Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем със захранване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #1

    Проблем със захранване

    здрасти ! проблемът ми е следният : компютърът ми е бая старичък амд на 233 мгз . захранването беше от ония старите които се пускат с копче директно свързано с кабела от контакта на 220 В не се сещам как се казваха точно тия захранвания . на дъното обаче има букса и за това захранване и за тия по новите дъното може да работи и с двата вида.махнах старото сложих новото .там където се свързва копчето за рестартиране и говорителя си има и пинове за пускане на комютъра .сложих си такъв бутон какъвто трябва свързах го с пиновете обаче нищо не става.по дъното трябва ли да има някакви джъмпери за превключване от единия вид захранване на другия защото не мисля да пипам джъмперите защото си нямам и представа защо не тръгва новото.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Проблем със захранване

    Да - трябва да има джъмпер за превключване на вида захранване - АТ или АТХ. Обикновено е някъде около буксата на дъното където се включва захранването.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Проблем със захранване

    разгледай си дъното по-обстойно и кажи какъв му е модела. пише го някъде по него... аз лично съм имал дъно което само си разбираше, какво захранване му е боднато...

    П.С. старото ти захранва не е тип AT, а новото е ATX, най вероятно

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #4

    Re: Проблем със захранване

    сега дъното е пред мен . има надпис tx98-3d нз дали е това точно.разгледах буксите за захранването 2-те и наистина има джъмпери и то са бая много сега ще кажа какво пише. има общо 9 джъмпера . 1 - ID4 nalqwo ; 2 - ID3 nqdqsno ; 3 - ID2 nadqsno ; 4 - ID1 nalqwo ; 5 - ID0 nalqwo ; 6 - P16 nadqsno ; 7 - BF2 nalqwo ; 8 - BF1 nalqwo ; 9 - BF0 nalqwo . това е . това наляво и на дясно което съм писал е как е поставен джъмпера дали на ляв и среден пин или на десен и среден пин .дано сте ме разбрали . чакам отговори

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #5

    Re: Проблем със захранване

    Ето какво пише тук:
    APM must be enabled in the system BIOS and OS in order for the soft-off feature to work correctly, което би трябвало да значи, че първо трябва да си активираш съответната опция в биос и чак след това да закачиш новото захранване.
    Пак там има и схема за "Front Panel Function Connectors" разгледай я и провери дали си свързал всичко правилно

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #6

    Re: Проблем със захранване

    да обаче никъде не пише как да променя джъмперите които споменах че са 9 .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #7

    Re: Проблем със захранване

    лично на мен ми изглежда като да е "умно" дъното и само да разбира какво захранване му е пуснато. по скоро нещо си объркал с старт бутона или захранването не рботи... пробвал ли си го?

    тества се като извадиш кабела о контакт-а, закъсиш 14 и 15 - ти пин на конектора за дъното и вкараш кабела за малко в контакт-а. ако разварти перката на вентилатора значи е читаво. (не го дръж дълго така включено)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #8

    Re: Проблем със захранване

    Така... май изобщо не си погледнал линка който съм дал (или поне не както трябва). Джъмперите VID0-VID4 определят напрежението на процесора; JP16 включва/изключва опцията “Auto Jumper Yes” (автоматично разпознаване на процесора); BF0-BF2 множител. Остават ти три джъмпера FQ1-FQ3 които са в дясно на платката но те пък определят скоростта на шината, така че НЕ ТРЯБВА ДА ПРОМЕНЯШ ДЖЪМПЕРИ. Просто върни старото захранване, намери в биос опцията Power Management/APM и я включи (по подразбиране е изключена). Също така провери дали си включил конекторите правилно (има таблица на 12 стр)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #9

    Re: Проблем със захранване

    Цитат Първоначално публикувано от Djeff
    Така... май изобщо не си погледнал линка който съм дал (или поне не както трябва). Джъмперите VID0-VID4 определят напрежението на процесора; JP16 включва/изключва опцията “Auto Jumper Yes” (автоматично разпознаване на процесора); BF0-BF2 множител. Остават ти три джъмпера FQ1-FQ3 които са в дясно на платката но те пък определят скоростта на шината, така че НЕ ТРЯБВА ДА ПРОМЕНЯШ ДЖЪМПЕРИ. Просто върни старото захранване, намери в биос опцията Power Management/APM и я включи (по подразбиране е изключена). Също така провери дали си включил конекторите правилно (има таблица на 12 стр)
    не мисля, че трябва да имаш АТ захранване за да си инсталираш ATX захранване... няма логика.
    по-скоро, ако наистина е проблема в тази опция, да извади и да вкара батерията, това ще върне BIOS-а към default стойностите, които трябва да подържат и двата вида захранване.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #10

    Re: Проблем със захранване

    захранването преди да го взема съм го пробвал работи без проблем.не съм объркал копчето за пускане защото разгледах добре линка и как къде и какво се вакра .ще пробвам това с батерията дано помогне

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #11

    Re: Проблем със захранване

    благодаря на всички ! извадих батерията сложих я обратно и всичко тръгна без проблем .

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем със захранване и не само.
    От gamina във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-09-05, 12:53
  2. Проблем със захранване на суич от UPS?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 02-03-04, 19:11
  3. Проблем със захранване
    От pavkata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-04, 01:38
  4. Проблем със захранване
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 16-10-03, 10:57
  5. Проблем с захранване
    От brrr19 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-11-02, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе