Резултати от 1 до 6 от общо 6

Seagate 160 GB... странен проблем с буут рекърдс.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    5
    #1

    Seagate 160 GB... странен проблем с буут рекърдс.

    Значи купих си аз 160 ГБ Баракуда и с 220км. полетях към нас и с кеф я поцнах на PC-то ми. Закачих я и си я форматирах както си желаех, форматирах я под Windows XP, свалих стария хард сложих новия и започнах с инсталацията.... и, веднага кофти изненада. След първия рестарт, вместо да продължи с инсталацията Вина започна да се инсталира отново [V]

    Оставих го да видя какво ще стане.... и при първия рестарт пак така... ужас. Пробвах какво ли не, форматирах, цепих наново... нестава и нестава.... и се сетих накрая за старата буут дискетка от 98 [:D]... та с нея... буутнах от нея, пуснах един чек диск и ако се нелъжа биоса изрева че нещо се опитва да пипа по буут рекърдса.. та питаше дали да му даде... аз се съгласих. Чекна си диска и пробвах отново с инсталацията.. и всичко си беше 6 [][]

    И така вече няколко дни си кара безгрешка.... Но ми изниква въпроса, как така съм омазал буут секторите ??? Форматирах си под Вин и така... нищо друго не съм правил...

    Та да ви питам, случвало ли ви се е такова нещо ??? И дали нещо няма да му стане на диска ми занапред от тази първоначална манипулация.. ?? Все пак става дума за чисто нов диск.. как така са му омазани буут секторите ??? Направо бях в шах от тази ситуация.



    Предварително благодаря за вашите отговори. []

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #2

    Seagate 160 GB... странен проблем с буут рекърдс.

    Don't Worry, колега. Чисто и просто в BIOS-а има активирана "BOOT Sector Virus Protection" или нещо подобно което не позволява (в твоя случай) да се пише върху Boot-а.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    5
    #3

    Seagate 160 GB... странен проблем с буут рекърдс.

    Да ти кажа, мен не ме притеснява това че биоса е изревал [:D]

    Притеснява ме факта че чисто нов хард диск... идва при мен с пр**банi mbr... ей това ме притеснява...

    Обаче вчера си говорих с приятел които след инсталация на Линукс.. и пълно форматиране не е успял да си качи след това XP.. и се е оправил с:

    fdisk /mbr

    Честно казано нямам и идея какво значи това ?!?! Хайда да помоля някои от знаещите да ми кажа какво точно оправя по харда тази команда ???

    10X Предварително []

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Seagate 160 GB... странен проблем с буут рекърдс.

    Както ти каза Garu - нищо му няма на диска.



    Диска не е прецакан, просто ти си го объркал с формата под ХР.



    Ако беше постъпил по друг начин - например с Norton Ghost(клониране на диск) или с инсталация на ХР върху чисто новия диск - нямаше да стане така.



    В края на краищата, нали сега диска работи - не се притеснявай.



    а командата fdisk/mbr просто записва mbr на трак 0 и прави диска bootable.




  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    5
    #5

    Seagate 160 GB... странен проблем с буут рекърдс.

    Мерси

    То и аз така си мислех де.... за спокоиствоето ама реших да си питам все пак.

    А това за fdisk/mbr често казано не го знаех... но вече го знам де, за което мерси..

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Seagate 160 GB... странен проблем с буут рекърдс.

    проблема съществува и е следния fdisk създава коректни дялове само до 32 гб на дял и до 120гб хард . особено при фат32 при ntfs нещата са по добре но аз избягвам fdisk заради горните ограничения.добре е да се ползват фимените tools за цепене на харда.може да ползвате и gdisk.полето за защита на mbr(master boot records) трябва при инсталация на ос да бъде изкл.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Възможно ли е мултифункционално буут СД?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 10-02-07, 22:12
  2. Проблем с буут - вече го няма
    От Poinovito във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 18
    Последно: 19-11-05, 00:35
  3. Проблем със Seagate
    От electradel във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 05-09-05, 20:51
  4. Проблем с буут диск
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-03-05, 17:35
  5. Проблем с Seagate 60 GB
    От Yoo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 16-11-04, 11:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе