в полето "Setup" избираш "Chesh Republic Air and Cable Frequency" (това отговаря на стандарта в BG).Кликваш "Scan" и каналите се появявят един след друг.Остава ти само да ги именуваш (на латиница!) и да им сложиш номера.Е,разбира се и да ги гледаш [].Успех![]



    Пропуснах - това се отнася за по-старата версия на DScaler - 3.1.0.Пробвах и новата, но нещо не ми хареса[]



    P.S. И един съвет - след настройките (когато всичко работи) влез в директорията,където си инсталирал DScaler и копирай файла program.txt.Съхрани го някъде и при следваща инсталация(ако се наложи) на DScaler просто го копирай в директорията му - настройките на каналите са готови.[][:D][:D][:D] В този файл се съхраняват настройките на каналите,които си направил.



    Уф,хиляда edit-a направих,но съм много изморен...[]...извинявам се...[]

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #14

    Как да подкарам ПикселВю ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Той Mollov ти каза да НЕ си вземаш такъв тунер, ама ти не слушаш. Айде сега се мъчи и като го подкараш, постни една нова тема щото има 4231 човека, на които ще помогнеш.



    оригинално мнение на the_voice





    E,от 4231 човека някой няма ли мнение за качествата на "посредствения" Pixel View-тунер?Дори и Mollov?[]Жалко...[] Не,че държа на отговор(даже никак не държа),но ме дразни когато някой плюе нещо без причина,ей така,за идеята.За парите си тунерът е добър,а съм сигурен,че има и по-добри от него.НО...има и "но" - нека сме справедливи,приятели!!![][][]

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #15

    Как да подкарам ПикселВю ?

    Много хубаво pland, ама от къде накъде си вярваш, че тия настройки дето си ги казал ще станат с всяко PixelView? От къде на къде си сигурен, че тунерите им са едни и същи? Имал съм PixelView, беше с Philips FM1236, с твоите настройки би изкарало един много красив син екран...

    Никоя фирма не е последователна с избора си на тунер, всеки път е различен. ЗАТОВА ИМА ДРАЙВЕРИ. Защото мързелът е двигател на прогреса и не е мързел да не знаеш кой точно е тунерът в шибаната ти ТВ карта. Да не говорим, че новите карти са и с друг чип...

    Затова не харесвам DScaler и компания.



    Относно качествата, говоря от опит (PixelView PlayTV FM отпреди 5 години): самият извод на който се закача кабела е отвратителен, не хваща въобще сигнал от антена, за да хванеш звук на Канал 1 трябва да нагласиш честотата някъде между видеото и звука, т.е. там, където и двете са шумни, радиото е без всякаква софтуерна поддръжка, безумно много шум навсякъде.

    В момента ползвам Pinnacle PCTVpro и MSI TV@Anywhere Master. Много трудно можеш да ги сравниш с Pixel-а.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DTS-HD от PC към ресийвър,не мога да го подкарам
    От kristian_nk във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-11, 16:59
  2. Как да подкарам NFSU2 и NFSMW по лан-а
    От Az_sum_bre_ombre във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-06, 19:38
  3. Как да подкарам тези ROMS ?
    От TRIPLE H във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-05, 16:25
  4. Немога да подкарам интернет-а :)
    От Riddle във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-05, 02:28
  5. Help!!! Не мога да си подкарам телевизора....
    От Gribo във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-04, 00:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе