Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем монитор или видеокарта, или ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    15
    #1

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    Значи вчера смених дъното (новото L7S7A2) и използвах момента да свържа L1 мостчетата на Дурон-а, щото това дъно май няма ФСБ100 и мислех да го пробвам на 133 с по-нисък многжител.

    Обаче като сглобих всичко и стартирах - на монитора няма никой, все едно не е включен към компа.

    Иначе харда, вентилатора и всичко друго си тръгва.

    Поне десет пъти свалях и слагах Видео картата (Ати Рейдж Про) - никакъв ефект.

    Може ли да съм изгорил процесора, ако съм оплескал нещо с рисуването с молива, и всъщност какво става ако процесора изгори?

    Ако не е това къде може да е проблема, че монитора да не разбира, че е включен?

    10х предварително




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    Споко не си го изгорил , ама процесора така няма датръгне на това дъно , сега оди и си вземи едно АМД ХП

    и ще опраиш работата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    15
    #3

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    Според теб затова ли въобще не запалва?

    Аз мислех, че ако не стане поне ще включи монитора все пак, пък после ще забие или нещо такова...

    Ако флашна биоса с онзи, който поддържа 100 ФСБ няма ли да тръгне с тоя Дурон?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    ако компа има нещо което не наред , като процесор .видео или рам той не пали ,но си има специфи4ни сигнали или признаци по които да ги познаеш.

    1. Ако не светне изобщо , без звуци-

    -а) процесор

    -Б) вероятно рам или видео - непоставени правилно

    2. Ако не светне и пищи равномерно с къси единични сигнали - Памет - ( вероятно ненаместена , изгоряла или проблемна)

    3.Единичен дълъг сигнал, последван от 3-4 къси единични - видеокарта

    4. много рядко срещан - единичен дълъг сигнал , последван от къси единични сигнали , наподобяващи звук от линейка - лош контакт на процесора ,непознат процесор , или изгорял процесор.



    При теб е 100% неподържан процесор - малко ме съмнява с флаш на биоса да се оправи ,но пробвай все пак дано да стане

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #5

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    По-вероятно е да не си успял да свържеш добре крачетата.

    Нали не си ги мерил с мултицет? (ако не си - не го прави)

    Преповтори отново процедурата, ако не стане пак, изтрий всичко и опитай отново.

    Ако и това не стане...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    15
    #6

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    OK, 10x. Ще пробвам пак.

    За щастие (като те слушам ) не съм мерил с мултицет.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    8
    #7

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    Ако нямаш кинти за нов CPU връщай нещата както са си били и се моли Durona да запали...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #8

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    Както казах в едно друга тема в България тези дъна стигат дву-фазни и без 100 мхз, 200ддр подръжка. Пробвай процесора на друго дъно. Например имаме Дурон на 1300 мхз 13 х 100 = 1300, 13 х 133 както вероятно е тръгнал процесора това са 1729, той го е пускал доста пъти шанса да са настъпили непоправими промени в епоксидния слой между кристала и керамичната подложка са доста големи. Това че въртят вентилаторите на това дъно нишо не значи. Все пак дано имаш късмет.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    15
    #9

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    Върнах си процесора на старото дъно и за щастие си работи.

    Обаче пробвах с един ХП 1600 на това дъно и той също не тръгна (за съжаление трябваше да бързам, та имах време само за 1 проба).



    Може ли някой да ме насочи към място или човек, който да ми тества дъното да не съм го съсипал, щото не ми се дават пари за процесор, без да съм сигурен, че дъното е наред.



    Иначе разбрах че трябвало някакви изолации да се слагат при захващането към кутията, които аз май ги нямам (поне старото дъно така си работи, директно завито към медните (?) винтчета).



    10х предварително

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    Ако си от Варна - ела в офиса да го тествам - макс. 5 лв

    пиши на Q-то

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    15
    #11

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    Жалко, от София съм, иначе 5лв. ме устройват.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #12

    Проблем монитор или видеокарта, или ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Иначе разбрах че трябвало някакви изолации да се слагат при захващането към кутията, които аз май ги нямам (поне старото дъно така си работи, директно завито към медните (?) винтчета).



    <div align="right">Originally posted by Goro*-*24/03/2004*:* 10:43:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това за което говориш не са изолации, просто пречат на винчетата да се развиват от вибрациите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с видеокарта ATI
    От naydenantonov80 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 11-06-11, 18:14
  2. Продавам 17" CRT монитор и PCI-E видеокарта
    От JavorS във форум Продава
    Отговори: 9
    Последно: 03-03-10, 17:13
  3. Проблем с компа(монитор или видеокарта)
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 28-02-08, 08:19
  4. Проблем с монитор, видеокарта или...?
    От chris_X във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-11-04, 21:25
  5. Дайте идеи за видеокарта и монитор
    От user във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 19
    Последно: 22-02-01, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе