Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с монитора ми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    30
    #1

    Проблем с монитора ми

    Здравейте,
    имам монитор Philips TFT и ставайки тази сутрин установих 4е се е появила вертикална жълта 4ерта по целия монитор. Някой имал ли е подобен проблем и на какво може да се дължи? Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Проблем с монитора ми

    Цитат Първоначално публикувано от limonka
    Здравейте,
    имам монитор Philips TFT и ставайки тази сутрин установих 4е се е появила вертикална жълта 4ерта по целия монитор. Някой имал ли е подобен проблем и на какво може да се дължи? Мерси предварително.
    Има ли я под ДОС докато зарежда БИОС информацията - ако я има - ти е заминал монитора, ако се появява само под уиндоус - може да е само видео платката

  4. silverfox
    Guest
    #3

    Re: Проблем с монитора ми

    1. Какво общо има DOS с BIOS?
    2. Като е под DOS или BIOS не минава ли през видеокартата? - или тя работи само под Windows???

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Re: Проблем с монитора ми

    Бе ясно е кво иска да каже dash, ма се е оплел в терминологията...
    Преди да зареди Windows (докато ти брои/тества паметта) вижда ли се тази черта или след това се появява?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    30
    #5

    Re: Проблем с монитора ми

    Da kogato Windows se zarejda 4ertata se vijda ... Tova zna4i 4e problema e v monitora nali? Niama nishto obshto s video kartata?

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Re: Проблем с монитора ми

    Пробвай с друга карта,но малка е вероятноста да е картата особено ако преди зареждането на уинидоса пак се появява чертата.Извади кабела на харда си (така няма да зарежда уиндос) и ако пак има черта значи е монитора

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #7

    Re: Проблем с монитора ми

    В случая най-вероятно става думa за цяла изгоряла захранваща връзка на колона от субпиксели. Според ISO стандарта, с който се серифицират LCD мониторите дори и в най-лошата група (ISO 13406-2 class IV) се приема, че ако имаш над 500 субпиксела дефектирали монитора трябва да бъде подменен и ли оправен ако е в гаранция. (Ти имаш шпвече от 500 субпиксела дефектирали, защото една колона е минимум 768 пиксела ;-) )Ако все още е в гаранция не би трябвало да ти направят проблем, ако не... изгоряла си с $200-300 :P

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    30
    #8

    Re: Проблем с монитора ми

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    В случая най-вероятно става думa за цяла изгоряла захранваща връзка на колона от субпиксели. Според ISO стандарта, с който се серифицират LCD мониторите дори и в най-лошата група (ISO 13406-2 class IV) се приема, че ако имаш над 500 субпиксела дефектирали монитора трябва да бъде подменен и ли оправен ако е в гаранция. (Ти имаш шпвече от 500 субпиксела дефектирали, защото една колона е минимум 768 пиксела ;-) )Ако все още е в гаранция не би трябвало да ти направят проблем, ако не... изгоряла си с $200-300 :P
    Mnogo profesionalno obiasnenie na problema mi :P Da se nadiavame da ne sam izgoriala s tolkova... Pisah na proizvoditelia po vaprosa no vse oshte nikakav otgovor... Iavno gi zatrupvat s oplakvania ot podoben rod...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #9

    Re: Проблем с монитора ми

    Цитат Първоначално публикувано от limonka
    Mnogo profesionalno obiasnenie na problema mi :P Da se nadiavame da ne sam izgoriala s tolkova... Pisah na proizvoditelia po vaprosa no vse oshte nikakav otgovor... Iavno gi zatrupvat s oplakvania ot podoben rod...
    Не пиши на производителя ами виж си гаранционната карта и ако е в гаранция направо стягай монитора и го карай във фирмата от която си го взела*

    ПС: И тук писането на кирилица е задължително все пак

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Проблем с монитора ми

    Имал съм точно същия проблем с жълтата вертикална ивица.
    Дължеше се на "лоша връзка" - това ми казаха от гаранционния сервиз. Оправиха го за 24 часа.
    Същия сервиз прави и извънгаранционно поддържане на Philips монитори - тел. 02 9602360

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с изображението на монитора
    От izashev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-11-07, 23:06
  2. Проблем с монитора...
    От vl@do във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-06, 20:24
  3. Проблем с видеото или с монитора!?
    От batfilcho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-05, 00:09
  4. Проблем, може би с монитора.
    От D3BEP във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 05-09-05, 18:43
  5. Проблем с монитора
    От jax във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-05-04, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе