Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с монитор, видеокарта или...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с монитор, видеокарта или...?

    Здравейте,

    Имам следния проблем. След като сутрин си пусна PC-то, то започва да бучи ужасно и някъде след като XP-то се зареди спира. Струва ми се че това ще е от някой от вентилаторите, но не съм сигурен [}]

    По някое време както си работи и монитора угасва, при което лампичката на хард диска свети, но нищо не може да се направи нито с мишката нито с клавиатурата - единственото което помага е рестарт. Това може да се случи 3 пъти за един ден а може и 3 дни да не се случи. Вече се чудя дали е от монитора или е от видеокартата. Видеото е GeForce4 MX440/128 DDR/8x/TVOUT a монитора е MAG D510 (малко е старичък - от 1998 но все още работи добре, макар и доста да е потъмнял - коригирам го с настройките на видеокартата.). Сложил съм драйверите, които си имам за видеото.



    Преди много време се беше случвало същото, но тогава до видеокартата бях сложил една ЛАН-ка и тя май пречеше на вентилатора и пак забиваше по този начин - въпреки че в това също не съм сигурен. След това я махнах и всичко беше ОК, докато не сложих SP2 на XP-то.



    Някой да има идея от какво може да е проблема?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #2

    Проблем с монитор, видеокарта или...?

    Ако не ти е запечатан компютъра го отвори и виж дали работят вентилаторите на процесора и видеото.

    Ако е запечатан си следи температурата, има много програми за целта, стига дънцето да ти го поддръжа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    14
    #3

    Проблем с монитор, видеокарта или...?

    Най-вероятно ще да е от видео картата , то и аз писнах тема че ми се беше прецакал вентилатора на картата и бръмчи.



    най лесно за да се убедиш вземи и пробвай с друга карта и ще разбереш

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2
    #4

    Проблем с монитор, видеокарта или...?

    Оказа се че траканаето в началото е от вентилатора на захранването - ще трябва да го почистя добре, но това е малкоя проблем.

    Вентилатора на видеокартата се върти, както и всички останали вентилатори, обаче номера с гасенето на монитора и забиването на системата продължава да се случва когато му скимне! [!]

    Нямам идея от какво може да е - разкарах WinXP SP2 и това не помогна... помагайте please...

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Проблем с монитор, видеокарта или...?

    сигурен ли си, че угасването на монитора не е от прегънатия му или прекъснат кабел? защото светенето на харда може да е индикация и че нещо се случва, но може и да стои само светнато и така да си е забило.

    повреда в самия монитор не може да ти предизвика залепване на машината и затова ако наистина залепва, причината най-вероятно е във видео картата. сложи я на друг комп и провери. както го описваш би трябвало да е проблем на картата, а не на монитора.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    6
    #6

    Проблем с монитор, видеокарта или...?

    В компютъра си имаш 3 важни вентилатора , на захранването на процесора и на видео картата. Проследи температурата на процесора от сетъпа на дъното, ако то се повишава и излиза от границите на нормалното виж дали вентилатора е поставен правилно. Ако имаш възможност смени или почисти тези 3 вентилатора. Ако имаш възможност премери напреженията на захранването, виж колко са 3,3 -те волта. Ако нещата не са в нормите ще сиу за ново захранване 300вата и нагоре за да не се налага ъпгрейд след време

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с видеокарта ATI
    От naydenantonov80 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 11-06-11, 18:14
  2. Продавам 17" CRT монитор и PCI-E видеокарта
    От JavorS във форум Продава
    Отговори: 9
    Последно: 03-03-10, 17:13
  3. Проблем с компа(монитор или видеокарта)
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 28-02-08, 08:19
  4. Проблем монитор или видеокарта, или ...
    От Goro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 25-03-04, 00:49
  5. Дайте идеи за видеокарта и монитор
    От user във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 19
    Последно: 22-02-01, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе