Резултати от 1 до 9 от общо 9

Вентилатор за захранване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #1

    Вентилатор за захранване

    Имам малък проблем. Понякога като пускам компютъра вентилатора на захранването започва да бръмчи. Някой път спира след няколко минути, друг път се налага да спирам и да пускам отново. Решил съм да го сменям, но ми трябва малко информация. Перката е 120 мм и ме интересува имали някаква стандартизация за тези перки - дебелина на перката, обороти, отвори и т.н. Знам, че най-добре е да сваля перката и с нея в магазина, но съм по цял ден на работа и не е препоръчително компютъра да се спира. Та в крайна сметка, ако мога да мина по бързия начин, купувам си перка и в удобно за мен време я сменям. Ако може да препоръчате и някой безшумен вентилатор 120 мм ще е направо супер.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Re:Вентилатор за захранване

    Можеш да минеш и само с почистване и смазване на вентилатора , пък ако след някой месец когато е студен , при първоначално пускане отново заръмжи - тогава го сменяй .

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #3

    Re:Вентилатор за захранване

    Всякакъв вентилатор ще ти свърши работа , единственото изискване е дебелината му , вземи нископрофилен не по дебел от 25 мм , предложения много ето тук разгледай
    http://www.dekada.com/catalog/fans-1...cts_sort_order

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #4

    Re:Вентилатор за захранване

    Ако захранването е делукс ? има ли смисъл от наливане на средства в него ?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Вентилатор за захранване

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Ако захранването е делукс ? има ли смисъл от наливане на средства в него ?
    отварянето на захранването за капване на масло ще позволи да се огледа и за надути кондензатори, така че това в общи линии ще определи дали има смисъл да се спасява или не

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Вентилатор за захранване

    Отваряш компа, сваляш захранването, сваляш вентилатора и отзад където е оста на перката има или пластмасова капаче или лепенка, махаш капачето/отлепваш наполовина лепенката и капваш 2 капки масло за шевна машина.След това сглобяваш всичко и пускаш компа да поработи поне 40 минути за да се разнесе маслото в оста.Ако не стане тогава нещо от препоръчаните горе.

  8.  
     
  9. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #7

    Re:Вентилатор за захранване

    Благодаря ви за мненията. На доста вентилатори до сега съм правил процедурата със смазване на лагерите. Според мен това е временно решение и след време пак започва да бръмчи. Предпочитам да дам 10-на лева за нов, макар, че пак не е много сигурно. И накрая още един въпрос. С 2 или с 3 проводника трябва да е вентилатора.

  10. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #8

    Re:Вентилатор за захранване

    Срещу 12 лева се сдобих с Кулер мастърс 1500 об/мин. Тъй като беше с 3 проводника се наложи да запоявам буксата на стария, но си работи много тихо.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #9

    Re:Вентилатор за захранване

    Здравеите и на мен ми се наложи да си смазвам вентилатора на захранването захранването е делукс смазах го със графитна смазка понеже такава имах под ръка згрешил ли съм или не го бърка?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 16-10-12, 11:48
  2. Отговори: 8
    Последно: 28-11-11, 10:59
  3. Вентилатор
    От tristen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 28-06-06, 21:58
  4. Вентилатор на захранване
    От Shifter във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-04, 21:33
  5. HDD и вентилатор?
    От Penta във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-05-03, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе