Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Проблем със Seagate

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    44
    #1

    Проблем със Seagate

    Имам проблем със HDD Seagate 120Gb.
    Понякога се чува странен звук и леко щракане и компа забива или се рестартира (особено на игра със по-сериозни системни изисквания).Има моменти по 1 седмица няма проблем, а има и такива, че не мога да си пусна компа както трябва 1-2 дена. Преинсталирах windows, няма промяна.
    Чудя се дали роблема не ми е в захранването или от прегряване на HDD-то, но Еverest ми показва температува на HDD 45 градуса.
    Дайте някаква програма за сканиране на диска за bad сектори.
    Последния път като пуснах Error-Checking на Windows XP сканира до 6% и блокира. И така около 3-4 пъти спираше на различни %.

    Помагайте ако можете.
    Благодаря предварително!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Re: Проблем със Seagate

    захранването е,аз скапах преди време един хард така...спешно смени поне куплонга,изключи ако може нещо,и го сменяй

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Проблем със Seagate

    Преди всичко си архивирай колкото може повече информация. След това носи Рс-то в сервиза, ако е цялото гаранционно, или само диска, ако гаранцията важи само за него.
    При подобни симптоми са ми заминали 2 харда...

  5. silverfox
    Guest
    #4

    Re: Проблем със Seagate

    Интересен ми е факта, че имаш датчик на харда. Евереста да не се бърка с друг датчик - на чипсета например. За лошите сектори - изтегли си Ultimate Boot CD и с него си сканирай харда.
    Ultimate Boot CD:
    http://www.ultimatebootcd.com/download.html

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    44
    #5

    Re: Проблем със Seagate

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Интересен ми е факта, че имаш датчик на харда. Евереста да не се бърка с друг датчик - на чипсета например. За лошите сектори - изтегли си Ultimate Boot CD и с него си сканирай харда.
    Ultimate Boot CD:
    http://www.ultimatebootcd.com/download.html
    Свойства на датчика:
    Тип на датчика ITE IT8712F (ISA 290h)
    Дънна платка Asus A7V600 / A7V880 / A7V8X-X / K8N / SK8N

    Температури:
    Дънна платка 35 °C (95 °F)
    Процесор 39 °C (102 °F)
    Seagate ST3120022A 35 °C (95 °F)

    Вентилатори:
    Процесор 2961 RPM

    Стойности на напрежението:
    Ядро на процесора 1.66 V
    +3.3 V 3.30 V
    +5 V 4.81 V
    +12 V 12.29 V
    VBAT батерия 3.22 V
    Debug Info V 68 FF CE B3 C0 FF FF FF (F7)
    Debug Info T 39 35 255


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    44
    #6

    Re: Проблем със Seagate

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Преди всичко си архивирай колкото може повече информация. След това носи Рс-то в сервиза, ако е цялото гаранционно, или само диска, ако гаранцията важи само за него.
    При подобни симптоми са ми заминали 2 харда...

    Два пъти го нося в сервиза и там работи без проблем около 1 час /за повече тестова нямат време/. Като се върна в нас също работи неопределено време и почва да изписва "A disk read error occured" и да го рестартирам. Слад втория рестарт 2-3 минути не можа да открие IDE каналите, а после ми изписа да стартирам windows в режим Save mode.
    Имам чувството, че нещо се скапва постепенно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Re: Проблем със Seagate

    electradel не си сваляй 80Мб за ползваш една програма от наколко Мб. Иди на сайта на производителя на диска там има всичко, което ти е нужно. Програмите за тест са малки по размер. Захранването не мисля че има общо със диска ти, по-скоро имаш лоши сектори или диска ти скоро ще дефектира поради фабричен дефект.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Проблем със Seagate

    Прегледай си внимателно IDE кабела и конекторите към него. Имал съм подобен случай и след подмяна на кабела нещата заспаха.
    Възможни повреди - прекъсване в кабела или лоша връзка в някой от конекторите. Когато си го носил в сервиза, не е било с твоя кабел, нали?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re: Проблем със Seagate

    Не казваш какъв е интерфейса на диска. За паралелен със сигурност имаш опция S.M.A.R.T.: Enable/Disable в BIOS-a. За сериен не знам как е, нямам под ръка да проверя. Та след тази активация преспокойно можеш да занесеш в сервиза лога на някоя програма за следене на параметрите на дисковете, поддържащи S.M.A.R.T. (на практика всички съвременни дискове) - така ще се избегне чакането в сервиза. Ако пак не вярват, оставяш им харда, да си го получат репорта....

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Проблем със Seagate

    @emos,
    Казал го е човека...
    Цитат Първоначално публикувано от electradel

    Два пъти го нося в сервиза и там работи без проблем около 1 час /за повече тестова нямат време/. Като се върна в нас също работи неопределено време и почва да изписва "A disk read error occured" и да го рестартирам. Слад втория рестарт 2-3 минути не можа да открие IDE каналите, а после ми изписа да стартирам windows в режим Save mode.
    Имам чувството, че нещо се скапва постепенно.

  13. silverfox
    Guest
    #11

    Re: Проблем със Seagate

    @ru-boy
    и аз тъкмо се сетих, че за Seagate-a ще му трябва само SeaTools, но съм свикнал да си ползвам UBCD и не се замислих за размера :
    http://www.seagate.com/support/seatools/

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #12

    Re: Проблем със Seagate

    @ Lupus
    Нали с тези червените букви не казваш, че BIOS не разпознава IDE каналите (т.е. онази част от чипсета, която отговаря за интерфейса към дисковете/ATAPI устройвтвата)?
    Явно човекът има впредвид, че диска толкова се е скапва, че BIOS не може да го разпознае като валидно устройство, закачено към съответния канал. Но е ясно, че все някога този диск работи.
    И моята идея е: докато работи, да се пусне диагностицираща програма, която да извади лог на записите на S.M.A.R.T. - нещо, което в сервиза явно не ги устройва да направят!

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Re: Проблем със Seagate

    emos какви логове бе човече, ти в сервиз ходил ли си? Почват да те правят на маймуна, ако не от първия път, то от втория. Почват да ти разправят, как имало токов удар и това ти е изгорило диска и да си търсиш парите от енергото и така нататък. Да не стигаш до сервиз, че лошо.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Проблем със Seagate

    @emos
    Проблема може да е както в кабела, в конекторите, така и в самото дъно. Ще разпознае ли BIOS наличието на IDE устройство, ако не го вижда?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re: Проблем със Seagate

    @ ru-boy
    Определено съм ходил в сервиз, затова и давам такив съвет. И още по-определено са ми горели 2 харда (Maxtor и IBM) със същите първоначални симптоми. Затова и си подбрах фирмата, от която си купих Seagate-a. Просто попитах при какви условия ще ми уважат претенциите за рекламация за харада (едно от тях е данъка!), и резултатът е налице - за клиентите ми купувам дискове от там. И когато BIOS извади съобщение за проблеми с диска, просто се обаждам по телефона и диктувам записаното от клиента съобщение. Понякога се налага да направя това, което описах по-горе. А в случай като коментирания се налага да оставя РС-то и за ден-два, докато се прояви дефекта. Това по постa ти, колкото и идеално да ти изглежда....

    @ Lupus
    Завиждам ти за готиното кълбо, дато ти казва какво става при питащия! Аз знам само, че харда му е 120GB Seagate, че отвреме-навреме му отчкача, особено при игри с "големи системни изисквания", и че (Windows най-вероятно) му се изписва съобщение "A disk read error occured" и това е непостоянно...
    Аз не видях точния модел и на дикса, и на дъното (осен конкретния му температурен датчик) и т.н. Така, че отново ти си на ход - пак лъсни кълбото, няма как да не помогнеш!

    Edit:
    ----------
    Бях объркал обръщенията си към авторите на горните 2 поста, оправих ги, моля да бъда извинен...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със Seagate Barracuda 7200.11 500 Gb
    От miro_markoff във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-12, 14:12
  2. Проблем с 1TB диск Seagate
    От VPM във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 27-02-10, 11:57
  3. Проблем с HDD Seagate 200 GB 8 mb
    От djordje във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-03-06, 01:05
  4. Seagate 160 GB... странен проблем с буут рекърдс.
    От Romeo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-05, 18:38
  5. Проблем с Seagate 60 GB
    От Yoo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 16-11-04, 11:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе