Резултати от 1 до 12 от общо 12

Грешки на HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    15
    #1

    Грешки на HDD

    Имам стар Maxtor 6,4Gb(доста тракащ).По едно време имаше 2-3Mb бед сектори и му правих low level full format с firmware на maxtor.След това бед секторите спаднаха на 300кб.

    В последно време обаче взеха да се появяват постоянно нови

    грешки.Вчера пускам компютъра и чаках XP да зареди около 10 мин,като в това време се чува едно особено тракане,което се повтаря циклично(Разбрал съм вече като чуя тоя звук,че

    харда не може да прочете някой файл).Накрая Win XP не успя да зареди и пуснах 98.Стартирам Scandisk на Throught scan и пак стига донякъде и Win98 забива.Накрая пуснах дос и от там

    пък scandisk/autofix/surface.След около 7-8 часа свърши и в Log файла пише,че има около 50-60 оправени грешки-Incorrect directory entry,Crosslinked files,BAD CLUSTERS и т.н.Освен това и

    много файлове,липсващи наполовина-ако е бил файла 4мб сега е 3мб,а останалото изчезнало някъде. Въпросът ми е има ли някъкъв шанс харда да се пооправи,защото такива малки хардове се намират

    много трудно и няма гаранция като го сменя,че другия няма също да е с грешки.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Грешки на HDD

    Пиши на Мр.Техно, обаче искрено се съмнявам. Мирише ми на последната фаза от живот на харда - остатъчно дишане.... Щом секторите се и множат, и главата си трака...

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Грешки на HDD

    D3BEPА е прав! Спасявай колкото може повече от важната информация. И по-бързо! Скоро ще предаде съвсем "богу дух".

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Грешки на HDD

    @Da_Hacker,



    Има и едно временно решение. Казвам временно, защото не е никак препоръчително, тъй като няма да можеш да си използваш пълният капацитет на диска. Можеш да го приложиш в периода на търсене на нов диск. Сега ще ти го споделя, защото преди и на мен ми се случи нещо подобно и то точно с Maxtor (цикленето), който имаше и лошо сектори. Беше с Win98, който забиваше почти редовно, понякога дори не се стартираше въобще. Та значи, като му пуснах "format" на диска, видях че цикленето започва около 69-70 % и продължава около 10-15 мин. Затова му направих един "fdisk", разцепих го на 2 дяла, като на първият дял му дадох 2/3 (т.е. около 66 %) от капацитета на диска. Така този първи дях си остана някак "цялостен и работещ", докато лошите сектори и цикленето си останаха на вторият дял. Знам, че го пиша лаишки, но просто искам да ме разбереш. А и както казах - това е временно явление - по-добре си търси нов диск (както те съветват по-горе).




  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    15
    #5

    Грешки на HDD

    Това,което казва Ivo_tm е вярно - C: ми е 1гб и там няма грешки,

    D: е 5.4гб и там постоянно са грешките.Май харда наистина си

    заминава-правих му тест с PowerMax и оттам ми пише ERROR:дрън-дрън,да се обърна към сервиз на Maxtor и спира тестването.

    Остана само да намеря на някой да го пробутам и да купя друг.Някой знае ли от къде мога да намеря 10-20гб?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Грешки на HDD

    от къде си ?

    ако си от варна - пиши го оправен

    ако само бад сектори изкарва - мой е []

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    15
    #7

    Грешки на HDD

    От Шумен съм. Въпросът е, че има не само бед сектори ами и някаква друга грешка, която изкарва програмата на макстор Powermax когато го тествах.Пише:

    "Diagnostic code:d768a863

    This drive is failing. Back up your information"и т.н. трябвало да изпратя кода на maxtor.com и те щели да ми отговорят какво е това.За да отговорят харда трявъло да е о гаранция-1 година след произвоство(тоя е от 1998).А бед секторите как да оправя поне тях?


  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    1
    #8

    Грешки на HDD

    чукането на харда е в резултат на лошите сектори.Те са от физическо естество и не подлежат на оправяне.Диска ти е почти заминал поне гледай да спасиш информацията на него.По принцип максторите дават най-голям процент брак.Според мен няма смисъл да си купуваш 10-15 ГБ диск на старо защото до 1-2 години максимум и той ще се скапе.Най добре нов-Excellstor имат 30 месеца гаранция и са доста евтини.Твоят диск почти няма шанс да го продадеш защото е вече заминал, най-много до 10 лв на някой който му трябват резервни части.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Грешки на HDD

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">чукането на харда е в резултат на лошите сектори.Те са от физическо естество и не подлежат на оправяне.Диска ти е почти заминал поне гледай да спасиш информацията на него.По принцип максторите дават най-голям процент брак.Според мен няма смисъл да си купуваш 10-15 ГБ диск на старо защото до 1-2 години максимум и той ще се скапе.Най добре нов-Excellstor имат 30 месеца гаранция и са доста евтини.Твоят диск почти няма шанс да го продадеш защото е вече заминал, най-много до 10 лв на някой който му трябват резервни части.



    <div align="right">Originally posted by ilianiron*-*31/08/2004*:* 1801</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Грешки на HDD

    ако се засича от биос харда - пиши го оправен

    ако искаш - пиши да се разберем

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #11

    Грешки на HDD

    ей какви сме специалисти, браво )

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Грешки на HDD

    @Pentadog - какво имаш в предвид с това твое изказване ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. грешки на Шарп
    От zvqara във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 7
    Последно: 28-03-23, 07:49
  2. кодове за грешки
    От m_dikov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 11
    Последно: 18-01-15, 21:26
  3. Тест за грешки
    От IFF във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-14, 14:33
  4. Кодове за грешки
    От sheme7a във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 08-09-09, 21:36
  5. Грешки в Windows!
    От JOJO във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-04-05, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе