Резултати от 1 до 10 от общо 10

Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    Здравейте, пускам тази тема понеже от стария ми вече монитор Monitor Dell 17'', CRT, 99 г* започна да ми се вие свят, да ме боли глава и т.н. Отидох на очен лекар но се оказа че не съм вдигнал диоптъра и очите сами наред. Не работя повече от няколко 4аса на ден на него. Дали въпросния монитор не ме облъчва прекалено много и евентуално има ли как да се измери доколко безопасен е той за използване! Т.е. може ли да се измери облъчването му и да се сравни с някаква нормативна база?

    Работя на резолюция 1152x864, 75 Hz.
    Забелязах 4е като гледам филми на тъмните сцени, 4ерния екран доста свети, но не знам дали това не е нормално, все пак се гледа филм и образите трява да се виждат ясно!

    Чудя се дали да не си купя и един предпазен екран 17" с антирефлексен слой, но пък като о4илата са ми антирефлексни също не знам дали ще бъде добре за о4ите?
    Моля хората които имат дълъг опит с компютърна техника да вземат отношение по темата, мисля че е доста интересна- предполагам 4е доста хора работят със стари монитори и ще им бъде интересно!!


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    Според мен имаш проблем не толкова с облъчването от монитора колкото с взирането в екрана, както и по рядкото премигване (овлажняване) на очите. Аз лично бих работил на този монитор на не по големи честоти от 1024х768

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #3

    Re: Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    Според мен имаш проблем не толкова с облъчването от монитора колкото с взирането в екрана, както и по рядкото премигване (овлажняване) на очите. Аз лично бих работил на този монитор на не по големи честоти от 1024х768


    75 хз максимума ли е на монитора?
    Аз съм с един Compaq P75 - 1024/768@100хз ги хваща от раз. Та думата ми беше, че херците според мен са малко

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    На работа съм с Dell 17 " Flat P780
    Работя на 1024 ь 768 @ 32 битов цвят на 100 MHz
    според мен това трябва да направиш и да намалиш контраст / яркост на 80 към 50

    а ако това не те устройва - е време за TFT

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Re: Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    На 1152x864 75 hz e maksimuma

  7. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #6

    Re: Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    Здрасти Градски (това между другото)

    Резолюцията е добра, обаче да бяха поне 85 херца, щото на 75 аз поне видимо усещам как картината трепти.
    Тук служебния (а и в къщи) - MAG 796PF2 - го карам на 1152 х 864 х 85 херца (държи и до 100) и нямам сериозни проблеми, освен понякога умора в очите, но това е когато се взирам повече и от близко разстояние.

    Та съвета ми е, вдигни честотата поне на 85 херца (смъкни резолюцията) и екрана да ти е на МИНИМУМ около 50 см разстояние от очите. Предпазния екран няма да ти помогне кой знае колко си мисля, щото ти ако го зяпаш от близко, вече се намесва и магнитното поле, създадено от самия монитор.
    Също така и според мене си намали малко яркостта и яркостта (на около 50 до 70), щото направо ти избожда очите сигурно.

    Също така се старай да мигаш по-начесто, иначе ако не ти се занимава да мигаш, има овлажняващи капки за зъркели (майтап).
    НО СПОРЕД МЕНЕ най-важното е разстоянието и честотата.

    Аз иначе световъртеж получавам след дълга и продължителна употреба на алкохол пред компютъра

    Това е моето мнение, дано има и някой още нещо да каже, аз не знам доколко съм прав, мнението ми се базира на разни статийки, четени из Интернета, и разбира се от собствения ми опит. Но наистина, като го гледам монитора по-отдалеко, няма проблеми изобщо.

    Иначе тук ( http://www.simple359.com/index.html ) мисля че бях чел такава тема относно ергономията при работа с компютър, ОБАЧЕ лошо че сайта в момента май го превеждат на енглиш и няма почти нищо активно

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #7

    Re: Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    И според мен, първото което трябва да направиш е честота поне 85Hz - 75 определено ги `усещам`!
    Второто - да намалиш яркостта и може би да опиташ да не се взираш толкова много /законовите 15мин почивка на 45 работа също са някакъв изход, ама не и при мен.../

    Истина е, че с TFT вече не усещам почти проблеми, но пък при много взиране пак има странични ефекти - вероятно мускулите на лещата се уморяват

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #8

    Re: Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    100% съгласен с Mr.TECHNO.

  11. tgi
    tgi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    19
    #9

    Re: Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    Ако имаш предвид рентгеново облъчване, едва ли има от
    какво да се притесняваш. Винаги има някакво при CRT мониторите,
    но е пренебрежимо малко (т.е. много пъти по-малко
    от естествения фон). Поне аз колкото пъти съм слагал
    детектор пред монитори, не съм виждал нищо...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #10

    Re: Monitor Dell 17'', CRT, 99 г. - интересна дискусия за облъчването!

    имам в предвид електромагнитно облъ4ване, а не радиационно,
    Днес ми дойдоха антирефлексните о4ила, надявам се да ми помогнат, смених и резолюцията на монитора
    1024x768@85 Hz
    За сега е това, дано да нямам пове4е проблем с о4ите при работа на компа, все пак не седя по 12 4аса на ден на него, а само по няколко!
    Поздрави на всички, дали мнение----
    А за ТФТ-то - нема пари за сега

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. М-Тел QUARTO - цифрова телевизия | Дискусия
    От CrossBlade във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 246
    Последно: 08-11-11, 15:21
  2. Снимки дискусия....
    От Drilling във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 12-05-09, 04:18
  3. Prodawam monitor 19" trinitron DELL P911 12o lw Varna
    От monitordell във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-01-07, 19:19
  4. LCD 30-32` телевизор-дискусия
    От DPetrov във форум Телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 30-09-06, 17:33
  5. Дискусия за дънце
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 07-10-04, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе