Резултати от 1 до 4 от общо 4

ТВ тунер - некачествена и лоша картина ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    1
    #1

    ТВ тунер - некачествена и лоша картина ...

    Видях в една друга тема следното менние: "И си сложи задължително протектор на кабелната "Зевс 7".Оправя много проблеми" Какво точно представлява този протектор и къде може да се намери? И другото е ,че като пусна кабелната направо към компютъра половината програми не ги намира, а когато ги пусна през видеото ( и видеото - във видео входа на тунера) ги има!? Имам чувството, че тунерите които са в телевизрите и видеата са много по качествени от компютърните ТВ тунери?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    ТВ тунер - некачествена и лоша картина ...

    Протектора предпазва тунера при гръмотевици. Но съвсем случайно преди около 4 години открих, че помага когато включа S кабела към видео ехода на Телевизора.При мен го бял поставил протектора доста време преди да закача този кабел и не ми е направило впечатление.

    На 1 приятел сложих този кабел към A V входа и при включен кабел на кабелната телевизия се получиха брум в звука и едни ивици по екрана.Когато изкарах кабела на кабелната изчезната.Доста се чудих къде има разлика и се сетих за протектораОтидох до къщи и взех протектора и го сложих на приятеля.В резултат му се оправи и картината и звука.И когато иска да гледа филм от компа на телевизора не си изключва кабела за кабелната ТВ.

    Явно има и галваническо развързване с протектора , а не е само разрядника в него.

    Мерил съм с цифров уред по централното жило спрямо ширмовката се мотаят м/у 70 и 110В .Там екранировката не се заземява никъде.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    41
    #3

    ТВ тунер - некачествена и лоша картина ...

    Има тунери, и тунери ... едно такова тотално обобщение че са по-некатечствени от тези в телевизорите е най-малкото некоректно. Дори моят MANLI за 40$ върши повече работа от NEО 14' за 150 лв ... Причините за по-некачествена картина могат да са най-различни: аз лично установих че при мен се появяват смущения в сигнала от недоброто заземяване на контакта в който е включено ПЦ-то. След привързването на земята към нулата този проблем отпадна.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    ТВ тунер - некачествена и лоша картина ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Видях в една друга тема следното менние: "И си сложи задължително протектор на кабелната "Зевс 7".Оправя много проблеми" Какво точно представлява този протектор и къде може да се намери? И другото е ,че като пусна кабелната направо към компютъра половината програми не ги намира, а когато ги пусна през видеото ( и видеото - във видео входа на тунера) ги има!? Имам чувството, че тунерите които са в телевизрите и видеата са много по качествени от компютърните ТВ тунери?



    <div align="right">Originally posted by danbon*-*02/05/2005*:* 14:13:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    1. Без значение дали протектора е "Зевс 7", "Посейдон 8" или някакъв друг модел той върши две неща:

    - галванично разделя кабелната ТВ от масата на компютъра и телевизора;

    - при попадане на високоволтов разряд (от мълния или пренапрежение) по мрежата защитава тунера.

    2. За да не можеш да изкараш всички програми на компютъра не е виновен тунера, а настройките му и програмата, която ползваш. Поиграй си с ръчно търсене на каналите и всичко ще излезе. Явно запомнените честоти са по друга схема и не съответстват на разпределението на каналите във вашата кабелна мрежа.

    3. Дали тунера е по-чувствителен или не, ще разбереш, когато сравниш една и съща програма, прекарана през компа и през видеото. По-нечувствителния тунер ще даде "зашумена" картина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 05-12-22, 18:40
  2. Лоша миризма от пералня?
    От LEGAL във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-12, 19:02
  3. Samsung UE40D600 - лоша картина, помогнете ми! Моля ви се!
    От parvanov2008 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 30-12-11, 19:51
  4. Саво против мухъл и лоша миризма ???
    От neeed във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 02-09-10, 15:15
  5. National CS 258 TB - лоша работа под -5 °С
    От National CS 258 TB във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 27
    Последно: 07-02-10, 13:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе