Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Maxtor 200 gb 16mb cache ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Interesyva me kakvo predimstvo dava cash-a pri hdd,zashtoto sega izlezna edin disk na maxtor 200 gb s dvapyti poveche cash = 16 mb ,kato cenata e s okolo 3-4 $ po-visoka ot varianta s 8 mb!

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    С една дума - "голямо". С повече думи - намалява чегъртането и ускорява работата. И малка да е ползата, за 3-4 долара си струва.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    един минус с повече кеш и скорост- повече грее , а и макстор не е марка на която да се разчита

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #4

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    С една дума - "голямо". С повече думи - намалява чегъртането и ускорява работата. И малка да е ползата, за 3-4 долара си струва.
    Ако работи с малки файлове ще е по-добре. Дали ще има видим резултат - съмнеж
    Ако е с 256 РАМ колкото и кеш да има чагъртането ще си е все същото.
    Mr.TECHNO много ги анатемосваш тия макстори А ако човека случи на бройка може да се пусне и на 250БГ от 200

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #5

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Абе и аз се чувам такива неща за Максторите ама предвид голямата конкуренция неможе да са толкоз зле/ако изобщо бачка де / иначе 200 гб макстор 16 мб кещ за 98 $ не е зле*,а другиа ми вариант е сеагейт 160 гб 8 к* за 92 $/играиш на сигурно с 5 г гаранция/ ama* * се пак таз гаранция за нищо ли не може се използва ? * кат се счупи макстора няма ли да ми го сменят ? За греенето зимата няма проблеми после нзн!Ще се бачка с големи файлове и с над 512 рам а това за 250 гб какво беше ?

  7. silverfox
    Guest
    #6

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    @Samo - Въпросът не е дали при 256 MB ще се усети разлика. Със същия успех и аз мога да кажа, че със 128MB RAM почти нищо друго нямя значение. А "съмнеж" - като видиш нещо повече от 2MB cache за да сравняваш.
    Що се отнася до Maxtor - то наистина бързо се скапват, но заради прегряването. Един вентилатор за HDD оправя положението.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Единствения проблем, който виждам по въпроса с големия кеш е бързото записване на информацията при спиране на харда. Скоро имаше кръпка за някоя от версиите на Windows, като излязоха дисковете с 8МВ кеш - да не се изключват толкова бързо РС-тата, защото харда не е успял да си запише инфото от кеша в/у плочите. И същността на кръпката беше да изчаква това време, преди да даде сигнал за shut down...
    И тъй като при съвременните РС-та коснсуматорита са маса - DVD писачка, бая RAM, видео с конектор към захранването (а често въпроса с читавото захранване се подминава), то срива в данните при проблеми със захранващото напрежение хич не е за пренебрегване! Но при съответната съвременна ОС и наличието на UPS (вече с цена под 60лв), то смятам, че е това не е болка за умиране!
    Лично наблюдение - аз диска не го използвам за четене/запис на малки файлове. Предимно за постоянни потоци (аудио/видео), и при мен кеша не оказва чак такова влияние. 35МВs в режим запис ми стигат , какво, като съм с 2МВ кеш на харда!

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #8

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    @silverfox няма нужда да се заяждаш ...*
    Прочети по-нимателно поста ми... кеширането, което Windows прави в системната памет няма нищо общо с кеша на самия диск(Не В, а НА). Да съм казал обратното? М/у другото правиш ли разлика между кеш и swap?
    А "съмнеж" като видиш нещо повече от 2MB cache за да сравняваш.
    IMHO, но тук май приказваме за разликата между 8 и 16МБ
    Цитат Първоначално публикувано от connect
    ...dvapyti poveche cash = 16 mb
    Има един праг за АТА дисковете над който колкото и кеш да има покачване на бързодействието няма.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #9

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Понеже поста който цитираь е едитнат докато съм писал ще пиша в нов такъв.
    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    @Samo - Въпросът не е дали при 256 MB ще се усети разлика. Със същия успех и аз мога да кажа, че със 128MB RAM почти нищо друго нямя значение.
    Оговорът е че и с 64MB кеш на диска да имаш, и да си с 128RАМ на системата, SWAP файла ще е също толкова голям и натоварен за четене и запис, колкото ако си с 16МБ кеш на диска и 128RАМ на системата. Увеличавайки системната памет намалява непропорционално натоварването на SWAP файла а от там и на диска. И при условие че кеша на АТА дисковете работи на FIFO принцип и това че макс на Иде канала е UDMA Mode6 - ATA133 - теоретично 133 се получава момент в който наличието на повече от необходимото количество КЕШ може да доведе до 2 неща. Невъзможност кеш-а да се "запълва" с необходимата скорост. И невъзможност да се "изпразва" с необходимата сорост. Предтсави си една тръба на която в единия край наливаш някакво количество вода. На другия край водата ще пристигне за същото време независимо дали си налял 1литър или 100. Заради това се появяват и технологии като NCQ за да се избегне влиянието на FIFO при по-големия кеш.....

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #10

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Абе накратко* * Макстор Ата 200 Мб 16 к 102$ + вентилатор ?$
    * * * * * * * * * * * * * Сеагате Ата 160 Мб 8к* * *92$
    Заслужават ли си цената,риска,и 40 гб отгоре за Макстор пред Сеагате :

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #11

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Стана ми интересно защо всичките категорично неодобрявате марката Макстор. Какво толкова различно и лошо има в тези харддискове. Греели повече...нали все пак са изчислени да работят нормално при температурите които сами развиват. 16 мв кеш според мен са нещо наистина полезно и определено си заслужава. Сигейт не ми харесват заради лъжливите стойности за обема. Един 120 ГБ харддиск след форматиране става 107! Чд това си е почти 1/5. Не че при другите няма разлика, но не е такава.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    @Whiskey ще се постарая да отговоря на въпроса ти с пример.
    В момента в един кашон с размерите на телевизор 17" имам над 50 харда всички до един Макстори , които нямат никакъв шанс да тръгнат никога- просто са спрели изведнъж , без никаква причина( е причината си я знам де - тя се крие в Големия надпис на харда ).
    Отделно от това имам и 12 диска пак макстори които имат теоретичен шанс да тръгнат, но чакам софтуера за тях
    2 от тях са на Gadget , 1 Peperoni , 1 на Hajduk , 2 са лично мои , 3 от тях са на Wsd , 1 е на Shmatka , и последния е на познат на Fear Мe.

    Мисля че с това отговрих на въпроса ти . Няма сми да те убеждавам колко са "добри", "тихи" "надеждни" и тн.
    Толкова дефектирали хародве от един модел не съм виждал досега - бих казал че бият черния рекорд на qunatum - макар че точно макстор ги купиха . :unk:
    Имам и други дискове за ремонт , но те се оправят без груби методи и сложнио програми за презапис на Firmware , loader , RAM & PRM модули.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #13

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Мисля че примера ти е достатъчен и е безсмислено да задавам каквито и да е въпроси. Фактите са си факти. Разбира се, че всеки един харддиск може да спре, но когато преобладават една марка, това не говори добре. Значи....ща не ща да се преориентирам към нещо друго.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #14

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @Whiskey ще се постарая да отговоря на въпроса ти с пример.
    В момента в един кашон с размерите на телевизор 17" имам над 50 харда всички до един Макстори , които нямат никакъв шанс да тръгнат никога- просто са спрели изведнъж , без никаква причина( е причината си я знам де - тя се крие в Големия надпис на харда ).
    Отделно от това имам и 12 диска пак макстори които имат теоретичен шанс да тръгнат, но чакам софтуера за тях
    2 от тях са на Gadget , 1 Peperoni , 1 на Hajduk , 2 са лично мои , 3 от тях са на Wsd , 1 е на Shmatka , и последния е на познат на Fear Мe.

    Мисля че с това отговрих на въпроса ти . Няма сми да те убеждавам колко са "добри", "тихи" "надеждни" и тн.
    Толкова дефектирали хародве от един модел не съм виждал досега - бих казал че бият черния рекорд на qunatum - макар че точно макстор ги купиха . :unk:
    Имам и други дискове за ремонт , но те се оправят без груби методи и сложнио програми за презапис на Firmware , loader , RAM & PRM модули.
    Браво при мен са само 14бр. и от които 3 са qunatum другите са също Макстор.
    Един 40 гб от тия е работил само 2-3 часа кога да прегрява

  18. silverfox
    Guest
    #15

    Re: Maxtor 200 gb 16mb cache ???

    @Samo - едитнах си поста, защото прочетох набързо и обърках смисъла, който влагаш. Но и ти малко грешно си разбрал моя пост. Както и да е. Не искам да се заяждам. Но си твърдя, че на PC среден клас 16MB cache ще подобри бързодействието на харда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам HDD WD Raptor 74gb 16mb 10000rpm 65 лв
    От andrean_79 във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 26-04-12, 23:54
  2. Продавам Maxtor 250GB SATA-2 16MB-30лв
    От Vladotto във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-10, 16:55
  3. Отговори: 1
    Последно: 29-08-08, 16:40
  4. Продавам Видеокарта Vodoo Banche 16MB PCI
    От Mr.TECHNO във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-06, 23:17
  5. RIVA TNT 2 16MB DETONATOR DRV
    От Aquadark във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 27-03-01, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе