Резултати от 1 до 14 от общо 14

Инфо за европейски компании...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #1

    Инфо за европейски компании...

    Колеги, дайте европейски фирми, производителки на компютърно и офис оборудване. Освен Siemens и Philips. Става въпрос за търгове за доставка на такава техника по програма Фар с условието, че оборудването трябва да е с евопрейсски произход (ЕС).

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Инфо за европейски компании...

    Правец

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Инфо за европейски компании...

    european origin не е означава, че фирмата трябва да е европейска, а че трябва да е произведено в европа. в случая се гони евро-1 или има нормативни ограничения относно седалището на фирмата?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #4

    Инфо за европейски компании...

    Колега, дай повече инфо. Различните производители имат различни продукти, които имат евро сертификат. Всеки има по нещичко, така че - ориентирай ни.

    Иначе трябва да ти отговоря: ВСИЧКИ. [:D]

    Кажи какво точно ще трябва да се оферира.



    Добавено:

    @FearMe - Търси се европейски произход на самата техника. Т.е. продуктите, които се доставят да са произведени в Европа, или поне да имат такъв сертификат []. Седалището е без значение.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Инфо за европейски компании...

    дид, точно това целях да се уточни.

    garu, специфицирай за каква техника говорим и ще измислим нещо

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #6

    Инфо за европейски компании...

    На включилите се - благодарско. Става въпрос доколкото и на мен ми бе обяснено да е произведено от европейска фирма. Затова и написах "Освен Siemens и Philips". Имах в предвид да ми предожите и други, щото аз се не сещам. А техниката - компютри, принтери, тел. и факс, копири и друга офис техника.

    С други думи - "Европа-та" дава пара, ама да я похарчиме при нея...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Инфо за европейски компании...

    басирам се, че и европейските представителства на dell, acer и т.н. ще могат да ти издадат евро-1.



    ти по-добре си харесай нещо по цена и спецификации и отправи официално запитване относно евро-1 и ще видиш, че ще стане работата. за техниката е много лесно да издадеш евро-1, повярвай ми. и не говоря за машинации и манипулации, а просто поради спецификата на продукта.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #8

    Инфо за европейски компании...

    Мисля, че не се разбираме. Не съм в час относно евро-1, нито пък ми е зададено като условие. Както написах по-горе трябва да е европейска фирма.

    А в близките дни ще получа по-точни данни.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #9

    Инфо за европейски компании...

    Малко разяснение.

    1. Не е необходимо да е <u>европейска фирма</u>. По програма Phare се изисква прозхода на продукта да е от страна членка на ЕС или бенефициент по програма Phare.

    2. Евро 1 сертификата не върши работа.

    Както каза FearMe, много фирми могат да предложат. За компютри съм сигурен и за IBM и Acer освен за Fujitsu-Siemens. За копири - някои от машините на Toshiba, но не всички модели. Принтери - OKI имаха преди време.

    Въпроса е, че не може тук да ти се даде еднозначен отговор.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Инфо за европейски компании...

    дид, какво имаш предвид, като казваш, че евро-1 не върши работа? това е именно сертификат за произход от евросъюза. ако фирмата не може или не иска по определени причини да го издаде, се издава certificate of origin, където се упоменава произхода от страна-членка на ЕС и който върши същата работа за пред митниците, а именно - използването на данъчни преференции. една от причините да се иска и продукт от "европейска" фирма е именно липсата на мито, докато us или far east (като други смислени алтернативи) са с общата ставка ( 20% ако не ме лъже паметта ) за техниката

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #11

    Инфо за европейски компании...

    @FearMe - Не съм 100% сигурен в причината(и естествено не мога да споря), но знам, че вече с Евро 1 не става пред комисията. Изисква се точно и конкретно Sertificate of Origin. А мито за IT техника не се заплаща, независимо от произхода.

  14.  
     
  15. Gadget
    Guest
    #12

    Инфо за европейски компании...

    Аlcatel

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #13

    Инфо за европейски компании...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Малко разяснение.

    1. Не е необходимо да е европейска фирма. По програма Phare се изисква прозхода на продукта да е от страна членка на ЕС или бенефициент по програма Phare.

    2. Евро 1 сертификата не върши работа.

    Както каза FearMe, много фирми могат да предложат. За компютри съм сигурен и за IBM и Acer освен за Fujitsu-Siemens. За копири - някои от машините на Toshiba, но не всички модели. Принтери - OKI имаха преди време.

    Въпроса е, че не може тук да ти се даде еднозначен отговор.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    М'дааа, стана си интересна тема. Дотук мисля, че ДИД ме е разбрал най-добре и е най-точен. Още веднъж благодаря за репликите. И не спирайте - в спора се ражда истината.<pre id='pre'><font size=2></font></pre id='pre'>

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #14

    Инфо за европейски компании...

    Oliveti, ако все още са живи

    Kyocera Mita имат европейски филиал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 3 компании получиха лиценз за ефир на мобилни услуги
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-11, 18:35
  2. Отговори: 0
    Последно: 29-12-10, 09:18
  3. Български хостинг компании
    От diaflin6 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 36
    Последно: 22-09-06, 15:55
  4. най-добрите HOSTING компании !
    От masterross във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-03, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе