Резултати от 1 до 8 от общо 8

проблем със захранване и не само.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    6
    #1

    проблем със захранване и не само.

    здравейте, следва едно дълго и объркано обяснение и много въпроси, но... като не с всичко съм наясно ще помоля да ми помогнете: имам стара машинка, която все още върши работа, трябва да изкара до февруари-март, защото междувременно си купувам части за нова. (вече си имам процесор, за нова година - дъно и рам).
    машинката е:
    celeron 533Mhz
    acorp 6BX86 ver B, i440BX - Award Bios ver 4.51 PG
    160Mb SDRAM PC 100
    GV - R9000 64Mb
    някаква звукова карта
    15Gb Fudjistu Hdd
    cd-rw, dvd-rom
    JNC 200W AT
    знам че захранването е смотано, но пък имайки предвид и остатъка не съм го мислила много-много допреди 2-3 седмици. тогава се започна едно ходене по мъките, както си работи компа в един момент ми дава любимия син екран на 98 cannot read from drive C: щях да припадна, тъкмо преди 2 месеца ми почина стария хард. като рестарирам не намира харда, пипнах го(харда) - пари, ток в него не влиза (не вибрира, не трепти, нищо), след няколко часа запали без проблем и след 30-40 мин. пак спря. при рестарта компа не тръгна въобще - пали нещо там, но не бипка и => не тръгва. след 15 мин, тръгва. сложих едно малко хардче 3гб пак фуджитсу да виси отстрани, включих го - работи, след час-два и то спря. процедурата с непалещия комп при рестарт се повтаря пак. за проба сложих неработещия макстор (съсипана механика), който по принцип се мъчи да се завърти и цъка - тц и той не получи ток. периодично всичко тръгва и после спира... мисля си следното - нещо някъде много грее (какъвто и софтуер да сложа не може да ми измери температури - май нямам датчици, и в биос нямам такава екстра) или просто на глупавото захранване не му стига сила... на прав път ли съм, взех охлаждане за големия хард, нещата не се промениха и го свалих да не мъча захранването. даже вентилатора му чистих тия дни - малко забави спирането на устройствата (чат-пат и оптичните спират) - по-рядко става.
    пробвах различни молекси - същото.* ще взимам ново захранване (фортрон поне 350W - направо за следващия комп.) и кутия, пак че дъното поддържа и АТ и АТХ.
    въобще правилно ли съм се ориентирала или проблема е другаде? като измеря волтажите ако ги постна тук може ли някой да ми каже какво означават?
    мерси.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #2

    Re: проблем със захранване и не само.

    Пробва ли с друго захранване ?

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    6
    #3

    Re: проблем със захранване и не само.

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Пробва ли с друго захранване ?
    не, не ми е попадало безпризорно захранване аз така или иначе ще взема кутия и захранване до 3 дни, но въпроса е може ли още нещо да се е скофтило...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #4

    Re: проблем със захранване и не само.

    Виж сега, Люси - хващаш някой познат, усмихваш се и взимаш захранването за малко - пробваш и казваш тука резултатите...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: проблем със захранване и не само.

    Ако искаш, мога да дам линкове към писанки за такива захранвания - JNC, CodeGen...
    Писал съм и за моите патила с такова "захранване". Основния проблем при тях е, че +5V и +12V са на една верига. И се стабилизира +5V - т.е. ако има тенденция за спад, това напрежение се вдига, за да влезе в норми. Резултат? 12V също се вдигат, но не се регулират - няма как, ще спаднат +5V. И 12-тях вече не са 12, а 13.6V, че и повече.. И са далеч над 10%-те допустими. И резултатът е пред теб - хардовете греят до откат - колкото и да ги охлаждаш, все с пренапрежение ще ги захранваш!
    Ако искаш, експериментирай, разкачи всичко, остави само харда и ако още не се е прецакал, ще работи много по-стабилно.
    Приветствам избора ти за Fortron! Радвам се на такъв достатъчно дълго време, за да си позволя безрезервно да го хваля!

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Re: проблем със захранване и не само.

    Ако можеш да постнеш напреженията ще е повече от добре.Особено напреженията в момента когато не пали

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: проблем със захранване и не само.

    Само по себе си, ползването на старо JNC е изключително луксозен риск. Те имат славата на "изпускащи" - т.е. като решат да изгорят, повишават 5-те или 12-те волта до 105V и по тоя случай обикновено всичко друго също изгаря с тях, включително и клавиатурата.
    Така че, дори и причината да е в друго, в никакъв случай няма да сбъркаш, ако междувременно го смениш.
    Също така можеш да огледаш и кондензаторите около процесора - дали са се издули нагоре или пък са "протекли". Тоя въпрос е дискутиран в по-старите теми.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    6
    #8

    Re: проблем със захранване и не само.

    ох, нямах много време да премеря волтажите тия дни, но довечера сменям захранването. кондензаторите бяха първото което погледнах - няма раздути. ще видим как ще се държи с новото захранване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем ли е вентилатора да е само на LOW?
    От krasiika във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 19-02-14, 19:20
  2. Проблем с авто CD- прави си квото си иска само!
    От zeroslav във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-11, 13:07
  3. проблем със samsung SH12ZP4 само мига ....
    От Freki във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-11, 23:36
  4. Отговори: 8
    Последно: 30-09-08, 18:02
  5. Проблем с тунер WinFast TV2000 - само моно звук..
    От moz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-05, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе