Резултати от 1 до 7 от общо 7

CD-RW Teac 52x24x52x проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #1

    CD-RW Teac 52x24x52x проблем

    Записвачката ми прави проблеми, поне що се отнася до четенето. Отказва да чете някои дискове а тези които ги чете, ги чете с много малка скорост, ту се забързва ту намалява оборотите. Дисковете които й пускам вървят без проблем на стария ми(имам го от 4г.) CD-ROM Liteon 40x, а когато й пуснах Nero CD Speed, работи до някаква част от началото на диска и после ми изведе съобщение за грешка от типа "NO SEEK COMPLETE". За запис нямам проблеми, като се изключат някои CD-RW, които въобще не се разпознават като такива или въобще "отрича" че има носител вътре(само за CD-RW).

    Мисля си да не би да е software-ен проблем щом като нямам проблеми със записа като цяло. Помогнете ако знаете нещо. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #2

    CD-RW Teac 52x24x52x проблем

    Чистил ли си я?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #3

    CD-RW Teac 52x24x52x проблем

    Не. Имам я от почти 1г. и не мислех че може да се наложи. Някакви съвети относно чистенето? Какви инструменти и т.н. да използвам?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #4

    CD-RW Teac 52x24x52x проблем

    За отварянето ще ти трябва вероятно само кръстата отвертка.



    За почистването на лещата можеш да използваш навито върху пинсета памуче или направо клечка за уши, напоено със сапунена вода. Не те съветвам да използваш спирт, защото някои лещи не са направени от стъкло, а от пластмаса и има опасност да матираш покритието, като по този начин просто ще убиеш устройството.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #5

    CD-RW Teac 52x24x52x проблем

    Благодаря за съвета. По едно време бях си помислил че може и да е заминала, чувал бях че този модел не от най-добрите на Teac. Дано всичко си дойде на мястото с едно почистване.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #6

    CD-RW Teac 52x24x52x проблем

    Здравей! За почистването - старият ми ТЕАС 32Х издържа 2 години и нещо от последното почистване (и единствено). Сега виждам, че пак почва да се замисля като пъхна някое "по-трудно" CD. Почистих лещата с клечка за уши, която леко допрях до езика си за да се навлажни - абсолютно минимално, т.е. да не е мокра. Леко допиране. После завърташ внимателно върху лещата. Съвета получих от приятел.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #7

    CD-RW Teac 52x24x52x проблем

    Пробва ли да сложиш нов Firmware ?

    И това решава доста проблеми!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам: TEAC CD-W552E и TEAC CD-552E
    От MIB във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-07, 00:16
  2. Проблем с TEAC W540E
    От toofy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 10-12-03, 01:16
  3. teac w552e
    От ivo333 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-11-03, 23:13
  4. TEAC R56S
    От Vip_A във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-03, 14:00
  5. TEAC-W54 CD-RW
    От Tyaga във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-01-03, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе