Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 60 от общо 60

IE ~ Netscape > filmi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #46

    IE ~ Netscape > filmi

    Извинявай за тона, но не мислиш ли, че щеше да спомогнеш за неудължаването на темата, ако вместо да се пъчиш какво ти си направил, а другите не, просто да беше ми обяснил тъпите настройки на Win Media Payer-a.



    -------off-------

    <font color="green"> Добре си разбрал за дъщеря ми. Бих желала това не става обект на дискусията.</font id="green">

    -------off-------

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #47

    IE ~ Netscape > filmi

    Последната версия е вече 2.83

    Може да се изтегли от тук [248 KB]



    @Profita

    Да ... мисля, че ще успея да ти обясня как да накараш DivXG400 да тръгне.



    Първо

    Пусни си филма.



    Второ няма.



    За да не звуча грозно ...

    Долу в таск бара ще ти се появи иконата на DivXG400







    С десен бутон върху нея, отиваш на DivXG400, което ти дава достъп до панела, който виждаш в предния ми пост.

    Предполагам, че не е нужно да подчертавам, че за да се визуализират субтитрите на екрана, филма и субтитрите трябва да са с едни и същи имена и в една и съща директория.

    Само разширенията са им различни.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #48

    IE ~ Netscape > filmi

    Сега като се замислих, не виждам как DivXG400 ще тръгне със streaming-видео. Той (DivXG400) разчита да отвори субтитри във вид на ФАЙЛ от същото място (локална или мрежова папка или устройство), от което е отворил и филма, а то такова място при streaming-а просто няма. Освен ако самия streaming-сървър не вгражда субтитрите във видеото, преди да ги stream-не, но май не съм чувал за такава възможност, пък и тогава DivXG400 няма да е необходим въобще.

    Така че две възможности:

    - или не става въпрос за streaming-сървър

    или

    - се ползва някакъв друг пиниз за извеждане на субтитри.

    И в двата случая, Профита, трябва да питаш за подробности и указания доставчика си. Явно е някаква нестандартна работа и тук всички можем само да гадаем и ненужно да удължаваме темата

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #49

    IE ~ Netscape > filmi

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Сега като се замислих, не виждам как DivXG400 ще тръгне със streaming-видео. ...

    ...И в двата случая, Профита, трябва да питаш за подробности и указания доставчика си. Явно е някаква нестандартна работа и тук всички можем само да гадаем и ненужно да удължаваме темата



    <div align="right">Originally posted by stfn*-*12/01/2004*:* 12:34:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами тя не дълга, ами безкрайна ще стане, ако всеки като теб първо пише, после се замисля, а след това чете какво са писали другите преди него.

    Върни се на втора страница, прочети я внимателно, особено втората и половина и може би ще разбереш, че никой не използва DivX за гледане на Streaming видео по LAN...

  6. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #50

    IE ~ Netscape > filmi

    Понеже темата може наистина да дотегна на някой, реших че онагледяването няма да е излишно, за да спра да говоря неразбрани фрази.



    Малоун, благодаря за обяснението. Оценям го. За жалост не се получава това, което ти ми показваш на моя екран. Медията не иска да вгражда DivXG400 и съответно неговите функции не са валидни в тази ситуация. Оправих субтитрите, чрез по-долните функции които ще се видят (благодарности на Кайсо за което



    Остава ми само да просветля екрана. Проблемът не е във видеокартата ми, защото с друг плеър филмът се гледа светло и ясно, но на пустата Медия не мога да повлияя.



    Ето и джаза, който се разиграва при мен. Това са единствените функции, които могат да се използват:






  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #51

    IE ~ Netscape > filmi

    @Profita

    Няма защо, ти ме оцени няколко поста преди този.

    Аз ли нещо не съм в ред или в поста ти няма функции.

    Виждам само една стрелка [сочи надясно]


    Това сигурно означава "To be continued ..."



    //edit

    Вече има, но има и нещо съмнително ...

    @Кайсо ... [8D]?



    @Lupus

    Не си прав, несправедливо критикуваш stfn вълчо.

    Той никъде не предлага използването на DivXG400.



    Въпроса го повдигнах аз, тъй като обсъждахме възможностите за "дизайн" на субтитрите при различните плейъри, в частност WMP 9.0 и останалите, без да обсъждаме streaming въобще.



    <font color="orange">//edit

    Та видно от избраженията по-нагоре, щом Direct VobSub може да "стрийймва" субтитрите, какво остава за DivXG400, след като включва всички възможности на DirectVobSub + допълнителни.

    Амбицирате ме да се поразровя и да подкрепя твърденията си с цитати.

    /Абе няма къде да тествам DivXG400 със streaming audio/video, щях цял ферман да ви напиша ... ама ние като по-прости сме с обикновено FTP, ще търся статии./
    </font id="orange">



    <font color="red">//edit

    Значи DivXG400 използва същия directshow филтър за WMP, който използва и DirectVobSub [както и версии на субтитрите 3.0; 4.0; 5.0 и 6.0] и не виждам някаква причина да не възпроизвежда субтитрите, по начина по който го прави DirectVobSub.

    То е и обяснимо де ... тези от PRR няма да откриват колелото.

    </font id="red">




  8.  
     
  9. Gadget
    Guest
    #52

    IE ~ Netscape > filmi

    Не препоръчвам инсталирането на DivXG400 2.83. Слагайте 2.7 или 2.8. При 2.83 е сменен начина на задаване на размер на шрифта (като в Win, а не като в Web) и докато се оправи човек... особено ако иска да си го гледа на TV

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #53

    IE ~ Netscape > filmi

    За осветеността ...

    В съвременните видеокарти драйверите предлагат възможност за регулиране на осветеност, цветност ... та даже и ротация при мене.



    Не знам на Profita каква е, но с моята проста NVidia GeForce4 MX440 става от стандартните настройки на дисплея.

  11. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #54

    IE ~ Netscape > filmi

    За осветеността:

    Можеш да използваш самия Windows Media Player - в менюто

    View/Now Playing Tools/Video Settings - има контроли Hue, Saturation, Brightness и Contrast.

    <font color="blue">(щях да пратя снимка на прозореца, но не можах да го направя)</font id="blue">

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #55

    IE ~ Netscape > filmi

    Прав е sclera_bg, само малка неточност в менюто, но предполагам е от бързината. [8D]

    Менюто е

    View/<font color="red">Enhancements</font id="red">/Video Settings







    За следващата версия MS, трябва, а и ще направят WMP способна да прави субтитрите на <font color="limegreen">зелени</font id="limegreen"> точки. Написал съм мейл на Били ...



    //edit

    @sclera_bg

    Щях да ти напиша един глупав съвет в PM, добре че се усетих от title под nick-a ти ...

    Ползваш MAC, а за там не знам как се прави Print Screen

    [:D]

  13. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #56

    IE ~ Netscape > filmi

    Това са подробности, но

    View/Now Playing Tools/Video Settings е при Windows Media Player 8, които е PC със XP Home Edition (Version 8.00.44.87),

    а на PC-то със Windows2000 service pack 4 (Windows Media Player 9 Series

    Version 9.00.00.3008) е така, както е посочил Malone.



    Не знам защо в двете версии настройките са в различни менюта.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #57

    IE ~ Netscape > filmi

    @sclera_bg

    Разбрах ...

    Вероятно е така, не знаех, че ползваш версия 8.0. Уточнението ми е било ненужно. Съжалявам!

    Дано са полезни и двете мнения, в зависимост от версията, на този който чете.



    <u>Print Screen на MAC</u>

    Натисни клавишите Command, Shift и 3

    Това ще създаде изображение с име Picture 1, на твоя диск [не пише къде]



    Не знам с какъв редактор се отваря, тя OS си знае предполагам.



    <u>Print Screen на PC</u>

    Натисни клавишите Alt и Print Scrn за копиране на активния прозорец.

    или

    Натисни клавиша Print Scrn за копиране на целия екран.

    Изображението е в буфера.

    След това paste, в който и да е графичен редактор.



    Дано съм ти бил полезен.


  16. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #58

    IE ~ Netscape > filmi

    По горните опции на Media Player съм ги пробвала - във всякакви варианти. Настроиват се перфектно, при условие, че гледам филм от хард диска си. Когато стартирам IE и пусна филмът от браузъра - всичко си е по старо му. Вече имам чувството, че гледам така както ми го предоставят от дставчика и на мен не ми се позволява външна намеса.



    Другия вариант. Стартирам самостоятелно Media Player и пускам филм от моя си диск...всички подробности, функции и това което се описа до тук за DivXG400 е под контрола ми.



    Ще трябва да потърся решението от самия източник.



    Благодаря ви много. И ме извинете, че ви отнех от времето. За мен темата беше много полезна. Поне със субтитрите станахме добри приятели.


  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #59

    IE ~ Netscape > filmi

    Времето го зарежи, най интересното е, че тук спорим, ти обясняваш, ние даваме съвети, аз освен това се опитвам и да остроумнича, а проблема ще е в някой неук администратор при твоя ISP.



    Ако някоя мъдра глава покрай доставчика ти е измислила "защитата" на и без това нелегалните копия на филмите, то е много тъпо решение.

    И очевидно създаващо дискомфорт.

    Поне ми се вижда безмислено използването на стрийминг аудио/видео технологията с тази цел при условие, че тези филми ги има под път и над път, а и не вярвам някой от ISP да си е поиграл да рипне някой филм или да направи/преведе субтитрите за него.



    А и за да завършим, не е лошо, ако ISP на Profita не намери приемливо решение на проблема [както мисля, че ще се случи], някой да предложи някой лесен за използване tool за capture на видео.

    Тестван разбира се, с впечатления, не само имена.

    Тогава ще си ги гледа на какъвто плейър си иска ... и със субтитри на пембяни точки даже ... [@Profita []]




  18. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #60

    IE ~ Netscape > filmi

    Ако има хора със слаби сърца, моля да не четът по-долния текст, поради опасност от инфарктен срив...



    <font color="red">*******</font id="red">

    <font color="green">Чувствам, че следва продължение...</font id="green">

    <font color="red">*******</font id="red">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. DVD filmi
    От rsp1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-03-06, 19:46
  2. Netscape vs. IExplorer
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 17-02-03, 18:17
  3. Netscape 7 PR1
    От mitsy във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 12-07-02, 11:18
  4. Netscape 6.1
    От d-rRoss във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-01, 16:59
  5. Netscape 6
    От Big Bug във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 16-06-01, 01:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе