Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Maxtor 200 gb 16mb cache ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #16

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    леко , но някой от разбиращите може ли да изкаже мнение за S.M.A.R.T. предсказванията... доколко са верни?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #17

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Еми то диска сам си казва какво и колко го боли, ако това не е верно, кое да е...
    Но и аз тръпна да прочета мнението на Mr.TECHNO и badr
    Единствените ми притеснения по въпроса са, че "...работата на диска се забавя." И че няма как да видя тази информация, ако диска е вързан към RAID контролер...

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #18

    СМАРТ

    СМАРТ-а с най прости думи и обяснения е един вид брояч. Брояч който отчита някакви събития(в зависимост от това което производителя на диска е решил да вложи), НО отчитането се прави СЛЕД като въпросното събитие (event) вече е възникнало. Т.е. би отчел появата на грешки (бад сектори серво грешки и т.н.), но НЕМОЖЕ да предвиди колко ще бъдат грешките който ще възникнат. НЕМОЖЕ да предвиди отказ на глава(с малки изключения), проблеми с електрониката и т.н....
    Т.е. един диск с SMART status BAD може да работи и 5 години, а такъв в перфектно "здраве" при следващото пускане да е мъртвец.....

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #19

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Добре, нека попреместим центъра на темата.

    Какви харддискове да си купуваме за да сме спокойни?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Отговора е труден , но предполагам че след като сервизните програми за дискове , кото ползвам а з и Samo , няма почти никаква информация и софтуер за Hitachi & Seagate І това е правилния диск. Баракудата е поскъпа ,но с 2 г допълнителна гаранция към производител , а хитачито е по бързо и по-студено.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #21

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    начи да купувам хитачи ? казаха ми че имали проблем с българскиа ток но маи не е мн вярно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #22

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    ...казаха ми че имали проблем с българскиа ток....
    албански ток, български ток, германски такъв - открийте десетте разлики

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #23

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Освен диапазон на вариации на напрежението, cosφ и честотата му май други параметри не се сещам. Написах ги в този ред, защото в него е реда за контрол на енергото. Най-строго се следи честотата - излизането й от определени параметри може да доведе до срив на системата.
    Така, че остава стойността на напрежението (а от там и протичащия през консуматора ток). Може в някои райони наистина да е в опасни стойности за експлоатацията на даден консуматор

    Edit:
    -------
    Не знам доколко се следи и какво влияние върху консуматорите оказва несинусоидалността на напрежението - т.е. нелинейните му изкривявания....

    Всъщност какво общо има това с харддиск, след като той се захранва от импулсен захранващ източник - та на това захранване и правоугълни импулси да му се дадат, да не кажа и постоянен ток, и от 90 до 260 волта да е, пак ще си направи необходимите за работата на включените след него товари напрежения...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #24

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    мдам... вземи си свестно захранваме пък, ходи ако искаш в уганда :P

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #25

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    мдам...* вземи си свестно захранваме пък, ходи ако искаш в уганда :P
    Ами фортрон 350 в 60 тнх или 350 в фортрон блуе сторм как ти се струва?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #26

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    Ами фортрон 350 в 60 тнх или 350 в фортрон блуе сторм как ти се струва?
    какви са им характеристиките?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #27

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    един минус* с повече кеш и скорост- повече грее , а и макстор не е марка на която да се разчита
    хаха със сигурност 8-те мегабайта кеш отделят феноменално количество топлина

    аз скоро гледах некво ревю и точно тоя макстор беше измежду най студените

    за разчитането.... който иска да разчита да слага раид1, всички дискове се чупят, аз последните 5-6 години съм изцяло на макстор и не съм загубил 1 байт информация

    и още нещо, този модел поддържа NCQ което ще рече че при налична поддръжка от дъното ще се справя доста по пъргаво в ситуации в които много приложения ползват диска, нещо, което само при дисковете на макстор се наблюдава. И другите производители имат NCQ но незнайно защо не им работи както твябва (максторите просто дават двойна разлика спрямо конкурентните дискове)

  16. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #28

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???


    И аз съм чувал какви ли не ужасии за* MAXTOR !
    Нo с удивление открих, че компютъра на който бачкам (и с който се гордея), за който платихме 6000 лева през ноември 2004 е с диск MAXTOR.
    Компютъра е Macintosh Dual 2 GHz PowerPC G5.
    От Apple знаят какво да вграждат в системите си, вервайте ми* :coolsmiley: !

    А какви партиди дискове идват в нашата мила родна страна - това вече е съвсем друг въпрос. Мой приятел си беше купил IBM (не си спомням кой модел точно, и който две години по-късно изгоря) от известна столична фирма. Когато тръгнал да го търси в базата данни на производителя (някакъв сайт, където си въвеждаш серийния номер на диска и получаваш инфо за него) се оказва, че от IBM не са и подозирали че са произвели такъв диск. Дръзвам да си мисля че има много такива криминални партиди дискове от най-различни производители...

    [img width=327 height=600]http://sclera.hit.bg/maxtor.jpg[/img]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Айде да обобщим малмо - Maxtor си имат модели за висока сигурност ( моделите които се ползват в Aple & мултимедийните записващи у-ва с камери т.н записвачки )
    тези модели се казват Maxtor MAXDATA-II и досега не съм ги виждал в компютърния пазар - много надеждни дискове са, но и много скъпи . Айде да не бъркаме Транбата с BMW

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #30

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    От насипните дискове, които се продават у нас мнозинството от мненията по форумите са за САТА - Хитачи ПАТА - Хитачи, Сиигейт. То вярно, че и до късмет е работата, но и аз съм виждал толкова дефектирали Макстори...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам HDD WD Raptor 74gb 16mb 10000rpm 65 лв
    От andrean_79 във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 26-04-12, 22:54
  2. Продавам Maxtor 250GB SATA-2 16MB-30лв
    От Vladotto във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-10, 15:55
  3. Отговори: 1
    Последно: 29-08-08, 15:40
  4. Продавам Видеокарта Vodoo Banche 16MB PCI
    От Mr.TECHNO във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-06, 22:17
  5. RIVA TNT 2 16MB DETONATOR DRV
    От Aquadark във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 27-03-01, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе