Резултати от 1 до 7 от общо 7

Как да си клокна видео картата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    52
    #1

    Как да си клокна видео картата

    Едно от нещата, които въобще не са ми ясни това е овърклока на видео картата. И за това искам да помоля, ако на някой му се занимава да ми обясни съвсем ама съвсем елементарно( на български), как да си клокна картата (какви програми се използват, реда по който се прави и т.н), нека да отдели малко време и да ми обясни как става. Пак искам да спомена, че никога не съм се занимавал и нямам ама абсолютна представа как да го направя. Видеото ми е MSI Radeon 9800 Pro с памет Samsung. Специялно за случая съм подменил охлаждането и то е на доста добро ниво.10Х на отговорилите.

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Как да си клокна видео картата

    RadLinker:

    http://users.adelphia.net/~webspace/RadLinker2030.zip



    Инсталирай я и погледни новият таб в настройките на видеото [8D].

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    52
    #3

    Как да си клокна видео картата

    Инсталирах тази програмка, но имам още един въпрос. До колко мога да увеличавам честотата, как да разбера кога да спра или то ще замирише . Сега показва следното:



    Core : 378.00

    Memory 337.50

  5. silverfox
    Guest
    #4

    Как да си клокна видео картата

    Artifact Tester:

    http://www.3dcht4u.de/3dc/kfd53t5fes...act-tester.zip



    Увеличаваш честотата по малко и тестваш. Като даде грешка(и) връщаш на предното състояние и си готов. Преди да изгори ще стане нестабилна, така че споко. Само не надувай честотата с големи стъпки.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #5

    Re: Как да си клокна видео картата

    Преди да сменя Радеона ползвах Ati Tool - според мен най-добрата клокерска програма за Ати видеокарти! Има си тестер за определяне на максималните стабилни честоти на ядрото и паметта! Сега съм с GF6600 и я клоквам здраво с помощта на Power Strip! RivaTuner също става! При експериментите, като намериш максимума без артефакти, пусни си 3D Mark (ако имаш всички, още по-добре) и гледай дали няма да има артефакти в някой от тестовете! Ако няма - супер! Ако има пробвай да сваляш честотата с по 5-10Mhz и прави тестове с Мраковете!
    Добре е да помислиш и за допълнително охлаждане, не че зимата се налага особено, но трябва да се има предвид! Можеш да закрепиш някакво вентилаторче да обдухва чиповете с памет и ядрото!
    Между другото, чиповете Самсунг в повечето случаи не могат да се клокват толкова добре колкото чиповете Hynix например! Успех!

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    5
    #6

    Re: Как да си клокна видео картата

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    Преди да сменя Радеона ползвах Ati Tool - според мен най-добрата клокерска програма за Ати видеокарти! Има си тестер за определяне на максималните стабилни честоти на ядрото и паметта! Сега съм с GF6600 и я клоквам здраво с помощта на Power Strip! RivaTuner също става! При експериментите, като намериш максимума без артефакти, пусни си 3D Mark (ако имаш всички, още по-добре) и гледай дали няма да има артефакти в някой от тестовете! Ако няма - супер! Ако има пробвай да сваляш честотата с по 5-10Mhz и прави тестове с Мраковете!
    * *Добре е да помислиш и за допълнително охлаждане, не че зимата се налага особено, но трябва да се има предвид! Можеш да закрепиш някакво вентилаторче да обдухва чиповете с памет и ядрото!
    * *Между другото, чиповете Самсунг в повечето случаи не могат да се клокват толкова добре колкото чиповете Hynix например! Успех!
    каьжете ми на колко трябва да е клокната нвидиа6600 защото не знам ако може помогнете

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Re: Как да си клокна видео картата

    lichkata, аре малко да си отвориме очетата и да погледнем три теми под тая, където гордо се мъдри "Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)"

    Ако след това имаш други питания, моля пиши в онази тема, да не се разводнява тази.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпросче за Видео Картата ми.
    От Biktor Jeleto във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-13, 17:05
  2. Проблем с видео картата
    От hotcool8 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 04-05-10, 15:02
  3. проблем с видео картата
    От user25 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 14
    Последно: 30-12-06, 23:16
  4. Видео картата изгасва
    От MAD във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 24
    Последно: 12-12-06, 23:49
  5. как да си сменя видео картата help
    От virtuozo_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-12-04, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе