Резултати от 1 до 5 от общо 5

Делта - (липсва ми някой шрифт)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    Делта - (липсва ми някой шрифт)

    Налага ми се да възтановя един стар архив правен на Делта.

    Току що я инсталирах, но при опит за визуализиране на ведомост или някаква справка, полетата с имената на сметките не се четът. Явно в компютъра ми липсва някакъв шрифт, който се използва от тази програма. Виждам, че тя си въви със собствен кирилизатор, но ще следвам съвета на Инжинера да не се инсталират много такива, освен това няма да я ползвам и ще следва деинстал.



    Ако знаете с какъв шрифт работи това "чудо", моля, бихте ми ли го изпратили на мейл.

    А и да ме снабдите с други такива, пак ще съм благодарна.




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Делта - (липсва ми някой шрифт)

    Може би ще е по-лесно да се отговори на въпроса ти, ако поне споменеш под каква ОС работи тая Делта - DOS, Windows, Linux?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #3

    Делта - (липсва ми някой шрифт)

    Ако става въпрос за счетоводния продукт Делта на Микроинвест, то:

    Програмите на Microinvest използват следните шрифтове:

    1. Менюто -> System (vgasys.fon)

    2. Таблиците -> MS Sans Serif (sserife.fon)

    3. Текстовете -> MS Sans Serif (sserife.fon)

    4. Справките -> Hebar (Hebar.ttf)

    Пълния комплект шрифтове трябва да съдържа следните кирилизирани шрифтове: vgasys.fon, vgaoem.fon, vgafix.fon, smalle.fon, sserife.fon, serife.fon, hebar.ttf, hebarb.ttf, hebarbi.ttf, hebari.ttf

    Обърнете внимание, че шрифтове като Хебър имат варианти Bold, Italic, BoldItalic и Normal.

    А най-добре е като е бил инсталиран Windows да е показано, че страната е България.



    Още:Цитирам "хитрости и тънкости" от сайта им:

    "Когато големите бели надписи не се четат или в справките липсва кирилица, това означава, че в системата липсва шрифт Hebar или той не е инсталиран и регистриран правилно. За да го оправите направете следното: Изтрийте шрифта ако той съществува. Инсталирайте Hebar, доставен от проверен източник. Ако отново няма подобрение, изтрийте шрифт Haettenschweiler и не го възстановявайте повече. Обърнете внимание, че HebarU не е Hebar а приликата е колкото между Sony и Sanyo."



    Ако нямаш HEBAR пиши, ще ти ги пусна на мейла.

    Успех.


  5. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #4

    Делта - (липсва ми някой шрифт)

    Windows, Lupus. []



    stekyman, явно доста от това, което ми е необходимо ми липсва. Скоро правих едни ротации със шрифтовете и май съм затрила повечето от тях. Ето тук се вижда какво "богатство" притежавам. По всичко личи, че не ми е достатъчно за работа с Делта.

    Изпратила съм ти имейла си. Ще съм ти благодарна да ми пратиш това, което прецениш за нужно.

  6. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #5

    Делта - (липсва ми някой шрифт)

    Сърдечно благодаря на HGD. Беше така добър и адски упорит докато ми изнамери необходимите шрифтове.

    След няколко опита вече всичко е наред. Явно точно HEBAR е бил проблемът.



    HGD, няма начин. Идващия месец сме на виенската сладкарница. Имаш едно питие от мен. []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. СКАТ Бургас- липсва ТВ 7
    От LEGAL във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 22-04-14, 16:58
  2. Липсва ми host файла?
    От blue1 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 14-01-13, 18:45
  3. помощ:липсва звук
    От powersupply във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-10, 23:35
  4. Липсва Sharing
    От universum във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 10-08-05, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе