Резултати от 1 до 11 от общо 11

АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    Значи миналата седмица, изключих компютъра си за по-бързо от копчето, вместо да му дам Shut down, след което при натискане на бутона за вхлючване, състемата е абсолютно мъртва, нищо нито светва нито се чува, помислих че може да е сработила някоя защита и махнах захранващия кабел за известно време, което не помогна при следващия опит. Явно захранването се е прецакало, или дъното(никак не ми се иска да е 2-рото) е сдало багажа.

    Дъното е к7s5a rev.1.0 Ще се радвам ако някой ми даде принципна схема на Импулсно захранване тип ATX и стойностите на напреженията при изключен компютър , номера на изводи, цветове на проводници, за да ги измеря и да проверя дали наистина захранването е OUT. Знам 4е част от изводите на захранването са под напрежение при изключен компютър и ще се радвам ако някой сподели опита си..........

    EDITED: Намерих си схема на захранването, но ако някой има опит с моя проблем да не се притеснява да пише )

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    имам подобен "проблем" с една подобна старичка машина. пали на 4-5 опит, след изключване от захранването и изобщо - прави проблеми. след поправка на захранването ( подозирам, че нищо не е било пипано, но хайде ) отново го прави, така че поне в моя случай причината най-вероятно е в дъното? при теб с друго захранване пали ли?

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #3

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    Пробвай с друго захранване, от някой познат, както е написал FearMe. Така лесно поне ще изолираш проблема. Макар, че при непалене може да са много неща.

    Това, което е споменал Feare понякога се получава, когато захранването идва слабо за компютъра.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    darkrose, в моя случай не е от захранването, защото със същото е работил и преди без промяна в конфигурацията. по-скоро става въпрос за проблем с дъното. но както и да е - не сме тук да решаваме моя проблем...



    за момента g_velev трябва да установи изобщо работи ли или не въпросното захранване. загасянето от копчето надали го е изгорило. може би е някакво съвпадение, но така или иначе се започва с установяването къде е проблема.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    пробвай първо дали захранването работи.



    Как ?



    - взимаш един кламер и даваш на късо пинове 14 и 15 - съответно 14 е <font color="green">зелен</font id="green"> на цвят, 15 е черен(намират се един до друг..)



    - естествено - това го правиш при физически отделено захранване от компютъра и дъното(изваждаш захр. от компа и тестваш САМО него).



    - ако захранването работи - следващата стъпка е да се пробва с друго захранване дали ще прави проблем, ако пак не пали - отива се вече към дъно....





    <font color="orange">добавено</font id="orange">



    значи, горната процедура я правиш само за да се убедиш, че вентилатора на захранването се развърта(т.е. захр. работи).



    защото не съм сигурен дали по-дълга работа на захранването без товар няма да го повреди [B)]








  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    10
    #6

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    Привет на Всички

    -имам само една забележка- Не включваите АТХ захранване без товар извьн компютьра- в противен случай- изгаря......

  8.  
     
  9. Gadget
    Guest
    #7

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Привет на Всички

    -имам само една забележка- Не включваите АТХ захранване без товар извьн компютьра- в противен случай- изгаря......



    <div align="right">Originally posted by t000d - 05/04/2005 : 16:48:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Значи 20-тина захранвания да са ми заминали, ако това горе е така )

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Привет на Всички

    -имам само една забележка- Не включваите АТХ захранване без товар извьн компютьра- в противен случай- изгаря......



    <div align="right">Originally posted by t000d - 05/04/2005 : 16:48:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Значи 20-тина захранвания да са ми заминали, ако това горе е така )



    <div align="right">Originally posted by Gadget - 05/04/2005 : 17:05:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    на мен към 50-тина, доста от тях въртяха и по 2-3 часа на едното му бях пуснал СД с аудиод диск за да го знам горе долу колко време ще върти.

    при някой се развъртат но при най- малкия по мощност товар и спира. това мисля че се оправя лесно но трябва да попаднеш на майстор с умения и желание да ти помогне.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #9

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    Значи извадих злощастното захранване и го отворих, беше изгорял единствения предпазител 5А, подмених го и извън кутията го пуснах. В резултата предпазителя изгоря отново без да има нито товар и без да са дадени накъсо двата пина 14 и 15. Явно на захранването му е дошло времето за подмяна.

    Не ми се вярва пускането му без товар да е причина за изгаряне, това да не е токов трансформатор

    Едва ли ще мога да си го оправя сам така че ще тичам за ново!!

    Благодаря за инфото на всички!!!

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    http://www.rlocman.com.ru тук има всичо за АТХ,схеми диагностика и т.н

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #11

    АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!

    И така с новото захранване CODEGEN 300W нещата се оправиха на 100 %. Всичко е ОК, старото захранване ще се опитам да го поправя!!Благодаря на всички!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сериозен проблем с компютъра ми ?!?!?ПОМАГАЙТЕ
    От nb2002 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-09, 16:54
  2. голям проблем
    От Jepeto във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-07, 22:36
  3. голям проблем с pc-то ми
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-06, 11:09
  4. ПРОБЛЕМ С ALBATRON GeForce4 MX440 - ПОМАГАЙТЕ!
    От iceman във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 17
    Последно: 18-05-04, 08:52
  5. проблем !!!!!!!! и то голям
    От flood_master във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 27-08-03, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе