Резултати от 1 до 4 от общо 4

Емулация на сериен порт върхи IRDA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #1

    Емулация на сериен порт върхи IRDA

    Днес си закупих дистанционно управление за настолния си компютър. Работи перфектно без забележки. Разглеждайки софтуера обаче, стигнах до идеята да подкарам дистанционното през вградения инфрачервен порт на преносимия си компютър. За съжаление обаче всички програми за управление, които разгледах до момента поддържат инфрачервено устройство само през CОМ порт, а преносимият ми компютър(под Windows XP) не предоставя възможност да третирам инфрачервеният порт като сериен. Може ли някой да ми препоръча конкретно софтуерно решение за една от двете очевидни алтернативи:

    1) Програма за управление на дистанционно, която поддържа стандартен инфрачервен порт, без да е необходимо той да функционира като сериен порт.

    2) Драйвер, който да емулира сериен порт върху инфрачервения.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Емулация на сериен порт върхи IRDA

    Това мисля, че по принцип не може да стане. Порта на Лаптопа е IrDA - за предаване на данни. Дистанционното има съвсем други функции и протокол на обмен.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #3

    Емулация на сериен порт върхи IRDA

    Може и да си прав. Значи повечето програми имат драйвер, за "Generic IRDA", но в настройките изрично искат сериен порт 1 или 2. Което ме навежда на мисълта, че е възможно. Не го твърдя със сигурност - все пак тази област за мен е непозната.

  5. silverfox
    Guest
    #4

    Емулация на сериен порт върхи IRDA

    Стандарта за емулация на сериен порт върху IR се нарича JF-IR005.10 и е стандартизиран от IrDA ( Infrared Data Association ) през 1995/96г. Това може да ти помогне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 13-04-12, 13:20
  2. 5.1 емулация как?
    От profusion във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 02-02-08, 18:18
  3. неактивен инфрачервен порт( irda infrared )
    От radko_diev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 05-08-05, 19:07
  4. Емулация на LAN
    От DJ във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-02, 17:38
  5. Принтер със сериен порт!!!
    От b_sokolov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-10-01, 22:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе