Резултати от 1 до 6 от общо 6

Jumperi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Jumperi

    Преди известно време забелязах, че на дънната ми платка ( ElitGroup K7VTA3/KT333 V5.0 ) имам два джъмпера JP- 3 и JP- 5 , и до тях има следната таблица :



    JP-3 JP-5 CPU FREQ

    1-2 1-2 100 MHZ

    2-3 1-2 133 MHZ

    1-2 2-3 Полето е празно?

    2-3 2-3 166 MHZ





    В момента джъмперите са поставени по следния начин 1-2 , 1-2, което мисля че значи най-ниска честота.. Моля дайте ми съвет за какво са тези джъмпери и какво да правя с тях??? Все пак искам да си подобря работата на PC-то . Процесора ми е Duron 1300 Mhz

    Ако имате и други идеи моля споделете ги. Благодаря Ви!


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Jumperi

    прав си, и наистина вмомента са ти на 1-2, 1-2, защото процесорът ти е на 100mhz. ако под "подобряване" разбираш о/с, тогава пробвай на 2-3, 1-2, т.е. на 133mhz шина, което би ти вдигнало честотата на 13*133 или 1733, но не забравяй да охладиш добре и при първи признак за проблем да изключиш компа. наблягам на факта, че това означава да пуснеш процесора на непредвидена фабрично честота, което би довело до некоректна работа и проблеми, като в най-тежкия случай може да го повредиш. ако не знаеш какво правиш по-добре не го прави!!! при всяко едно положение и дъното ти не е "върха на сладоледа", че да очакваш безпроблемна работа



    най-важното: точно duron 1300 почти не се поддава на о/с така че не очаквай да се получи този скок, който в никакъв случай не е малък! ако дъното ти поддържа по-нормални нараствания се спри на 108*13, което ще го вдигне на 1400, което е и най-безопасния таман за този процесор на дъна от нисък клас.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    133
    #3

    Jumperi

    А с каква чистота ти е процесора[?]Провери го както казва Slero : "Свали вентилатора и прочети и там."Или си виж в BIOSa.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Jumperi

    Аз да поясня, за да не се хванеш на това, което DoHKuXoT ти казва, в смисъл за свалянето на вентилатора [8D]



    Изтегли си програмката WCPUID, примерно от http://dockera.data.bg/programs/ , а може и с някоя друга програма от типа на AIDA да си видиш WCPUID на процесора. След това потърси в някоя от overclock databases, налични в интернет, дали има постигнати добри резултати с Duron-и от твоята серия... макар, че както ти казва FearMe, едва ли ще успееш много да вдигнеш честотата точно с Duron 1300 MHz. Ако питаш мен, не пипай джъмперите - 133 MHz са твърде много за този процесор...

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #5

    Jumperi

    ще сменям компа но все пак благодаря на ВСИЧКИ )

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    33
    #6

    Jumperi

    за ко ше сменеш докато знам това динце мое през 1 да се клокво процесуро аза тебе ти требват с тоа дурон куц само 1-2 1-2 полижениа на дзумперите

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе