Страница 1 от 17 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 247

М-Тел QUARTO - цифрова телевизия | Дискусия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #1

    М-Тел QUARTO - цифрова телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от phoneArena.bg
    ...Чрез QUARTO ще можете да гледате дигитална телевизия у дома. Предлагат се четири пакета – Оригинал, Базов, Елит и Премиум. Първият ви дава възможност да гледате 19 канала срещу месечна такса от около 14 лева (зависи от града, в който живеете). Базовият пакет предлага на потребителите 62 канала срещу 20 лева средно на месец. Елит пък е пакет от канали за възрастни – 6 на брой, за 4 лева. Под Премиум се крият 8 HD (High Definition) канала за 20 лева. В допълнение, услугата QUARTO предлага видеотека от руски, български и холивудски филми, клипове и анимация по поръчка, като достъпа до тях става чрез дистанционното.

    Клиентите на М-Тел ще получат до 15% отстъпка от месечната такса, ако се възползват от няколко от услугите на компанията едновременно. Най-висока е отстъпката в случай че те закупят абонамент за цифрова телевизия, мобилен телефон, фиксиран телефон и мобилен интернет. QUАRTO устройството е безплатно след подписването на договор, а инсталирането на връзката става след няколко дни. Всички услуги на оператора, които клиентът избере да ползва през даден месец, могат да бъдат платени наведнъж.

    Услугата стартира първоначално в София, Варна и Бургас и поетапно ще се разширява докато покрие цялата страна.

    източник: М-Тел
    източник

    За момента информацията не е много. На сайта на М-Тел не намирам данни. Някой знае ли какви са каналите, в целите градове ли се предлага или само в някои точки ....


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    76
    #2

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Данни на сайта има доста:
    http://mtel.bg/quarto/index.php

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    На мен друго ми е интересно. Телевизията ще тече по интернет през локалните интернет доставчици, като се предоставя от Неттера със техните сет-топ устройства. Във Варна като знам нета колко е зле и как рядко минава 5-6 мегабита как ще се гледат HDTV каналите които изискват 20+ мегабита. Пък и цената е една хубава (пълен пакет ~63 лева)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Бпагодаря за линка.

    Quarto е новата услуга на М-тел. Представлява цифрова телевизия за дома на абоната. Приема се посредством кабел и устройство, наречено приемник (set-top-box).
    Кабеларка!

    HD каналите са добри

    Voom HD
    Rush HD
    National Geographic HD
    Discovery HD
    Eurosport HD
    Zen HD
    Fashion HD
    Luxe HD
    Но цените някак си не са много конкурентни

    За базов пакет (62 канала ли беше) + HD = 21+20=41 лева. или 19+20.39лв с 2 години договор.
    МНОГО.

    Край на интереса ми. Ако ги намалят наполовина, може

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Мен лично ме учудва желанието на Мтел да се напъхат в чужда кожа. Не виждам какво ще спечелят реално от това. Този пазар отдавна е пренаситен и добре парцелиран.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Мен лично ме учудва желанието на Мтел да се напъхат в чужда кожа. Не виждам какво ще спечелят реално от това. Този пазар отдавна е пренаситен и добре парцелиеан.
    Нищо няма и да загубят

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #7

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Пазара е пренаситен но ако развият добра стратегия , направят добро покритие ( в перспектива най добре през сателит ) добри цени , имат шанс да станат водещ оператор.

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #8

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    Пазара е пренаситен но ако развият добра стратегия , направят добро покритие ( в перспектива най добре през сателит ) добри цени , имат шанс да станат водещ оператор.
    Кое му е пренаситеното на пазара ?
    Два препарирани сателитни оператора и над 50 кабелни мрежи останали по отношение на техника и качество в зората на Демокрацията....

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Според мен пазарът беше пренаситен, стигна се до окрупняване, но това окрупняване стана прекалено и вероятно е време да тръгне в обратна посока. Не съм много запознат, но ситуацията ми изглежда по-скоро монополна, отколкото пренаситена.
    P.S. Каквото и да се случи с тази инициатива, все ще е от полза, добре е от време на време да има по някой, който да разлае кучетата.

    @stenly - HD каналите няма да са 20+ мегабита, а "леко" поорязани до към 8.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    @etg, значи ще са "чудесни" ХД канали

    Аз не мога да схвана уловката, телевизията е предоставена от http://netera.bg заедно с техни сет-топ устройства, преноса на сигнал ще е през локалният интернет доставчик ... Мтел какъв го играят в цялата схема? Може би каса и PR?


    Според мен единственият плюс ще е по-богатата видеотека на ppv канала.

  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #11

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    От Мтел е организацията - права, лицензи, договори, плащания... и каквото там още трябва, нямам представа
    Не знам и реално крайният абонат с кого сключва договора, когато преди месец говорихме с нетера срещата беше по друг повод и тия неща са ми изхвърчали от главата, но утре ще имам повече информация.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Това ми се струва пълна глупост
    Плащаш 30-50 лв за интернет и още толкова на мтел за канали които да гледаш през интернет и които неттера ти предоставя Като изключим, че не виждам причина да не се абонирам директно при неттера(а има и други които предлагам телевизия през интернет) другото /по гадното е/ че като я пуснеш тая телевизия /недай си боже HD канал/ интернета ти за нищо няма да става... Пуснеш ли торента телевизията спира, пуснеш ли телевизията и абв няма да можеш да отвориш
    а за цялото това удоволствие ще плащаш по 100-тина лева.

  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #13

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Който дава по 50лева за Интернет не е за жалене
    Относно това за абонамента директно към нетера - не виждам как ще стане.
    Относно цените - навремето си мислех, че ще е по-евтино от коаксиалката, ма не се случи. Защо - не знам, не съм наясно ценообразуването там. Може би ще паднат цените ако се поусъвършенстват още малко технологиите и започнем да се абонираме за конкретни канали по избор, а не за пакети, може и конкуренцията да е слаба, а може и мутренски фактори да влияят.
    Относно скоростите и задръстването на канала - на нета и техниката за него цените падат достатъчно бързо, така че едва ли ще е проблем.

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Това ми се струва пълна глупост
    Плащаш 30-50 лв за интернет и още толкова на мтел за канали които да гледаш през интернет и които неттера ти предоставя Като изключим, че не виждам причина да не се абонирам директно при неттера(а има и други които предлагам телевизия през интернет) другото /по гадното е/ че като я пуснеш тая телевизия /недай си боже HD канал/ интернета ти за нищо няма да става... Пуснеш ли торента телевизията спира, пуснеш ли телевизията и абв няма да можеш да отвориш
    а за цялото това удоволствие ще плащаш по 100-тина лева.
    не знам.
    При мен примерно, в рутера са ми включени- интернет, безлимитен телефон, и тунер възпроизвеждащ 650 канала HD.
    Тези неща отдавна съществуват в европейските държави.
    Предполагам, че щом го предлагат, са помислили, за всичко това, от което ти се опасяваш.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re:М-Тел QUARTO - цифрова (HD) телевизия | Дискусия

    fXOrange, при теб сигурно оптиката ти е в блока. Тук още караме на медни кабели

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 17 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. цифрова телевизия в кола
    От mladen76 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 21-11-13, 19:48
  2. Цифрова телевизия въпрос?
    От talis във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-13, 17:35
  3. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10
  4. Цифрова сателитна телевизия
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 26
    Последно: 11-06-10, 08:03
  5. Цифрова телевизия при LCD
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-06, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе