Резултати от 1 до 11 от общо 11

Препоръчайте монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    4
    #1

    Препоръчайте монитор

    Занимавам се с фотография и дизайн, обаче монитора ми е много скапан, SAMSUNG 750s, та какав полупрофесионален монитор можете да ми препоръчате?

    Парво към коя марка да се насоча, защото всеки ми казва различно, едни препоръчват Philips, други Samsung... и все пак кое е най-добре? Не искам да баде TFT в никакав случай.

    Искам да бъде 19 инча и на 1024ь768 да потдържа минимум 100Mhz.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #2

    Препоръчайте монитор

    Mr.TECHNO, айде стига с тая параноя...

    http://setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=15999

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    4
    #3

    Препоръчайте монитор

    Това не ми е достатъчно като инфо

    Препоръчай някакав модел на съответните марки..?

    Забравих да спомена че трябва да е плосък, но предполагам че това се подразбира

    И все пак някакво мнение Philipsa?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Препоръчайте монитор

    6tom se zanimava6 s graphic design ima6 edno edinstvenno re6enie - samo ne znam za kolko i kude 6te si go nameri6 - no eto go:



    LG Flatron 995 FT - edinstven na pazara ot mnogo vreme CRT koito ima



    .24 dpi Horizontal and Vertical resolution - v mnogo ot slu4aite kogato se pi6e goleminata na to4kata (0.20, 0.21, 0.24 DPI) vsi4ki propuskat takti4no da spomenat (Osobenno Samsung - koito na vremeto se pro4u s taka nare4enite si "ploski" monitori koito byaha suvsem obiknovenni no s edno plosko stuklo otpred (tova be6e v zorata na ploskite CRT)) 4e tova e samo horizontal resolution dokato vertical ostava obiknovenno na nivo .28 dpi - v redki slu4ai stiga do 0.25,0.26



    NO streap lines - Koito moje6 da vidi6 s prosto oko vuv vsi4ki bezumno skupi modeli na Sony, Nec i dr Trinitron basirani bokluci (BTW tazi tehnologiya ne e mrudnala napred ot 80-te godini 4e ako ne i po rano)



    Tova sa dve vidimi linii minava6ti horizontalno na dve mesta prez trinitrona (Osobenno vidimi na svetul fon) koito ti suedinyavat re6etkata.



    Mnogo se smyah na vremeto sus edin 4ove4ec deto si be6e kupil brand new Nec Diamondtron i se mu4e6e ot4ayano da iz4isti tezi dve linii no uvi..., nakraya vidyal se v 4udo se oburna za profesionalen suvet kum edno spisanie ... a otgovora be6e 4e ne moje da gi iz4isti, a tryabva i da se radva za6toto tova bilo dokazatelstvo 4e mu bil originalen Diamondtrona...



    Haide stiga tolkova 4e se opisah...



    Uspeh v truseneto



    P.S. Ako iam6 pove4e pari se orientirai kum LG LCD s response time mejdu 12-16Ms i 17"

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #5

    Препоръчайте монитор

    Нек-Мицубиши, Еизо-Нанао са отличен избор, но са по-скъпи. След тях е може би Филипс, но само професионалната Brilliance серия 109Р40. Работя на такъв и много ми харесва, но първите марки са просто друга категория.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #6

    Препоръчайте монитор

    @dash

    Кучето си лае,кервана си върви...То кучето затова си остава и куче...Та,както казваш Trinitron се продава от около 25 години.Ако не беше качествен,щеше ли да се продава все още?Или всички,които купуват Trinitron са безмозъчни?Или просто,както е в приказката - гроздето е зелено...[]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Препоръчайте монитор

    @pLAND- EI dokato go izklyu4a toya capsclock golyam zor be6e -->Opitval li si se da gi mahne6 nyakoga tiya dve linii a ?( A 6to se otnasya do ka4estvoto i Markite (Brands), nadyavam se si otvaryal "Brand" computri na IBM, Hp, Compaq, a ako ne si da ti kaja 4e vutre se mudryat su6tite charkove i chipove deto 6te gi nameri6 v koe da e julto PC, za monitorite vaji su6toto ne vinagi Markata opredelya ka4estvoto - no vseki si ima vijdane po vuprosa....

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #8

    Препоръчайте монитор

    Flipshot, ще ти кажа нещо, което много ще се разминава с другите мнения, но това е мое виждане на нещата. Според мен 70% от мониторите са еднакви. Аз стоях пред същата дилема като теб преди 6 месеца. И аз бях обърнал внимание на един Филипс, докато не го видях с очите си как работи. Ми то не докарва жив и ярък цвят. Външния му вид под всякаква критика. И се отказах от Филипс. Самсунг...не става. Спрях се на неизвестната може би за вас марка АОС. Модела е 9К+. Pure Flat - каквото и да значи това. Забележката на Dash е неоснователна, че само LG имат 0.24 Dpi. АОС 9К+ е с 0.21 Horizontal и 0.24 Vertical Dpi. Монитора е перфектен във всяко отношение и особено като цена. Държи максимум 1600х1200х79Hz. Има си всички нужни опции за контрол на картината и даже накои такива, каквито при други монитори липсват. Погледни това предложение и си реши сам. Аман от робуване на марки и технологии. Разбира се, че ненавиждам Тринитрон. Двете линии ми вадят очите.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #9

    Препоръчайте монитор

    Тази линия е една аз друга нямам.И ако са толкова лоши щяха ли да се продават както са ползвани 4 години с още една гаранция.В твоя случай най value решение ще бъде един 21 dell

    както казах с една година гаранция и всичко вътре е SONY.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #10

    Препоръчайте монитор

    Philips 19", 109P40, Aperture Grille Real Flat 0.24, 111 kHz, TCO'99 -невероятен монитор е но е доста скъп! За тези пари може и TFT да си купиш[:D]

    @Whiskey AOC 9K+, 19", 0.21(H), 98Khz, TCO03 също е много добър монитор и е на полвината цена на Philips-а !

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    4
    #11

    Препоръчайте монитор

    Flipshot, върви в една агенция, в която решиш, че ще ти се печатат(публикуват и т.н.) материалите - виж какви монитори използват (или ги питай за някой по-евтин) и ги накарай да ти дадат файлчетата с настойките на цветовете - така няма да има разминаване с качеството на това, което виждаш и това което ще ти отпечатат. Имахме такъв проблем в нашия рекламен отдел - Там имаше CTX Pr711F - чуден, Samsung 17NF - но даже и да задаваш в проценти цветовете - изображението и разпечатката се различават.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръчайте ми 19 инчов монитор!
    От Aleksandars във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 23-07-08, 14:15
  2. Препоръчайте ми 22" LCD Монитор
    От VaskoD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 20-05-08, 17:51
  3. Препоръчайте 19" монитор
    От anotherbrother във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-06, 15:17
  4. Препоръчайте ми 17" LCD монитор
    От daley във форум Общ - хардуер
    Отговори: 37
    Последно: 13-12-05, 11:35
  5. Препоръчайте LCD монитор
    От FunFun във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-10-04, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе