Резултати от 1 до 5 от общо 5

Захранване-толеранси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Захранване-толеранси

    Някой може ли да даде допустимите толеранси на напреженията на едно захранване за компютър в натоварено състояние?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Захранване-толеранси

    Сори.Много зависи от конфигурацията /бр. HDD. CD,CD-RW.DVD,DVD-RW, допълнителни вентилатори а и от самият тип/ фирма/ захранване/.По принцип - 10%не е за препоръчване.За + 5V +/- 5% макс.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #3

    Захранване-толеранси

    Като стана дума за захранвания нека питам разбира4ите : витае някъде в пространството, 4е написанта мощоност на захранванията не е реална ?! Какво озна4ава това ? Не е ли написана максималното допуснитмо натоварване? Т.е. на захранвне от 300в, в магазина казват те не са реални наий много да е 200в !? Дори и да е 200в не е ли това достатъ4но за един ПЦ- 1цпу,1хдд,1видео,2памети, 1флопи?! Озна4ава ли 4е като си купя кутия с 350в захранване/написано на него /съм се "набутал" само поради простата при4ина 4е е сравнително евтино !? В крайна сметка всяко захранване има защити от пренапрежение и претоварване !

    но нека все пак вещите кажат !

    п.п. аз съм със захранване 230в /така пише на него/ JNC, в кутията ми има : 1 цпу-клокнат20%,2хдд/няколко месеца/, 1 цд-рв,1двд-рв, флопи, видео 9550-клокнато15% и досега никакви проблеми ! имам разклонител с 10А предпазител и защита от пренапрежение !

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #4

    Захранване-толеранси

    Lupus с твое позволение искам да попитам в темата, която си отворил за напрежения и захранвания. Характеристиките които ми дава гигабайтската програма са:

    За 3,3 V - съответно 3,225 V

    За 5.0 V - съответно 4,900 V

    За 12.0 V - съответно 12,225 V

    За Core - 1,667 V



    Питам, защото искам да закача още един/два хард диск/а и дали ще има проблем. Процесора е Аthlon 2000+ и "малко" е топъл, някои казват, че е от захранването - нестигало. Самото захранване не знам колко вата е - просто никаде не пише, а не съм го отварял. Има ли опасност от "гърмежи" на захранване или цяла машина и ще се справили с още една периферия?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Захранване-толеранси

    Гледай максималните стойност на тока при +3,3в+5в +12в там е консумираната мощност.По какво се отличават евтините захранвания-по това че контролират само 5в а +12в при натоварване падат на около 11,5

    Особено важно е нивото на пулсациите при по повече от 5% предизвикват загряване на електролитните кондензатори на дъното

    При по качествените се контролират и трите напрежения от които е голямата консумация.Разбира се всички би трябвало да имат защити по ток и напрежение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Захранване за компютър - 420 W
    От frank_fios@mail.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 20-09-12, 13:11
  2. Тихо захранване
    От silverfox във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-06, 08:54
  3. Захранване
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 02-03-04, 21:25
  4. Захранване Q-TEC
    От mitaka2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-03, 20:59
  5. Захранване
    От Malkia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 12-07-03, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе