Резултати от 1 до 8 от общо 8

Матричен принтер за фактури?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    Матричен принтер за фактури?

    Спеделете впечатления от такива принтери. При мен се ползват само OKI по складовете и имам много добро мнение за тях, но ми се иска да знам дали няма по-добри решения.

    Моля Ви без предложения за лазарни принтери - положението е такова че се печатат по 200-400 листа на ден (на принтер) като те са в три копия и най-удачно е матричен с трипластова хартия.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Матричен принтер за фактури?

    Преди масово се ползваха Star LC15 - лек за поддръжка и много издръжлив и икономичен. Доказал се принтер! Не е много бърз, обаче.

    Вече са спрени от години, но още се ползват успешно. За новите модификации LC1511 имам малки резерви.

    OKI според моите наблюдения са бързи, но капризни - след време се чупят игли на главата. (то малко си е и до късмет)

    Epson LX300 е също добър - "класика" за тесен принтер. Доста балансиран като бързина, надеждност, цена.



    При матричните принтери се получава така, че бързината е за сметка на недълготрайния живот и по-скъпия консуматив.



    Препоръчвам горещо 9, а не 24 иглен принтер. Ако 80 колони стигат като ширина да не се купува 136 колонен - по-скъп е.

    При всички случаи се прави компромис между бързина, надеждност, цена.

    За складове матричните принтери си остават като добро решение.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #3

    Матричен принтер за фактури?

    Имам 1-2 Star LC15 който отдавна съм ги спрял от работа - бавен принтер е. Epson LX300 също имам на едно място и си е идеален за там защото не е необходима бързина на печат и натоварването е малко.

    За ОКИ не бих казал че са капризни имайки предвид как се работи с тях при мен. Вярно е че чупят игли което излиза скъпо, също слабо място им е притискащата ролка на зъбния ремък по който се движи главата - фабрично са пластмасови и се износват, но сменят ли се с метални - забравяш за този проблем.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Матричен принтер за фактури?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Спеделете впечатления от такива принтери. При мен се ползват само OKI по складовете и имам много добро мнение за тях, но ми се иска да знам дали няма по-добри решения.

    Моля Ви без предложения за лазарни принтери - положението е такова че се печатат по 200-400 листа на ден (на принтер) като те са в три копия и най-удачно е матричен с трипластова хартия.



    <div align="right">Originally posted by bucho*-*20/06/2005*:* 11:28:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ползвам за фактури матричен "Panasonic KX- P 3196" - 9 иглен е.Печатам на непрекъсната трипластова хартия .Като принтер е надежден /от 2001г /досега само сменям малко екзотичната му касета с лента / NC 561БК , която е от KXP 190/191 и струва 28,80 лв с ДДС.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #5

    Матричен принтер за фактури?

    Epson LX300+. Печати от 2000г. всеки ден при жена ми в кабинета на 2-на и 3-на хартия. 20-на прегледа, 20-на рецепти, болнични, направления. Само лента се сменя. На работа имам Star LС15 - работят още от 1996г., поне аз тръгнах тогава на работа и ги заварих....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Матричен принтер за фактури?

    По- бърз от ОКИ ( ML3120 / 3121) май няма да намериш ( в този клас де - иначе Epson FX8500 e най-бързия само че е ужасно голям и е A1 формат - 65 кг , 1,6 дължина , 50 см височина )

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #7

    Матричен принтер за фактури?

    Един IBM/Lexmark 2380/2390 също не са лоши

    Може и някой Epson LQ570+ LQ580 могат да се кирилизират хардуерно....

    Само ще добавя още нещо по отношение на лазерните принтери.

    Моя счетоводител съм го снабдил с HP Lj 4+ който е 12 старници в минута и всичките неща който ги печаташе под дос сега ги пуска на лазерния. Става в пъти по-бързо. И не ти се надува главата от 9 или 24 hаmmer принтер

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Матричен принтер за фактури?

    Подкрепям 100% @SAMO

    Това е принтера

    разлиакта в цената е в полза на лазерния , но се наваксва от разликата в консуматива - но какво да се прави 25 лв срещу 5 лв

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. купувам матричен принтер
    От pav4o_med във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 17-04-09, 11:37
  2. Продавам матричен принтер
    От DarkRose във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-07, 21:22
  3. WinXP и матричен принтер
    От spritable във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 08-09-06, 10:34
  4. Матричен принтер KX - P 1150
    От Lazar във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 09-01-06, 22:23
  5. WinXP, матричен принтер и DOS !!!
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-04, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе