Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Български хостинг компании

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #1

    Български хостинг компании

    Здравейте,

    мисля да взема един по-малък хостинг план и разгледах офертите на няколко бг хостинг компании. На базата на цени, впечатление ми правят eurohostingcenter и tophost - имат някакви пакети за 1-2 лв/месец. Но ме интересува и съпорта, ъптайма ( всички се кълнат че е 99,99% ), до колко са коректни с клиентите ... и въобще всякакви проблеми, ако има такива.

    http://www.eurohostingcenter.com/
    http://host.bg/
    http://www.goto.bg/
    http://bulhost.com/
    http://tophost.bg/

    Насочил съм се към БГ компании, защото приемат плащания през epay.bg. Не разполагам с кредитна карта.

    Ако може да предложите и други такива, от които сте останали с добри впечатления, ще бъде супер.

    благодаря предварително

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Български хостинг компании

    Аз използвах хост.бг за регистриране на един домейн (още чакам да изтече) и трябва да кажа, че само съжалявам за лошо похарчените 18 лева. Не че съпорта им няма желание да помогне (ама може и да няма), но ми обясбяват, че нямат техническа възможност да осигурят елементарни неща.

  4. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #3

    Re: Български хостинг компании

    хост.бг изглеждат най-солидни от изброените, ако те не са на ниво, какво ли остава за останалите ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: Български хостинг компании

    От host.bg се преместих, защото ми предлагат само една MySQL база данни. От support-а им не мога да се оплача.

    Имам сравнително добри отзиви за goto.bg (напоследък са подобрили значително обслужването) и tophost.bg (последните ги ползвам отскоро, но началните ми впечатления са положителни).

    Поддръжката на bulhost.com реално не е в България, използват ticket-система и реагират бързо. Ако комуникацията на английски не ти е проблем - вършат работа.

  6. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #5

    Re: Български хостинг компании

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    От host.bg се преместих, защото ми предлагат само една MySQL база данни. От support-а им не мога да се оплача.

    Имам сравнително добри отзиви за goto.bg (напоследък са подобрили значително обслужването) и tophost.bg (последните ги ползвам отскоро, но началните ми впечатления са положителни).

    Поддръжката на bulhost.com реално не е в България, използват ticket-система и реагират бързо. Ако комуникацията на английски не ти е проблем - вършат работа.
    мерси. везните натежават в полза на tophost.bg. ще взема най-евтиния им пакет - не заради друго, а защото ако се прецакат нещата да не съм много набутан.

    20 кинта за година ... по-малко е от разходите по една петъчна вечер

    :dock:

  7. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #6

    Re: Български хостинг компании

    tophost.bg - да де, ама не съвсем. С други думи - не е само 20 лв. Първо това е цена без ДДС. Второ само хостинг да платиш и да ти дадат субдомей не може (проверено) - трябва да цакаш за домейн по един или друг начин - да регнеш нов, да хостваш или трансферираш съществуващ при тях - всяко едно от тези действия чини 15 лв. Простата сметка сочи 20 + 15 + 20% ДДС = 42 лв. крайно...

  8.  
     
  9. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #7

    Re: Български хостинг компании

    Цитат Първоначално публикувано от devil
    tophost.bg - да де, ама не съвсем. С други думи - не е само 20 лв. Първо това е цена без ДДС. Второ само хостинг да платиш и да ти дадат субдомей не може (проверено) - трябва да цакаш за домейн по един или друг начин - да регнеш нов, да хостваш или трансферираш съществуващ при тях - всяко едно от тези действия чини 15 лв. Простата сметка сочи 20 + 15 + 20% ДДС = 42 лв. крайно...
    прав си, но така или иначе ще трябва да регистрирам домейн, а където и да погледна регистрацията е за около 10-15 лв( изключение правят хост.бг с 6-те лв за инфо домейна), разликите са по-скоро в таксата за хостинга. а при условие че не чух лоши думи за тях до момента не виждам защо да не им стана клиент ... разбира се не бързам има време да помисля, може пък някой форумец да се изкаже негативно за тях.

    п.с. странно е че искат една и съща такса за трансфериране и регистриране на домейн.

  10. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #8

    Re: Български хостинг компании

    Тука имаше един диспут за този хостинг (по спомен и ако не греша, имаше доста негативни изказвания в диспута). Освен това, просто информативно да спомена че фирмата която предлага хостинга е FastBG - основната и дейност преди да започне да предлага хостин, беше (и все още е) LAN интернет достъп.

  11. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #9

    Re: Български хостинг компании

    интересна тема. и какво излиза, че tophost.bg всъщност препродават услугата? това ги прави не много надеждни, нали?

    а ти, devil, коя хостинг компания би ми препоръчал?

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #10

    Re: Български хостинг компании

    Аз ползвам host.bg от година и половина и съм доволен. Започнах от евтиния им план, а сега съм на професионалния. Понякога подръжката е малко бавна, но ми се е случвало да получа отговр на петата минута. Така че моят глас е за host.bg. Освен ако не търсиш Windows хостинг.

  13. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #11

    Re: Български хостинг компании

    Моят глас пък е категорично против host.bg. Макар че моят проблем е по-скоро от естество на домейн, мога да кажа че поддръжката им е в плачевно състояние - за 1 ши*ан месец все още не са успели да ми оправят домейна (в резултат на което аз губя клиенти); отплеснах се, това не е по темата - мога да препоръчам с две ръце Bulhost - работя с тях вече 2 години, и по-коректи търговци в тази област не съм срещал (обслужване - на 6, поддръжка - на 6, проблеми с достъпа до хостинга - за 2 години, веднъж за един час, и то не по тяхна вина).

  14.  
     
  15. tgi
    tgi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    19
    #12

    Re: Български хостинг компании

    www.icdsoft.com - не личи, че са българска фирма от уебсайта им, а и от
    услугата - втора година съм при тях и ползвам само част от всичко,
    до които имам достъп. Оказа се (като тръгнах да плащам втората
    година), че имат офис в района на хотел Хемус, човек дори може
    да отиде да плати в брой.
    Предлагат сървър в щатите или Хонгконг, по избор (аз избрах този
    в щатите, нямам опит с другия).



  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    11
    #13

    Re: Български хостинг компании

    Цитат Първоначално публикувано от devil
    tophost.bg - да де, ама не съвсем. С други думи - не е само 20 лв. Първо това е цена без ДДС. Второ само хостинг да платиш и да ти дадат субдомей не може (проверено) - трябва да цакаш за домейн по един или друг начин - да регнеш нов, да хостваш или трансферираш съществуващ при тях - всяко едно от тези действия чини 15 лв. Простата сметка сочи 20 + 15 + 20% ДДС = 42 лв. крайно...
    Какво искаш да кажеш, че ако имам регистриран домейн примерно от dom.bg не мога да го хоствам на tophost.bg само за 20лв.+ддс и да ползват поддомейн на същия??

  17. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #14

    Re: Български хостинг компании

    Можеш, ама требе им платиш 15 лв, отделно от 20-тте за хостинга - ако не верваш, тръгни да се регистрираш за кой да е от плановете, и на 2-та стъпка ще фанеш за какво ти говоря.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    11
    #15

    Re: Български хостинг компании

    На 2-ра стъпка ми дава това:
    .................................................................
    Вие избрахте цена
    Съществуващ домейн блабла.com* * * *0.00*
    Хостинг План Бронз за 1 година** * * *20.00
    * * * * * * * * * * * * * * * * * * Стойност:* * **20.00
    * * * * * * * * * * * * * * * * * *ДДС 20%:* * * * *4
    * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *Общо:* * * *24 лв
    .................................................................

    Аз не ги виждам тези 15 лв отгоре*

    Утре смятам да стигна и до стъпка 3, ако ми искат още 15 лв - "Tophost.bg предлага 15 дневен срок за своите потребители, в който те могат да прекратят услугата и платените такси ще бъдат върнати без никакви въпроси от наша страна."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3 компании получиха лиценз за ефир на мобилни услуги
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-11, 17:35
  2. Отговори: 0
    Последно: 29-12-10, 08:18
  3. Инфо за европейски компании...
    От Garu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 12-03-05, 11:50
  4. Отговори: 7
    Последно: 06-03-04, 10:45
  5. най-добрите HOSTING компании !
    От masterross във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-03, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе