Резултати от 1 до 10 от общо 10

RAM боклуци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #1

    RAM боклуци

    Имам си една програмка, който показва какво е записано в rom-a на SDRAM модулите. Независимо какво приказват продавачите, досега НИТО един модул не е показал 2-2-2 на 133MHz, да не говорим че доста често продавани модули с маркирани чипове 7ns и етикет PC133 НЯМАТ(!) данни за повече от PC100. Това не означава, че не работят добре, но що за боклуци се внасят тук? Срещал съм дори PC133, маркирани 7ns, с 3-3-3 на 100MHz и действителни 10ns!

    Досега не ми е попадала наистина достъчно евтина памет, която да е маркирана като маркова. Kingston, Mushkin и Viking не съм тествал.

    Ако Admin пожелае, ще му изпратя програмата, за да я качи на FTP-то.




  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    RAM боклуци

    Izprati da ia kachim, no na price@setcom.bg

    Mejdu drugoto, siSoft Sandra sashto dava cialata ti neobhodima informacia. Za pametite si prav - bolshinstvoto e goliam bokluk. Edinstvenata istinska CL2, koiato mi e popadala e 64Mb. PC 133 VCSDRAM modul na Kingston. Mnogo me uchudi, che vsichki obiknoveni PC 133 SDRAM moduli na Kingston, osven VC pametta sa CL3...




  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #3

    RAM боклуци

    Zdraveite kato stana duma za RAM imam edin vupros, imam 64Mb PC100 RAM i iskam da si vzema oste edin modul 128Mb PC133 i da go slozha, dali ste ima problem 2-ta modula da rabotjat, dunoto mi e na 100




  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    RAM боклуци

    Ne bi sledvalo da imash kakavto i da e problem




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    215
    #5

    RAM боклуци

    Lamia, как се разбира каква то4но е скоростта на RAM-a в ns??? То толкова много полета с данни 4е...




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #6

    RAM боклуци

    Psycho и аз бая зор видях, докато се ориентирам в инфото. И досега не всичко ми е ясно, защото ме мързи да чета съответните документи, но конкретно на въпроса:

    Extended display -> Timing Data, поле Min.Cycle Time at Max CAS Latency (09): XX ns

    Това "ХХ" по лични наблюдения отговаря на маркираните (ако направено коректно) ns на чиповете на DIMM модула. НО имай в предвид, че става въпрос за записаните в ROM SPD чипа стойности, а не действителните работни. Тази програма САМО чете съдържанието на ROM-а, а не тества паметта!



    За Admin. Ако се направиш справка на www.kingston.com ще видиш, че на 133MHz всички обикновени SDRAM памети са CLK 3-3-3.



    На въпрос към техническо лице в IMPEX (внасят Kingston в BG), получих отговор, че производителят се интересува повече от желязна стабилност на достъпна цена, а не го блазни славата на доставчик на памети за O/C. И има логика, като се сравнят цените на Kingston и Mushkin www.mushkin.com Отговориха ми, че също така няма проблем да внесат по поръчка и Mushkin памети, но по примерни цени за краен потребител (без ДДС, но то не може да се избегне в този случай) правя следното сравнение:

    1. Kingston 128MB NEC VCSDRAM 7,5ns CL 222 ~ 110$

    2. Mushkin HP SDRAM rev.3 7,5ns CL 222 ~ 130$



    Ако от мен зависи, бих си взел VCSDRAM, тая памет определено има предимства пред обикновенната SDRAM. Засега DDR SDRAM е безумно скъпа, пък и първите чипсети за нея нещо не ме впечатляват като скорост. За да си заслужи инвестицията трябва да поевтинее поне 2 пъти и да има минимум 50% производителност отгоре.



    До всички! Ако някой се обади в IMPEX, трябва да има в предвид, че те по принцип внасят само на едро. Т.е. като чуят за "краен клиент", започват едни мъгляви обяснения и доста хъмкане-мънкане. За да се заинтересуват и дадат по-подробна информация, е желателно да се спомене минимум 1000$ за цена на евентуалната поръчка.



    До въпроса, дали си струва да да се купува маркова памет (скъпа) или noname (евтина). Предпочитам да запазя мнението си за себе си и да дам думата на вас за обсъждане.




  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    RAM боклуци

    Ami da de Lamia... I az tova biah napisal - che obiknovenata SDRAM na Kingston e samo CLK 3-3-3.

    A za VC rama - hubavo neshto, nali sam s neia no mnogo te ogranichava v izbora na chipset , Samo Via KT i KX 133.




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #8

    RAM боклуци

    ami i moita e noname, ama vyrvi na CAS2 stabilno na 133fsb, probvah nqkolko stick-a.



    VCSDRam may ne vyrvi na i815 chipset-a.


  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    RAM боклуци

    Kakto biah napisal VCSDRAM varvi samo na VIA KT i KX chipseti.

    I to ne na vsichki. Ima edna stranichka na edin indiec - Anandtech, ta toi tvardeshe che niama znachenie koi e proizvoditelia na danoto - shtom e s KT ili KX chipset e savmestim s VC. E triabvashe mi mesec dokato go ubedia che se e zabludil, no v krajna smetka postignahme konsensus po vaprosa.

    Za da ste sigurni za poddrajkata na VC pamet, izpolzvaite Asus s VIA KT/KX chipset...




  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    RAM боклуци

    Iztrih 2 mnenia - ednoto s 100Kb kartinka, drugoto s 50Kb! Molia ogranichavaite se v razmera, che ne moje da se otvori stranicata kato horata...




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 17-01-13, 16:43
  2. Asrock-боклуци
    От nothd във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 01-02-12, 21:59
  3. Боклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ
    От ya във форум Климатици Midea
    Отговори: 45
    Последно: 04-01-11, 21:44
  4. Перални Indesit - боклуци ли са ???
    От @nGell във форум Бяла техника
    Отговори: 44
    Последно: 23-01-09, 14:10
  5. почистване на харда от боклуци
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-08, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе