Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Най добрият Хард Диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #1

    Най добрият Хард Диск

    Коя е най-добрата марка хардове и кои за нищо не стават от 120 и 160 гигабайтовите?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #2

    Най добрият Хард Диск

    Моето мнение - Seagate са най-надеждни, отдавна правят дискове само с хитродинамични лагери. Изглежда, взимат много на сериозно правенето на хардове. Притесняват ме с последните си намерения да правят 400GB дискове и т.н. само и само в името на конкуренцията. Дано и този път качеството да остане първоласно...



    IBM са най-ненадеждните. Просто всички до един са ми се скапвали по абсолютно идентичен начин. Това в никакъв случай не може да бъде нормално! Не съветвам никого да бърка с IBM...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    Най добрият Хард Диск

    Ако в тази тема 100 човека ти пишат, 1000 мнения ще получиш.

    Аз например не споделям страненето от Максторките и тях бих ти препоръчал. Нормално е най - разпространеният хард да дава най - много като брой проблеми, но това не значи че отнесен към останалите е по - бъгав....

    Oт тези, за които питаш - стават тея с минимум 30 месеца гаранция. Всички от тях стават. Ако някой трябва да отметна с не - може би и аз бих ти казал IBM, но впечатленията ми са базирани предимно на стари модели... Не е казано, че и новите са така.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Най добрият Хард Диск

    Най-добрият хард диск или по точно най-добрите хард дискове са си SCSI, но мисля че теб те интересуват IDE-тата. за там да ти кажа от наблюдения и скромен опит (дано да нямам по-голям) всичко си е до бройка и късмет. Някои горят на втроия месец други не мърдат .... всико е късмет

  6. Yes
    Yes е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    28
    #5

    Най добрият Хард Диск

    И аз съм мнение че при избора на хард диск от съществено значение е късмета аз например ползвам Maxtor 120 Гб и съм доволен не ми прави проблеми само дето малко грее ама съм си сложил един допълнителен вентилатор на кутията и работа спи .Имам и един

    Quantum 10gb на 4 год и той не е мръднал . Съгласен съм и с тезата че най-добрите хардове са SCSI но и цената е както подобава Желая ти късмет в избора

  7. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #6

    Най добрият Хард Диск

    Най-добрата марка?!

    Най бързите ли, най надежните ли, най-добро съотношение цена/качество..



    към 1000та мнения:

    Най-бърз и най-евтин Hitachi, следван от Maxtor. Надежден...съгласен съм за Seagate, но и с другите 120ки рядко имам проблеми. С новите WD също не съм имал проблеми, но са малко по-бавни, за сметка на това те и Hitachi са с 24м гаранция.



    П.П. Макстор са най-шумни и най-топли от изброените.

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7

    Най добрият Хард Диск

    2/1000[]

    Понеже не си спомням каква е възрастта на диска ми на главния сървър, сега погледнах какво пише на него - FEB-99

    Марката е IBM. Естествено, работи постоянно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    59
    #8

    Най добрият Хард Диск

    Аз използвам Макстор от повече от три години като марка и са ми минали много дискове през ръцете. Те са наи шумните и харчат най-много ток. Което води и до голямо топлоотделяне. За сметка на това статистиката също казва, че тази фирма произвежда дисковете с най-бърза реакция, което ще рече ако използваш предимно малки фаилове това е диска. Ако използваш големи (разбирайте всичко над 5 МБ) то тогаваСийгейт и WD са добри алтернативи. Новата марка на IBM дисковете е ExselStor. Ползвал съм ги и са добри и надеждни. Лошото е, че почивават натоварването на компютъра при определени операции. Не съм имал възможността да използвам тези дискове на по мощни компютри за да ви кажа до какви скорости и натоварвания стигат. Но едно е сигурно, максторите записват най-бавно. Seagate за златната среда. WD i ExcellStore най-добре се оправят с големите файлове и имат най-голяма скорост на трансфер. Искам тука и една скоба да отворя! Ако решиш да ползваш диска си през USB или през FireWire, то Maxtor са дисковете които вървят като цяло най-оптимално и бързо при тези условия. И още една подтема искам да отворя - ако имате бавен комп. Да речем е под 800 мегахерца...задълчително ви препоръчвам ако имате голям диск (поне 80ГБ) да си купите външно USB устройство и е хубаво да е с вградено захранване, а не като адаптер. Ако случите хубав чип можете спокойно на 200 мегахерцовия си комп да слойите една VIA USB 2.0 платка и да си правите трансфер на тоя диск от порядъка на 18-20 МБ/сек. Тези които имат такива компове, ще усетят значително прираста в проиводителността особенно ако ползват и мрежа и искат да гледат филми на тия компютри и да играят игри като Цивилизацията или т.н. За тези които имат процесори с честота като на сателитен канал, това сигурно им се струва смешно, но уви и на тези компове все още можете да си пуснете игри като NFS3 И Doom. А двуизмерните като BroodWar вървят без грешка. И да цъкате докато ви писне [8D]

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    Най добрият Хард Диск

    Аве хора, моят макстор 133 8мб 120гб е на 35-8 градуса без никакви вентили според S.M.A.R.T. Това много ли е ?

    И за какъв шум говорим???? Вентилаторите са доста по - шумни.

    Както и да е.....

    Все пак имам някаква идея, че ако махнеш индексирането на харда, почва да зарежда по - малко, когато не си го търсил. И оттам шумът няма да ти пречи.....

    Пак повтарям: не е нужно да научиш всички възможни бъгове на хардовете преди да си купиш; просто гледай фирмата да е стабилна и хардът да е с голяма гаранция. Другото не е от такова значение. Отвори сайтовете, чети - каквото си харесаш.

    Още нещо: без да влизам в пререкания, но ако ще го ползваш като втори или n-ти хард на компютър по - добре да са от един и същ производител..... Не че няма хора с по 5 различни харда, но все пак...

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #10

    Най добрият Хард Диск

    IBM на повече от половин десетилетие не е мръднал работи без да спира.SAMSUNG имам-бърз надежден хладен,SEAGATE надежден по-горещ от SAMSUNG

  13. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #11

    Най добрият Хард Диск

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз използвам Макстор от повече от три години като марка и са ми минали много дискове през ръцете. Те са наи шумните и харчат най-много ток. Което води и до голямо топлоотделяне. За сметка на това статистиката също казва, че тази фирма произвежда дисковете с най-бърза реакция, което ще рече ако използваш предимно малки фаилове това е диска. Ако използваш големи (разбирайте всичко над 5 МБ) то тогаваСийгейт и WD са добри алтернативи. Новата марка на IBM дисковете е ExselStor. Ползвал съм ги и са добри и надеждни. Лошото е, че почивават натоварването на компютъра при определени операции. Не съм имал възможността да използвам тези дискове на по мощни компютри за да ви кажа до какви скорости и натоварвания стигат. Но едно е сигурно, максторите записват най-бавно. Seagate за златната среда. WD i ExcellStore най-добре се оправят с големите файлове и имат най-голяма скорост на трансфер. Искам тука и една скоба да отворя! Ако решиш да ползваш диска си през USB или през FireWire, то Maxtor са дисковете които вървят като цяло най-оптимално и бързо при тези условия. И още една подтема искам да отворя - ако имате бавен комп. Да речем е под 800 мегахерца...задълчително ви препоръчвам ако имате голям диск (поне 80ГБ) да си купите външно USB устройство и е хубаво да е с вградено захранване, а не като адаптер. Ако случите хубав чип можете спокойно на 200 мегахерцовия си комп да слойите една VIA USB 2.0 платка и да си правите трансфер на тоя диск от порядъка на 18-20 МБ/сек. Тези които имат такива компове, ще усетят значително прираста в проиводителността особенно ако ползват и мрежа и искат да гледат филми на тия компютри и да играят игри като Цивилизацията или т.н. За тези които имат процесори с честота като на сателитен канал, това сигурно им се струва смешно, но уви и на тези компове все още можете да си пуснете игри като NFS3 И Doom. А двуизмерните като BroodWar вървят без грешка. И да цъкате докато ви писне [8D]



    <div align="right">Originally posted by fena_is_here*-*03/07/2004*:* 07:11:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Можеш ли да го обиасниш това с USB-то, за външен хард ли говориш или за адаптер с който можеш да вържеш обикновен хард като външен?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Най добрият Хард Диск

    Моето мнение го знаете - Westewrn Digital

    Все пак съм човек койтос това си изкарва хляба - ремонт на дискове , та казвам само тези хардове дават минимални дефекти, ужасно тихи , леки и не греят

    единствените които си оставиха голямата гаранция на ниската серия - 5400 и 7200 rpm, с 2 мб -24 м гаранция

  16. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #13

    Най добрият Хард Диск

    От доста време се говори че предстоят да излязат хардове 300, 350 & 400GB като естествено цените на останалите ще паднели... Някаква идея кога ще стане това?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #14

    Най добрият Хард Диск

    Абе хората ще ти отговорят на този въпрос, ама аз друго ще ти кажа:

    Когато си купих компа, хардовете бяха до около 40гб. Оттогава бая хардове се появиха, ама рязък спад в цените не видях. Ако ще чакаш за 1-2-3 до 5 долара, е , ти си решаваш....

    Рискуваш обаче и пак да се заиграят номера с гаранциите...

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #15

    Най добрият Хард Диск

    Имам 3 WD 80GB s 8MB cache - тези първите с 8 cache.



    и на 3-те лагерите за 1 година почнаха да заминават (според мен). от време на време, изведнай почват да шумят като стар quantum - шума е като .. как да кажа. като дъскоерзница прилича. естествено съвесем тихо е.. обаче явно е, че лагерите имат проблем/тръгнали са. После спират да шумят и се върдят тихо. После пак така.. Дисковете си работят нали нищо не казвам, просто констатация.



    Seagate не правят така.

    Чудя се - защо трябва да се купуват дискове сас съчмени лагери, след като има fluid bearing???

    ми съчмените лагери се износват. колкото и да са точни.. свършват.



    Това специално го казвам на Mr.Techno

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой хард диск?
    От sisqou във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-11, 22:13
  2. 1TB хард диск
    От kikiri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-07-10, 14:29
  3. Шум от хард диск
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-05-08, 08:00
  4. Нов хард диск
    От niksi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 30-04-06, 20:57
  5. 120 гб хард-диск?
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 20-02-04, 01:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе