Резултати от 1 до 8 от общо 8

как да си сменя видео картата help

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    4
    #1

    как да си сменя видео картата help

    здравейте за първи път пиша в този форум ако съм постнал не където трябва или нещо нее по правилата се извинявам.

    а ето и проблема ми- имам в момента видео карта trident 3d image 9750 4mb pci/agp но ми попадна една 3d labs permedia 2 8mb agp -то хубаво ама като бъкел не разбирам от компютърни чаркове и смяната им и сега си стои така -като начало свалих от мрежата една папка 1.4 мв с драйверите и съм до тук незнам как да ги инсталирам тея драйвери сега а пък видеокартата ? как да действам да изключа компа и да изкарам старата а на нейно място да сложа новата и да го включа или пък да я изкарам и да ги сменя без да го изключвам ли а някви настройки ще трябват ли ? онова add new hardware от контрол панела ще трябва ли да го пускам като сменя картата и то изобщо ще има ли картина за да стигна до там? леле 100 въпроса зададох ама както виждате съм пълен лаик така че моля обяснете как да действам стълка по стъпка като на първолак че да не се объркам-благодаря ви предварително .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    как да си сменя видео картата help

    Добре дошъл - Попаднал си на правилното място



    1. Запомни в коя папка са фаиловете

    2. влез в Safe mode и от там смени драйверите ( device menager, display adapter , properties , update driver



    казвам през Safe mode защото с този тип карти съм имал проблеми като ги инсталирам под windows



    ако нещо не стане пиши ми на ПМ да ти обясня по-подробно

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #3

    как да си сменя видео картата help

    WOW, virtuozo_ недей така на включен комп да махаш и слагаш нищо от хардуера на компа, освен ако не искаш да останеш без него де!!!!!!

    Изключваш компа, махаш старото видео, в AGP слота слагаш новата, тогава отново включваш компа. От там вече следваш съветити на господин техника, ако не знаеш как се влиза в safe mode, да ти кажа докато включиш компа и се набираш върху F8 та като почне да зарежда WINDOWS-a да ти излезе менюто какъв Win искаш да заредиш. И да внимаваш много.

    Но моят съвет е да намериш, човек с познания, по комп хардуер, той да ти го покаже как става 1-2 пъти да се научиш пък после да правиш всички сам, Това е най-безопасният и лесен начин на научаване. От личен опит!!!!!

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    4
    #4

    как да си сменя видео картата help

    ludiq -знам бе човек ама няма кой да ми обясни затова се обърнах към вас -и затова питам -нищо не съм пипал и сменял докато е включен компа просто чакам да видя кво ще кажете и почвам да действам дори за safe mode не знаех как се влиза мислех че е с F3 благодаря и на теб а на Mr Techno му пратих PM за да се доуточним

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    как да си сменя видео картата help

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">*************************************. От там вече следваш съветити на господин техника, ******************************************<div align="right">Originally posted by LUDIA*-*13/12/2004*:* 10:56:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    @Ludia Ни са е****й с Бай Брадър, чи да'н слизам долу [:P]

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    4
    #6

    как да си сменя видео картата help

    момчета значи кво напрайх -изкарах старата най-културно вкарах новата и включих pc-to като почекърка малко натиснах f8 ама незнам да не е било късно щото ми изкара windows приложение на фона на моя desktop с някви много гадни цветове и големи букви обаче беше разпознало че съм бъкнал нещо и ме питаше за драйвери посочих тея дето бях свалил и няколко пъти next -> и накрая ми вика готово трябва да рестартираш yes or no и аз yes и след рестарта тръгна много добре -а друго интересно нещо е че като пусна една програмка pc wizard дето показва какви работи са включени на pc-то вече пише пермедия 2 ама в полето total memory на старата пишеше 4 mb а на тази пише 512 mb А трябва да е 8 а в полето used memory пише 1500 кв (suit 297%) -а в windowskiq properties си я пише 8 mb -та според вас добре ли съм се справил или нещо нее на ред и трябва ли въобще да правя още нещо или е ок -и между другото като си доближа ръката до платката усещам лека топлина от нея това нормално ли е но нищо не мирише нито се забелязва -а пък старата дето я изкарах един резистор в задния ъгъл е станал черен като катран чак керамиката е изгоряла ама бачкаше [:D] ако тая нещо прай мизерии пак ще си я туря -е кажете?[?]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    как да си сменя видео картата help

    не бъркай SWAP фаила на WIndows със оперативната памет на видеокартата -щом ти я показва във windows properties че е 8 МБ , значи е толкова



    всичко е ок - айде амиго със здраве да си я ползваш

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    4
    #8

    как да си сменя видео картата help

    ами тогава искам да ви изкажа едно голямо благодарско щото без тея съвети картата още щеше да си е в бюрото ми -хайде чао и сос здраве до нови срещи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпросче за Видео Картата ми.
    От Biktor Jeleto във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-13, 18:05
  2. Проблем с видео картата
    От hotcool8 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 04-05-10, 16:02
  3. проблем с видео картата
    От user25 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 14
    Последно: 31-12-06, 00:16
  4. Видео картата изгасва
    От MAD във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 24
    Последно: 13-12-06, 00:49
  5. Как да си клокна видео картата
    От Novia във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-06, 19:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе