Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Проблем с TEAC W540E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #1

    Проблем с TEAC W540E

    Имам писачката от година и половина...от няколко месеца започна да чете дисковете по трудно(въпреки, че почти не я използвам като сд-ром) но почна да прави проблем и при писането. Няколко от последните дискове които записах се четат много трудно както от писачката така и от сд-ром-а(все едно са надраскани)А последния диск го въртя 10мин. и дори не успя да го завърши. Не записвам на по-голяма от 24-та скорост. Някой има ли идея какъв може да е проблема(на мен ми се струва хардуерен)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Проблем с TEAC W540E

    Явно и е време да се почисти.Дори и да не я ползваш, прахоляка който циркулира в компютъра се наслагва и в нея.Получава се филм вурху лещите(от цигарите също)който пречи на нормалната и работа.По-добре недей да си я почистваш сам!

    Ако все пак решиш, не използвай разтворители!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    40
    #3

    Проблем с TEAC W540E

    1. ако още ти е в гаранция - занесия в сервиз защото доста от бройките от този модел са с кофти лазер.

    2. ако не е - можеш да я почистиш идеално със колкото се може по-висок градус 95-98 чист или лавандулов спирт и памук (клечки за уши също вършат работа) внимавай само че конзолата на която е горния магнит не може да се отвие - просто премести ръчно механизма с лещата да ти е удобен. при отварянето а кутията първо трябва да оставиш отворен диска и да махнеш капачето на държача.

    3. ако не ти е в гаранция и това не помогне - имаш кофти късмет

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #4

    Проблем с TEAC W540E

    Не е в гаранция, но пробвах да почистя лещата. Има малко подобрение(като превъртам някой филм вече успява да позиционира лазера за около секунда, две) преди това се мъчеше бая време. Но все още чете бавно, дори по бавно от 32х сд-ром-а Утре ще пробвам и да запиша някой диск...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #5

    Проблем с TEAC W540E

    А тези дискове за почистване какво представляват? Не съм използвал досега такъв. Дали ще помогне?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    40
    #6

    Проблем с TEAC W540E

    преди 3 години пробвах такова нещо - евтините не вършеха работа а скъпите наистина бяха скъпи - от тогава ползвам метода със спирта, в общи линии представлява един диск с четчица и някаква паста за почистване - забравих да спомена - малко е трудно за изпълнение - почисти и механизма на който се върти диска - горната част е лесна - долната е с някаква грапава материя и е под преди спомената конзола, и за там използвай памук и спирт

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    3
    #7

    Проблем с TEAC W540E

    има и 3 ти варянт,дигни и малко оптиката,това винаги помага но за съйаление я скапва по бързо.но пък ще чете като излязла от завода,има един малак тример в задния край на оптиката,които одговаря за напрежението и ,като го повишиш малко .6те 4ете кат нова,поне известно време

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    38
    #8

    Проблем с TEAC W540E

    Имам същата записвачка от доста време и все ми дава проблеми. За съжаление не я смених докато беше в гаранция и тези дни ми се наложи да записвам повече дискове... Резултатът е отчайващ! 12 прецакани диска и толкова записани. Ако някой знае как мога да оправя проблема и дали тази серия е нещо дефектна пишете! Какво съм пробвал от вчера до сега:



    1. Update-нах firmware-a на последна версия.

    2. Пробвах с всякакви CD-та и скорости - резултатът е еднакъв. Забива на накакъв произволен процент при записа и не мога дори да рестартирам машината. Ползвам Nero 6, но пробвах със софтуера на Windows-a, както и с EasyCD Creator-a.

    3. Пробвал съм на Windows XP и Windows .NET 2003 - резултатът е същия.

    4. Update-нах всякакви драйвери + BIOS-a на дъното и т.н. с последни версии - никакво подобрение.

    5. Пробвам със и без DMA - пак същото.

    6. Пробвах със всякакви настройки при записа - пак не стана... Мъчих както image-и да записвам така и файлове... Само CD-RW дискове записвам без проблем.



    Toofy пиши ако си решил проблема, защото аз май ще я извадя и ще я тресна в земята тая записвачка, че ми ПИСНА от нейните простотии вече! Покрай нея намразих всичко с марката TEAC!!! [!]



    Ако някой знае нещо - помагайте моля! []

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #9

    Проблем с TEAC W540E

    И на мен ми прави много проблеми, но розовите TDK-та ги записва без проблем, всичко друго дето е на шпиндел (пробвал съм Sony и Verbatim) го прецаква на произволен процент на каквато и да е скорост. С firmware 1.0H съм, Windows 2003 server и nero 6.0.0.23.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #10

    Проблем с TEAC W540E

    Ха... я пробвайте с по старо неро от 6... Имах проблем с него. Беше бъгаво. Върнах си старата версия и всичко ок. А сега излазе и 6.00.28 и с нея няма проблем.Опитайте , може да помогне

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    38
    #11

    Проблем с TEAC W540E

    Пробвал съм със всякакви версии на Nero-то... Още от 5 насам... Резултата винаги е еднакъв... Само с "розовите TDK-та" не съм пробвал още, ама като гледам натам отиват нещата. Firmware ми е вече 1.0К, но не помага. Btw каква цена са тези "розовите TDK-та"?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    Проблем с TEAC W540E

    Виждам как ще похачиш повече пари за дискове и чистене отколкото ако вземеш да си смениш CDRW-то...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    38
    #13

    Проблем с TEAC W540E

    Ами аз като се замисля май вече съм ги похарчил в нерви и скапани CD-та... Така че ще действам генерално... Ето едно доказателство обаче, че и скъпото може да излезе боклук... Когато я купувах тая скапана записвачка беше от топ моделите... А излезе боклук...



    DeathKnight мерси, че ми отвори очите как да си реша проблема []

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #14

    Проблем с TEAC W540E

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Toofy пиши ако си решил проблема, защото аз май ще я извадя и ще я тресна в земята тая записвачка, че ми ПИСНА от нейните простотии вече! Покрай нея намразих всичко с марката TEAC!!!

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И аз съм така [!] Че я взех още като излезе на пазара и дадох ~180лв като си мислех, че ще излезе "желязна" като сд-ром-а...Чистих лазеара със спирт, вода, плюнка но явно лещата не е замърсена. И все пак немога да си обясня защо се появи този проблем[!]Записал съм не повече от 100-150 диска.Включих я докато беше отворена да видя кво става все пак...странното прещракване и разни подобни звуци когото се забавя четенето са всъшност от лещата която се движи надолу-нагоре.И доколкото аз мога да си го обесня, явно неможе да се фокусира лазерния лъч...и тъй като едва ли някой сервиз ще може да я оправи май ще се копува нова...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #15

    Проблем с TEAC W540E

    Outlook просто си се натресъл на кофти бройка.. аз съм със същия модел .. имам над 2000 диска без проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам: TEAC CD-W552E и TEAC CD-552E
    От MIB във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-07, 01:16
  2. TEAC CD-W540E - "изпуска" дискове
    От panevdd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 17-07-06, 00:13
  3. Как да си усиля лазера на TEAC CD-W540E
    От Suren във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-04, 01:20
  4. TEAC CD-W540E, normalno li e...
    От toofy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 28-03-03, 17:27
  5. отзиви за TEAC W540E 40/12/40
    От haifista във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 21-04-02, 22:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе