Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Проблем, може би с монитора.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Проблем, може би с монитора.

    Здравейте.
    От известно време десктопа/изображението на екрана на монитора започва да трепти и да се съкращавана ширина, като после пак се връща в изходните си размери(понякога остава с по - голямо черно поле отстрани и ръчно трябва да се разширява)... Имате ли идея от какво може да е този проблем? Монитор IBM G74, Видеокарта Geforce fx 5200, Дъно - ASrock някакво беше, не мога да му намеря модела нещо в момента.... Драйвърът ако не се лъжа беше някакъв детонатор от последните месеци...
    В случай, че проблемът е с монитора, има ли някой идея дали е поправим и по - важното - колко време ще отнеме поправката... Разбира се, приемам и други идеи...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Почукай леко с пръст копчето за ръчна настройка на рамера (без да го въртиш!) и ако изображението трепти и се променя, значи потенциометъра е за смяна.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Проблем, може би с монитора.

    А да не е от ТХО -то. Може и разсъхнал кондензатор в схемата дето го клати.
    Ама си е за специалист, според мен, че там си е малко на магия работата.
    И по-навреме - подобре. Ако има пробив някъде може да се затвори, ако се открие навреме.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Почукай леко с пръст копчето за ръчна настройка на рамера (без да го въртиш!) и ако изображението трепти и се променя, значи потенциометъра е за смяна.
    Ами чукам го, ама този модел няма отделни копчета за настройките, а си е с меню за* настройки - не знам дали е същия ефект. Пък и копчетата са едни вкарани навътре... Не реагира, но понякога май реагира на движения на мишката* -скролиране например, а понякога май и на силен звук.
    Лошото е че ми предстои скоро прехвърляне и товарене и ако от сервиза кажат примерно 2 седмици - не мога да им ги осигуря, недай си боже и по стар обичай да закъснеят с някой ден...
    Смятате, че няма от какво друго да е, освен от монитора? И дереджето е за ремонт?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Ами чукам го, ама този модел няма отделни копчета за настройките, а си е с меню за* настройки - не знам дали е същия ефект. Пък и копчетата са едни вкарани навътре... Не реагира, но понякога май реагира на движения на мишката* -скролиране например, а понякога май и на силен звук.
    Лошото е че ми предстои скоро прехвърляне и товарене и ако от сервиза кажат примерно 2 седмици - не мога да им ги осигуря, недай си боже и по стар обичай да закъснеят с някой ден...
    Смятате, че няма от какво друго да е, освен от монитора? И дереджето е за ремонт?
    Поразбутай видеокабела и към РС то и кък монитора.Може да е от лоша връзка на едно от двете места.

    Преди 2 години Белинеа 17" ми правеше подобни въртели.Проявяваше се при разтърсване,размърдване.Отворих го и установих , че има лоши спойки на ТХО то.Поиграх си да ги презапоя доста защото някои изводи на ТХО то бяха яко окислени./изсмукване на тинола на почти всяко краче стъргане със скалпел и наново запояване.

    Ако си от Варна дай да поогледам.Нищо няма да ти струва.

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Това за "Белинеята" беше стандартна повреда, особено за 15".
    Но за IBM не съм очаквал - все-пак може. По-вероятно ми се струва от кондензатор да е.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Кабелът съм го ръчкал вече... Ама не е май от него - стабилно си е захванат...
    Значи все пак работата е за ремонт
    Е както и да е. Ще почака преместването - на другото място имам още един IBM, той ще го замести временно
    Не звучи толкова сериозно - кондензатор, потенциометър, но вероятно ще иска време за ръчкане.
    Но за IBM не съм очаквал - все-пак може.
    Всички монитори все някога се разболяват и умират : ) Аз от този съм много доволен и дори ще се опитам да го спася до последно. Купих го преди 5 години, на старо, за осемдесет и няколкодолара, нямаше никакви мъртви пиксели, тестовете му бяха идеални, никакво треперене. Мисля, че бих го предпочел и пред много нови, които съм виждал.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #8

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Склонен съм да се съглася Wise.Най-вероятно кондензатор ще е но в веригата на отклонителните бобони.Това е често срещана повреда.
    Колкото по навреме отидеш в сервиз по-добре

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Това си е повреда в монитора. Може да се оправи но незнам колко пари излиза. По добре се замисли за нов монитор.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #10

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Ще проверя, но не вярвам да ми вземат чак 200 или 300 долара за изпушил кондензатор Макар че де да ги знам.
    Аз имам резервен монитор, не е тук в момента; просто, как да ти го кажа, Юли, връзката ни с този монитор е подчертано емоционална

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #11

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Ама вие пак си се обичайте бе!
    Пък ти си вземи един нов втора ръка за $80 и си свиркай

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Ще видим, ще видим....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Ще видим, ще видим....
    Погледни предният ми пост.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #14

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Мерси за предложението, Крис Но не - не е за Варна.
    По - скоро за Бургас.

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #15

    Re: Проблем, може би с монитора.

    Е защо се продължава да се спами тук??
    За мен си е кондензатор / ри
    но трябва да се пипне от човек - 30-40 лева
    А дали е 28 или 32 едва ли е фаталано.
    Ами кажи какво е станало - да знаят и други хора.
    Или само си пишем по някаква тема за участие

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с изображението на монитора
    От izashev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-07, 00:06
  2. Проблем с монитора...
    От vl@do във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-06, 21:24
  3. Проблем с видеото или с монитора!?
    От batfilcho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-05, 01:09
  4. Проблем с монитора ми
    От limonka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-05, 19:38
  5. Проблем с монитора
    От jax във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-05-04, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе