Резултати от 1 до 15 от общо 15

Живот на CRT монитори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    21
    #1

    Живот на CRT монитори

    Влияе ли подържането на голяма разделителна способност на екрана на неговия живот?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Живот на CRT монитори

    Не мисля, че това може да влияе на живота на един монитор. На стареенето на луминофора обаче влияе използването на максимална яркост. Това е свързано с по-интензивното му бомбандиране с електрони и неговото разпрашаване.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #3

    Живот на CRT монитори

    Антон, мисля че по скоро отговора е `да`,

    но в случай, когато се форсира да работи извън поддържаните херци и т.н. (овър клок на монитора-аз съм от 85 на 100хз и си бачка за сега, а вие? [:D])

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #4

    Живот на CRT монитори

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">(овър клок на монитора-аз съм от 85 на 100хз и си бачка за сега, а вие? [:D])



    <div align="right">Originally posted by Pa3KaTaH*-*10/02/2005*:* 13:06:54</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    дамм.. едно ТХО сменях така... [:D]

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Живот на CRT монитори

    Човека пита за екрана (кинескопа)![:D]

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #6

    Живот на CRT монитори

    в заглавието пише `монитор`, а в частност екран се разбира всичко от повечето хора, не отделво кинескопа, а и все пак са смесени нещата [:D]

    Докера, поне си се почерпил за новото ТХО [:D]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Живот на CRT монитори

    влияе разбира се дори да приемем че става дума само за кинескопа отклонителните бобини също могат да дефектират,да не говорим за тхо и тн.тхо-то струва полвин монитор

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Живот на CRT монитори

    Разделителната способност е едно, честотата на опресняване - друго.

    Ако увеличиш честотата на опресняване над допустимата, наистина има реална опасност за TXO-то.

    Различни са по смисъл и понятията "време на живот" и "време за отказ".

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Живот на CRT монитори

    lupus тук не става дума за разликте за които говориш.сам знаеш на по висока разделителна способност и максималната честоа на опресняване на монитора пада.в случая много е вероятно потребителя на висока резолюция да си пусне и виоска честота на опресняване и ето ти потенциален клиент за ремонт на монитор.между другото виждал съм те мисля в монитор.нет.ру

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #10

    Живот на CRT монитори

    Anton, с една дума - не.

    Ако си във фабрично поддържаните режими, само яркостта, както казва Лупус, "износва" луминофора.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Живот на CRT монитори

    да май тук нещо не е ясно човека просто пита ако си дигна резолюциата да ли няма да скъси живота на монитора си.човека не е техник и иска по прост отговор.ако монитора е съмнителна марка proview например елате и ми кажете че няма значение

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Живот на CRT монитори

    @badr,

    dedis добре се изрази. Ако имаш нещо принципно различно, което можеш да добавиш - давай по същество.


  16. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #13

    Живот на CRT монитори

    Аз имам един про-вю, от 5 години го пържа на 101херца и още е бомба[^]

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #14

    Живот на CRT монитори

    Посъветваха ме да не държа монитора на максималната възможна опреснтелна,защото щял по-бързо да си замине.Доколко това е вярно?Аз в момента съм на 85Hz,въпреки,че ми е разрешен и 100Hz.От друга страна по-високата опреснителна,както е известно е по-малко вредна за очите.Та дайте мнение по въпроса!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    25
    #15

    Живот на CRT монитори

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Посъветваха ме да не държа монитора на максималната възможна опреснтелна,защото щял по-бързо да си замине.Доколко това е вярно?Аз в момента съм на 85Hz,въпреки,че ми е разрешен и 100Hz.От друга страна по-високата опреснителна,както е известно е по-малко вредна за очите.Та дайте мнение по въпроса!



    <div align="right">Originally posted by Caesar*-*19/02/2005*:* 11:45:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Монитора не се износва , само когато не работи... (че може и тогава да се износва..[] ).

    Стандарта на 17 инчов монитор е 1024х768 @85 херца. Честотата може и да я вдигнеш, но може да получиш леко изкривяване на геометрията, но ако не се занимаваш с дизайн или чертане- няма да ти направи впечатление. Виж резолюцията ако вдигнеш.. тогава ще се наложи да смъкнеш честотата.. и все ми се струва че чифт очи струват повече от 1 монитор....[8)]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Живот на ръба на живота
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-06, 10:35
  2. Тайният живот на форумите
    От DEKAH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 31-07-04, 19:03
  3. Нов живот за стария компютър
    От Bloody във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-03, 03:23
  4. Живот на CPU-то при овърклокинг???
    От didoriginal във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 21-05-03, 12:23
  5. Живот на CD-Rs
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 21-01-03, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе