Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с дъно MSI K7T266 pro-2A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Проблем с дъно MSI K7T266 pro-2A

    Предварително искам да направя уговорката, че ми е ясно, че еднозначен оговор може да се даде поне с проба, но съм поставен малко в "патова" ситуация и не мога да предприема нищо и ви моля за - ако е възможно - теоретична постановка на въпроса.

    Въпросното дънце е с вградена звукова карта и колонки. От едно известно време се генерират някакви шумове, пискания при увеличаване на звука. Пробвал съм и със слушалки от картата - няма промяна. Напоследък при включване на компютъра започват и някакви неприятни пукания. Тези пукания се активират понякога и при движение на мишката и дори при писане на клавиатурата. С течение на работния ден утихват. Шумовете остават.

    Чипсетът е VIA, с AC97. Използвам оригинални драйвъри за ХР от диска на дънцето.

    Операционната система - ХР.

    Искам да ви питам: има ли шанс за оправяне и опастност за дънцето като цяло? Може ли примерно проблемът да се реши с нова саунд карта или с някакъв по - елементарен ремонт ????

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #2

    Проблем с дъно MSI K7T266 pro-2A

    Според мен, с нова звукова карта ще се реши проблема, стига това, което прави сега да не е от захранването. Защото имам същото дъно и имаше същите симптоми, когато един ден след пускане на ПЦ-то остана само пръщенето в колоните без то да тръгне. Оказа се, че захранвенето ("кучешко" някакво) си е заминало тихо и кротко, за мое щастие без да завлече след себе си и някой друг компонент във "вечните кибер полета" [:D]. В последствие си взех и едно 5.1 Live и звукът си заспа, защото по принцип вграденият си беше доста умрял като цяло.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    2
    #3

    Проблем с дъно MSI K7T266 pro-2A

    ако потърсиш из форума за "пукане" има 2-3 теми, в които е дискутиран подобен проблем . иначе веднага можеш да направиш 2 неща - изтегли си и си инсталирай най-новите драйвери за via ac'97 звукарките - това вероятно няма да реши проблема, но поне ще спиш по-спокойно, че не е от драйверите. след това си пусни Volume Control-a и на всички канали, които не използваш дай mute и/или намали нивото на плъзгачите до 0. това особено важи за CD Audio, а иначе ако не ги използваш го направи и за Aux, Line In, Video, Modem, Microphone и други подобни - включвай ги само при нужда. успех ;-).

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    4
    #4

    Проблем с дъно MSI K7T266 pro-2A

    Има няколко варианта - за различните дъна е различно.

    Имах такъв проблем с гигабайт, мси, и епокс. Пробвай няколко варианта:

    1. От Volume контрола mute- всичко освен master и wave;

    2. Смени си в биоса типа на принтер порта, ако имаш вързан принтер(въпреки, че шумеше и със и без принтер-а, а после спря и с и без включен принтер) и виж дали ще спр и на кой тип;

    3. Сети се дали не си добавял нещо в компа - например PCI Radio;

    4. Ако имаш компоненти, които черпят много - провери колко W ти е захранването.

    Преди всичко - update на bios-a и последните drv за sound-а от нета.

    При мен имаше случай като твоя - там решението беше с mute на CD и TV Tuner. Успех!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Проблем с дъно MSI K7T266 pro-2A

    @D3BEP имах подобна случка , и ако т и кажа как се реши при мен проблема сигурно ще паднеш



    Забраних от BIOS Plug&PLAY Option

    и тръгна

    но дъното бе Shuttle

    при теб незнам дали ще стане

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дъно?
    От alphabeta във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-18, 22:42
  2. Проблем с дъно
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 06-11-07, 09:25
  3. Проблем с дъно
    От daniela във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 15-02-06, 08:52
  4. Проблем с РАМ или дъно
    От Malkia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-04, 00:10
  5. Проблем - дъно или CD-RW?
    От pland във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-04, 16:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе