Резултати от 1 до 15 от общо 15

Захранване FSP350-60THN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #1

    Захранване FSP350-60THN

    Искам да попитам за това захранване на FORTRON - FSP350-60THN







    Това предполагам, като го гледам е обърнато и въпроса ми е отдолу ли ще поема студеният въздух, а не както старите захранвания? Притесняваме, че отвора се пада над процесора и ще поема доста горещ въздух. Не намерих информация и колко обикновенни (стари) и SATA захранванващи кабели има, като бройка? И най важният въпрос - заслужава ли си парите или има по добра алтернатива ?

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Захранване FSP350-60THN

    по мое скромно мнение - няма нищо притеснително в захранването.

    явно идеята е да се намали шума.

    колкото до горещия въздух - не мисля, че ще е проблем - по принцип захранванията поемат въздух за охлаждане от вътрешността на компютъра(т.е. вече "затоплен") и го издухват навън.



    <font color="orange">добавено</font id="orange">

    така като го гледам на картинката - няма SATA молехи това...

    ама то хората са измислили преходници [:D]




  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Захранване FSP350-60THN

    По моето скромно виждане най-добрият вариянт е захранването да смуче въздух от процесора и паметта и да го изхвърля навън. В добрите кутии има отделни вентилатори и тръбопроводи за CPU -то. Но всички "вадят" навън! Ако си мераклия - направи го!! Така правят сървърите. Може и с картон да се направи "път" за въздуха.



    Това по снимката е правилно направено за стандартна кутия.

    Така е по-добре за охлаждане.

    Дали има кабелчета - не съм врачка[^]



    Общо правило е, че ако входният филтър е добре направен (вижда се през дупките) и ако радиаторчетата са добре оребрени - това е знак, че не са пестени парички.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Захранване FSP350-60THN

    Аз имам този модел: SP350-60PN(PF).

    Изключително съм доволен! Тихо, към 2kg тежко (заради дросела за PFC корекцията и разкошните радиатори), и... сериозно захранване. Няма куплунзи за SATA, но по повода го премествам в другия крачол. Държа да отбележа, че <i>всеки</i> захранващ куплунг си е отделен, а не са сдвоени (на един сноп проводници), както евтините захранващи блокове.

    Моделите с 12сm вентилатор са си изчислени да засмукват изхвърления от процесорните кулъри топъл въздух. Ако не се лъжа Fortron са патентовали решетката на пчелни кутийки като най-оптимална за минимално съпротивление на изхвърляния въздух. Бонуса от 12см вентилатор е изключително ниското ниво на шума - поради голямата си площ на перките той се върти почти двойно по-бавно и съответно шумът му е почти двойно по-малък... Ето едно ревю на това захранване. Парите си ги заслужава отвсякъде, занимавал съм се с доработване на JNC/Codegen захранвания, това няма и база за сравнение...

    А по въпроса за алтернативите - винаги има такива: ето ти и няколко наистина безшумни (т.е. без вентилатори) - *http://www.dirkvader.de/page/silverstone.html"]Aktuelle Reviews leiser Hardware[/url], разгледай табличката най-отдолу, интересна е, дори и опитната постановка на измерванията е посочена, както и факта, че захранваията на Fortron с 12см вентилатор са по-тихи дори и от решения с 14см вентилатор!;

    ето и друга алтернатива - http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=1&artpage=719&articID=187"]OCZ Technology PowerStream 420Watt PSU[/url], или пък тези: http://www.pcpowerandcooling.com/products/power_supplies/maxperformance/turbocools/index_hp_atx.htm"]Power supplies and cooling devices from PC Power and Cooling, Inc.[/url]




  6. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #5

    Захранване FSP350-60THN

    Благодаря за помощта! Тези дни ще го купя и ще пиша лични впечатления (ако не изгоря нещо с моите технически умения [] ).

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Захранване FSP350-60THN

    и аз имам 350W Fortron...доволен съм. моят също е с 12см перка и е адски тих. има си sata куплунг....за сравнение съм теглил такъв Fortron и обикновено 350W захранване на цифрова везна...0,8кг за обикновеното с/у 1,8 за Fortron-a.....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #7

    Захранване FSP350-60THN

    Точно този модел ползваме на служебните машини, взех си и за моя личен компютър. FSP350-60THN е различно от FSP350-60PN(PF). Първото отговаря на стандарта ATX v2.0 и е със повижен ампераж на 12 волтовата линия (иделано за мощни Р4 процесори). Също така е с 24 пинов куплунг - имай го в предвид, ако дъното ти е 20-пиново ще ти трябва преходник. SATA конектор също има.

    За разположението на вентилатора не се притеснявай, точно така е правилно. След като го инсталирах, температурата на процесора се понижи средно с 3-4 градуса. Захранването не загрява изобщо.

    Тези захранвания са с най-доброто отношение цена/качество. Имат голям запас от мощност - на практика са си реални 400 ватови. Не бих търсил друга алтернатива за тези пари.

  10. Gadget
    Guest
    #8

    Захранване FSP350-60THN

    Абе тия фортрони особено 300W-товия с 12см перка яко грее от едната страна. Не знам какъв радиатор са сложили и вързали на корпуса, но винтът към него и цялата страна си е врял. Иначе други забележки по работата му и шум нямам

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #9

    Захранване FSP350-60THN

    Купих го! Сега компютърът е безшумен, като изключим HDD-то. Захранването е много яко, сега вече нямам спад в напреженията.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    ...Също така е с 24 пинов куплунг - имай го в предвид, ако дъното ти е 20-пиново ще ти трябва преходник. SATA конектор също има.

    За разположението на вентилатора не се притеснявай, точно така е правилно. След като го инсталирах, температурата на процесора се понижи средно с 3-4 градуса...



    <div align="right">Originally posted by D.H.V.*-*12/07/2005*:* 11:48:26</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    @D.H.V.

    много благодаря за съвета за 24 пиновият куплунг, спести ми доста нерви и време. Купих си го веднага, защото дъното ми е с 20 пинов. И за процесора си прав - 6*С по-ниско държи с него. Ще го видим при продължително натоварване, но за сега е пушка!

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #10

    Захранване FSP350-60THN

    хммммм, а аз защо си мисля че няма нужда от горепосочения преходник от 24 към 20 пина....аз включих 24-пиновия фортрон към 20-пиново дъно(влиза по 1 единствен начин)като проверих и дали кабелите съответстват поне по цвят... и всичко е ок...закакво ви е тоя преходник ??

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #11

    Захранване FSP350-60THN

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">хммммм, а аз защо си мисля че няма нужда от горепосочения преходник от 24 към 20 пина....аз включих 24-пиновия фортрон към 20-пиново дъно(влиза по 1 единствен начин)като проверих и дали кабелите съответстват поне по цвят... и всичко е ок...закакво ви е тоя преходник ??



    <div align="right">Originally posted by MetalMilitia*-*12/07/2005*:* 18:15:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами може и да влезе без преходник, не знам, но на него има уплетени жици, които не излизат/влизат на едно и също място съответно на 20 и 24 пиновите куплунги. Струва ми се рисковано без преходник.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #12

    Захранване FSP350-60THN

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">хммммм, а аз защо си мисля че няма нужда от горепосочения преходник от 24 към 20 пина....аз включих 24-пиновия фортрон към 20-пиново дъно(влиза по 1 единствен начин)като проверих и дали кабелите съответстват поне по цвят... и всичко е ок...закакво ви е тоя преходник ??



    <div align="right">Originally posted by MetalMilitia*-*12/07/2005*:* 18:15:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    На някои дъна може и да влезе, но далеч не на всички. В повечето случай плътно до куплунга за захранването се намират IDE контролерите или флопито, така че няма място за стърчащия край. Освен това в преходника са вързани всички 24 извода, като допълнителните захранващи линии са съединени с останалите, за да се натоварват поравно.

  16. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #13

    Захранване FSP350-60THN

    При мене имаше проблем с този 24 пинов конектор. Тъпото е че от страната от която трябва да старчът 4-те пина има едно кондензаторче което пречи. Решението е просто. С макетно ножче, внимателно се сцепва конектора, като не се нараняват проводниците и 4-те пина които са излишни се привързват с свинска опашка за останлите и всичко е точно! И при бъдещ upgrade могат да се използват и отрязаните пинове без проблем.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #14

    Захранване FSP350-60THN

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">При мене имаше проблем с този 24 пинов конектор. Тъпото е че от страната от която трябва да старчът 4-те пина има едно кондензаторче което пречи. Решението е просто. С макетно ножче, внимателно се сцепва конектора, като не се нараняват проводниците и 4-те пина които са излишни се привързват с свинска опашка за останлите и всичко е точно! И при бъдещ upgrade могат да се използват и отрязаните пинове без проблем.



    <div align="right">Originally posted by Zetle*-*13/07/2005*:* 00:06:48</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    аха...[:D],



    е, това вече си "побългаряване".... [:D]



    ама, какво да го правим .. - Les Miserables...



    [:D]

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #15

    Fortron Rules!

    Аз съм със FSP 300-60PN (FP), много съм доволен, тих, като пусна някоя игра и почва да духа топло като калорифер, и конектори за САТА си има. Като пусна стария комп с JNC "300" вата главата ма заболява как бръмчи вентилатора му докато работи. Сериозна работа е тоя Фортрон!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. продавам захранване
    От DeepFocuss във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-10, 02:56
  2. Продавам захранване FORTRON FSP350-60THN-P
    От mxkolev във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-06, 09:45
  3. Захранване
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 02-03-04, 21:25
  4. Захранване Q-TEC
    От mitaka2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-03, 20:59
  5. Захранване
    От Malkia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 12-07-03, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе