Резултати от 1 до 10 от общо 10

Вентилатор на захранване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    14
    #1

    Вентилатор на захранване

    Някой знае ли как да си направя явтоматично регулиране на скоростта на вентилатора на захранването???????

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Вентилатор на захранване

    Автоматичното регулиране предполага обратна връзка в зависимост от някакъв параметър - в случая температура. Това може да бъде както температурата в стаята, така и температурата на някой елемент от захранването. Поясни каква ти е идеята, за да ти се отговори конкретно.

  4. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #3

    Вентилатор на захранване

    Еми аз на старата кутия си го смених с такъв с термо датчик.

    Той мери температурата на потока след като излезе от кутията.

    Взех го от Кунторов за 15 лв май, не помня.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    14
    #4

    Вентилатор на захранване

    Става въпрос за температурата в кутията

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Вентилатор на захранване

    Мисля, че в този случай решението, което ти предлага Zetle е най-лесно осъществимото. Е разбира се ако си силен с поялника, можеш да си го сглобиш и сам.

  7. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #6

    Вентилатор на захранване

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Става въпрос за температурата в кутията



    <div align="right">Originally posted by Shifter - 20/11/2004 : 10:23:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами както казах то мери потока на изхода, този поток идва от вътре. Сещаш ли се!?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Вентилатор на захранване

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Мисля, че в този случай решението, което ти предлага Zetle е най-лесно осъществимото. Е разбира се ако си силен с поялника, можеш да си го сглобиш и сам.



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*20/11/2004*:* 13:09:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Aко можеш да си налепиш 1 схемичка с изнесен терморезистор в мястото в кутията където искаш да следиш температурата.Има поне 50 различни схеми с различна сложност и точност на поддържане на температурата.Има и доста литература по въпроса.А и за какво ти е? заради шума ли само?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    14
    #8

    Вентилатор на захранване

    Kris ще сам ти благодарен ако можеш да ми дадеш такаwа схема или линк да я видя.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Вентилатор на захранване

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Kris ще сам ти благодарен ако можеш да ми дадеш такаwа схема или линк да я видя.



    <div align="right">Originally posted by Shifter*-*22/11/2004*:* 19:11:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ако си от Варна нямаш проблем, иначе нямам скенер още.Ако дадеш факс номер мога да ти го пратя по факса.Не съм се ровил из сайтове,че не ми остава време.Имам литература повечето руска.Мога да преснема и да ти я пратя по факс.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    6
    #10

    Вентилатор на захранване

    Най лесния ти вариянт е да си сложиш на захранването вентилатор с термодатчик, породават се и така ще си решиш проблема. Спрямо температурата в захранването оборотите на вентилатора ще се променят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 16-10-12, 11:48
  2. Вентилатор за захранване
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 19-01-12, 16:13
  3. Отговори: 8
    Последно: 28-11-11, 10:59
  4. Вентилатор
    От tristen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 28-06-06, 21:58
  5. HDD и вентилатор?
    От Penta във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-05-03, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе