Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Съвет за лазерен принтер ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #1

    Съвет за лазерен принтер ?

    Дайте съвет за лазерен принтер (до 350 лв). Марката няма значение, важно е консумативите да са сравнително евтини. Ще се използва в офис, за разпечатване основно на документи.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #2

    Съвет за лазерен принтер ?

    За тези пари според мен може да си вземеш втора употреба HP LJ 5P,6P или 2100 пак на ХП.

    Ако си позволиш малко повече пари - може да вземеш и нов, но съвета ми е да е пак на HP

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #3

    Съвет за лазерен принтер ?

    Варианта с втора употреба отпада, трябва да е нов. Значи HP, така ли ? Не бяха ли най-скъпи тонерите за тях ?

    Какво ще кажете за ето тези два:



    http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=2002



    http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=2003



    [?]






  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #4

    Съвет за лазерен принтер ?

    Нямам поглед в/у всички видове лазерни принтери (, а то едва ли е и възможно), но съм работил с OKI , Xerox, HP. Доволен съм единствено от Хюлет Пакард в разновидностите им 4P, 4L, 5P, 5L, 6L, 1100, 1200, 2200, 4100, 4200. Смея да твърдя, че съм доволен от всички (с малки забележки за Л-моделите и 1100, които са предназначени за слабо натоварване)

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #5

    Съвет за лазерен принтер ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Варианта с втора употреба отпада, трябва да е нов. Значи HP, така ли ? Не бяха ли най-скъпи тонерите за тях ?

    Какво ще кажете за ето тези два:



    http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=2002



    http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=2003



    [?]



    Ако няма да печаташ под DOS и двата са много добри. Ако ще ги ползваш на компютри с памет по малко от 128 МБ също ще имаш проблеми. Ако искаш да нямаш проблеми купи си третия принтер от тази серия - мисля, че беше модел 1015 с него няма да имаш горните проблеми, защото не емулира PCL а е хардуерно вграден в принтера, но е малко по-скъп от тези двата.



    Относно тонерите - не е вярно, че за HP тонерите са по-скъпи от тези за друг принтер. Цената за копие е почти еднаква за всички лазерни принтери.











    <div align="right">Originally posted by MixMan*-*13/12/2004*:* 16:44:08</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #6

    Съвет за лазерен принтер ?

    Ок, следва внимателна преценка и окончателен избор.

    Thanks, Lazy Dog и minkov! []




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    53
    #7

    Съвет за лазерен принтер ?



    http://www.hardsoftbg.com/printeri.h...)%CA-%20%20OKI

    прегледай и тези аз ползвам 2 3 такива и вършат работа

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Съвет за лазерен принтер ?

    Виж сега. Ако пшринтера е евтин консумативите ще са му скъпи. Ако е по скъп принтер ще печата евтино. Аз има HP LJ 4+ и му купувам касети за 8900 копия и така коието ми идва много евтино и не се занимавам с презареждания защото презаредената касета никога не е с качеството на нова както щеш да и прваиш, a и никога не е я зареждат с тонер до горе. Друг е въпроса че с подобни касети са скъпите модели на HP. Е ако имаш голямо натоварване повечето пари са оправдани, но говорим за цени над 600 евро.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #9

    Съвет за лазерен принтер ?

    аз мисля че брадар са много добро решение лазерен принтер под 300лева и една година гаранция!вече сьм продажал такьв

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    8
    #10

    Съвет за лазерен принтер ?

    Ти много добре си продавал Принтер brother само че замислял ли си се колко пари са му консумативите: много евтин тонер и много скъп баранан, което не е случайно защото "рециклаторите" като Тонер Дайрект не че изкам да ги обиждам ама лъжат най безцеремонно като обявяват, че рециклират тонер касетите, а те просто карат не до там интелигентните секретарки да ги снабдяват с празни тонер касети който да продават след като и сипят малко тонер ???

    а иначе за HP се чуха много мнения и съм съгласен с повечето освен че 10ХХ са добро решение, защо ще си кажете ми поради няколко причини първата от тях е че са с много скъп консуматив е да 100 лева бил да ама е за много малко страници въпреки че за 300 лева не може да желаеш кой знае какво. за това ако решите да не послушате аз ви предлагам модела 1320 който е доста нов с голям капацитет на консумативите и няколко екстри като вграден пост скрипт драйвер. http://dps-bg.com/object.xsp?objectid=80ba14df05. Айде толкова от мен за сега че някой трябва да работи.

  13. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #11

    Съвет за лазерен принтер ?

    Хайде да говорим с цифри! Не просто да казваме скъп консуматив, евтин консуматив!



    Brother Hl1430. За да направите 20 000 копия с този принтер ще ви трябват:

    1.бр HL1430 Цена в Метро 199лв

    2. 2.8 тонера (TN 6600) за по 6000копия по 120лв ( 260лв)

    Всичко 535лв или 0.028ст на копие. За тези, който вече умират да кажат, ама барабан за след 20 000копия! Ами по скоро защо не нов принтер след 20 000 копия #61514;. Значи оставаме на цена 0.028 ст. На копие и така до колкото си искате хиляди милиони копия!. И винаги сте с нов принтер.



    Пример HP 1012. Цени на Стемо.

    За 20 000 копия ни трябват:

    1. 1бр HP 1012 325лв

    2 . 9.5 по Q2612A за по 2000 копия на цена 102ЛВ бр. (969лв )

    Всичко 1294 лв. или 0.064 стотинки на копие. Да приемем, че след 20 000 копия сте избили принтера и трябва да плащате само консуматив. Само консумативът е 0.051ст на копие. Е да, ама живота на този принтер надали е повече от 50-60 000 копия.

    Сравних тези два принтера, защото те отговарят на бюджета на питащия и са с покриващи се характеристики. Цените са без ДДС. Ако съм сгрешил в сметките ще се радвам да ме поправите.

    Не давайте съвети, без да се обосновете. Заблуждавате питащия, а не му помагате!

    Сигурен съм, че пича вече е купил принтер и че той е HP. Преценете до колко сте му помогнали.


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #12

    Съвет за лазерен принтер ?

    Принципно сметките ти са вярни, но реалността е далеч от визираните цифри....Да не забравяме че когато една тонер касета се декларира за 6000 копия се има предвид 6000 копия при 5% запълване с черно, което е моко казано много идеализиран вариант и обикновенно кара към 3000 копия...Но и така да е...нека видим обаче какво са 3000 копия - в офиса ми се печата ежедневно оферти, това ти онова ти, нормално но не безмислено печатане... - и за година едва докарвам 2000-2500 копия, т.е. ако се приеме, че с този принтер няма да се издават книги...на година и половина смяна на тонер....девелопер на 3-3.5 години....с Киосера ФС 680 съм и смяната на тонера ми струва 56лв с ДДС. т.е.

    56 лева на 18 месеца....

    и повярвай ми че дори и 112лв да са за принтер с по-скъпи консумативи - въобще няма да го забележа при тази честота на смяна...Та с две думи не ми е ясно защо трябва да се издребнява толкова с тези еврейски сметки....

    от друга страна всяка офис техника ( компютри, факсове, принтери ) се подменят на 2.5-3 години, щото когато след 10-кратен опит да разпечаташ нещо принтера ти генерира "paper jam" обикновенно си казваш, абе що не ....мамата и тъпия принтер, я какви добри оферти са пуснали тук и там, я да си купия един нов че ми писна

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    8
    #13

    Съвет за лазерен принтер ?

    Не правете баламски сметки това че барабана кара 20000 страници е мит за брата, а и хората са го казали ако ще е принтер да е HP.

    Оставете човека сам да си реши какво всеки дава някакви предложения и прави някакви невероятни сметки.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #14

    Съвет за лазерен принтер ?

    в момента гледах че HP 1010 е на промоция в метро до 12.01 на цена 274лв с ддс комплект с 5х500COPIERS което предполагам че са 2500 листа хартия.

  18. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #15

    Съвет за лазерен принтер ?

    KacanuH, само да те уведомя, че при нас са идвали принтери с барабани на по 32 000 копия!!! Не сменяни... . Или може би лъжа: ) Е така за кеф.

    Говорехте за цени на принтери и консумативи и аз ти смятам TCO (TOTAL COST OF OWNERSHIP) на два принтера.

    Или може би да го посъветвам така. " Вземи си от еди къде си едни лилави принтери на жълти точки щото са много яки и изглеждат изгодни... А пък и чича ми каза, че били железни ".

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">а и хората са го казали ако ще е принтер да е HP </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Касапин потърси в нета кой прави лазерните принтери на принтери на HP... . Хайде дай ми едно предимство на HP. Аз знам такива но искам да знам ти дали знаеш Чакам



    Skynet ти отпечатваш средно по 7 страници на ден. Ами в нашия офис се отпечатват по над хиляда на ден... . Никой не издребнява. Цената на консуматива е един от най важните фактори при покупката на такъв тип машина.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    от друга страна всяка офис техника ( компютри, факсове, принтери ) се подменят на 2.5-3 години, щото когато след 10-кратен опит да разпечаташ нещо принтера ти генерира "paper jam" обикновено си казваш, абе що не ....мамата и тъпия принтер, я какви добри оферти са пуснали тук и там, я да си купия един нов че ми писна </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами това ти казвам: ) Вечно си с нов принтер при първия вариант Въпреки че няма да повярваш колко народ идва да си ремонтира старите принтери и не ще и да чува за нов.

    Относно Киосера. Това са едни доста стабилни и надеждни машинки. Е там барабана вече е за много много копия.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Принципно сметките ти са вярни, но реалността е далеч от визираните цифри....Да не забравяме че когато една тонер касета се декларира за 6000 копия се има предвид 6000 копия при 5% запълване с черно, което е моко казано много идеализиран вариант и обикновенно кара към 3000 копия

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Всеки производител смята касетата при 5% това си е като стандарт. За да сравня двата принтера нали трябва да изхождам от някаква база.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам лазерен принтер
    От rentech във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-10-07, 19:33
  2. Лазерен принтер и DOS
    От dallaz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-06, 12:38
  3. съвет за цветен лазерен принтер с duplex
    От rums във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-06, 04:17
  4. Лазерен принтер и DOS
    От WarLord във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 12-05-03, 16:29
  5. Лазерен принтер !?
    От DeathKnight във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 11-10-02, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе