Резултати от 1 до 6 от общо 6

ATX vs. ABIT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    80
    #1

    ATX vs. ABIT

    Имах странен проблем:

    Смених си дъното с Абитско (гот от акорпско) поработи накой и друг месец и взех ,че го изключих от контакта след което не поиска да запали като го включих.Изръчках го няколко пъти и проработи ама от много акъл реших да повторя операцията и повече не заработи - айде ново захранване./сега работи само от време на време се самоизключва?????/

    Един познат ми спомена нещо подобно - купил си нова щайга но захранването не припалвало та ходил да си избира такова дето работи с абита му /щото той бил сложил друго дъно с което първото АТХ работело ???/

    Някой да е имал подобен проблем?




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #2

    ATX vs. ABIT

    ako stava duma za Athlon/Duron/T-bird ti trqbva pone 300W zahranvane, za p3/cel2 250W



    Ami prosto kazvam s kakvi problemi sa se sblyskvali poznati v 1 firma tuka, cheta i Usenet i tam preporychvat 300W zahranvane.

    A az kato si smqtam konsumaciqta(vkl. i na monitor-a) ne moga da q dokaram do 250W





    Променено от John на 05/02/2001 01:28:04

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #3

    ATX vs. ABIT

    ако става дума за Athlon/duron дъно трябва да си подбереш захранване. при мен поначало не припали с по-евтина кутия. смених я и стана. не е задължитело да е 300W захранването. изрично питай във фирмите за работа с подобно дъно.



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    76
    #4

    ATX vs. ABIT

    За John



    Хъмммм... извинявай 4е така ти го казвам ама "Май не си наясно с нещата а?!!!"... Да се твърди 4е един компютър било то и с Athlon или Duron няма да върви с 250W захранване а задължително с 300W е меко казано смешно... Да не би да искаш да кажеш 4е Athlon-a или Duron-а изразходват пове4е от 250W ?!?!!!!! Недей да се изказваш тъй неподготвен щото ще станеш смешен, пък и хората ще си помислят 4е нищо не разбираш от компютри, а не е така щото съм ти 4ел изказванията...

    В4ера сглобих два компютъра... единия с Athlon 600 Slot A и дъно ASUS K7V а другия с Duron 700 Socket A и дъно Abit КТ7 (без Raid). Кутиите и на двата бяха най обикновенни 26 доларови Middle Tower Slide Door при това със захранване само 230W... просто най-обикновенни кутии ! И нямаше никакъв проблем... Предполагам 4е при4ината не е в това дали захранването е 300, 250 или 230W, при4ината в това колко грамотно е направено захранването... Понеже на дъното на Abit KT7 захранването е реализирано по-по друг на4ин, процесора и захранването на вси4ките 4арколяци вътре е трифазно (недейте да се подсмихвате саркасти4но, поинтересувайте се за да разберете 4е съм прав (в момента съм седнал де :-))) ) затова при някои неграмотно направени захранвания може да се полу4и несъвместимост... просто е много капризно по отношение ка4еството и на4ина на изработка. Дори захранването ти да е 350W, ако е кофти асемблирано и сглобено пак няма да си подкараш Abit-а... можеби си имал предвид 4е по-мощните захранвания се правят по-грамотно защото, първо се предполага 4е ще се слагат на по-хубави компютри и второ са по-скъпи и можеби затова се влага пове4е старание ;-), кой ли знае...?!!!

    Ина4е това за рестартирането... Може да се полу4ава по същата при4ина... Ако захранването не стабилизира както трябва тока, на моменти може да се полу4ават леки токови удар4ета, особенно ако живееш близо до трафопоста, та затова да ти се рестартва машината. Друга при4ина може да е ако ти е 230W захранването а ти имаш много устройства които гълтат много ток... да ре4ем видеото, звуковаta карта, модемa, ланкарта (ако имаш такава), тунер (също ако имаш), два хард диска (пак ако имаш :-)) ), CD(или DVD) ROM, записва4ка, пък и на вси4ко отгоре си пуснал 3 вентилатора на кутията и процесора щото си си клокнал процесора на една гига... ми тогава нищо 4удно да не ти стига захранването... но като се има в предвид 4е по рядко се срещат хора с таива конфигурации (а и те след като имат такива машинки, се предполага 4е разбират поне малко и никога не биха си взели 230W захранване)



    Това е за сега от мен... айде 4ао ви 4е си изпуснах филма :-)))




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #5

    ATX vs. ABIT

    слушай Ba40 си Kiro ...



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    80
    #6

    ATX vs. ABIT

    10x !

    Duron 600@700

    TNT2

    Yamaha 724

    IBM 20G

    cd-rom

    Интересното е че дълго време работеше без проблем?!?

    Ако можеш обясни по-подробно за 3-фазното или кажи някакъв линк?

    Според мен консумацията е по-малка 250W.

    Някой спомена за по-силен ток при начално включване! -единствено това ми се вижда като възможност да не запали.

    Сега спря да се самоизключва!?!

    Поздрави!






  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Abit KG7 ???
    От mitak във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-02, 11:08
  2. ABIT KX7-333
    От cuci във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 16-06-02, 23:54
  3. Win XP + Abit KT7 ?
    От YG във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 12-04-02, 23:42
  4. Abit KT-7...
    От Kolio във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 08-03-02, 21:30
  5. abit bx-133 raid vs abit vh6 II
    От MANIAK във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 19-01-02, 20:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе