Резултати от 1 до 13 от общо 13

Смяна на множитела след "sleep"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #1

    Смяна на множитела след "sleep"

    Като затвора капака на лаптопа и той "заспи" , след като го събудя пада множитела от 9х200 на 4х200,става честотата 800Мхц.Като рестартирам си става 9х200.
    Някой знае ли защо?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Никой ли няма предположение защо става така?Лаптопа е Acer Aspire 3003NLMi
    Процесора е Mobil AMD Sempron LV 3000+ 1800MHz
    Множителя е на 9х200,като го оставя sleep ,след това пада на 4х200
    Мой познат сподели с мен,че е правил овърклок на настолен комп. и когато го остави sleep след това се връща на default честотата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Процесора ти е мобилен , което означава че той си пази батерията , като намалява честотата си.
    Това е смисъла на цялата работа. След заспиване като го пуснеш е 4 х 200 ( 800 MHz)
    Пусни нещо товарещо- Photoshop , 3dMark -и виж на колко ще стане ( без да рестартираш) .
    Компютъра сам вдига множителя си и честотата , според нуждата от мощност когато няма нужда от ресурси - намалява честота за да пести батерия , когато има нужда от ресурси - работи на макс. - но батерията не издържа много тогава.

    Предполагам че се израих правилно и си ме разбрал .

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #4

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Процесора ти е мобилен , което означава че той си пази батерията ,* като намалява честотата си.
    Това е смисъла на цялата работа. След заспиване като го пуснеш е 4 х 200 ( 800 MHz)
    Пусни нещо товарещо- Photoshop , 3dMark -и виж на колко ще стане ( без да рестартираш) .
    Компютъра сам вдига множителя си и честотата , според нуждата от мощност когато няма нужда от ресурси - намалява честота за да пести батерия , когато има нужда от ресурси - работи на макс. - но батерията не издържа много тогава.

    Предполагам че се израих правилно и си ме разбрал .
    Благодаря много,ще пробвам още сега!
    Ще съобщя резултата.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #5

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Пуснах му 3DMark,работих с фотошоп,прекодирах филм - се тая,стои си пуека на 800MHz

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    3д марк колко точки ти изкара ?
    и какъв му е процесора след теста- на колко мхз - веднага след застой си връща процесора на 800 ( няма как да го видиш , освен с CPUID

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #7

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    3д марк колко точки ти изкара ?
    и какъв му е процесора след теста- на колко мхз - веднага след застой си връща процесора на 800 ( няма как да го видиш , освен с CPUID
    Направи 1203 точки.Веднага погледнах с еверест и беше 4х200

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Вътре в инфото на 3д марк има и данни за компютъра ( гледай за проца )
    малко ме съмнява на 800 мхз , да изкара 1203 точки , но може и да може

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #9

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Ще го направя теста пак след рестарт и без,когато е на 800МХц , в момента правя първия.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #10

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Ами това е положението - след рестарт в инфото на 3DMark проца е на 1800МХц и прави 1478 т.
    Затварям капака,отварям и го "събуждам" ,в инфото е 800МХц ,точките след тест - 1208

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    странно , явно не се буди както трябва ( само че 200 точки едва ли са разликата между 800 мх и 1800 - явно нещо друго има. От това което показа става ясно че се буди , но ащо намалява честотата веднага - вече незнам

    В биоса би трябвало да им аопция да изключиш "cool and Quiet " , но така няма да ти пести батерията - т.е ако ти трябва някъде спешно нотбука , първо трябва да го пуснеш пак, щото ще замине батерията много бързо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #12

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    странно , явно не се буди както трябва* ( само че 200 точки едва ли са разликата* между 800 мх и 1800 - явно нещо друго има. От това което показа става ясно че се буди , но ащо намалява честотата веднага - вече незнам

    В биоса би трябвало да им аопция да изключиш "cool and Quiet "* , но така няма да ти пести батерията - т.е ако ти трябва някъде спешно* нотбука , първо трябва да го пуснеш пак, щото ще замине батерията много бързо.
    Тури му пепел,нали бачка.Ще питам умниците от сервиза на ел-софт,от там го купих.
    Благодаря зя съпричастието Mr.TECHNO

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #13

    Re: Смяна на множитела след "sleep"

    Едва ли ще бъда полезен , но форумите са за това човек да си каже приказката ...

    Та новата мобилна технология дето толкова я хвалят използва скаларни процесори - или казано народно му - Вие вече сте го забелязали, когато не се използва процесора (и то не само когато заспива лаптопа) но дори когато използва приложения които не изискват големи сметки ,процесора пада , пада, пада, дакато накрая заработи като Р2 на 400 едва ли не. Идеята е да се пести ток и за това тези технологии издържат 2 пъти повече от обичайните .
    Мен лично тази технология ме дразни много , ако съм искал процесор на 400 мхз да съм си купил такъв.
    Аз също съм забелазял че лесно падат мегахерците и трудно се вдигат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Смяна на диск на лаптоп чрез "Disk cloning"
    От MitkoS във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-10, 21:22
  3. DVD "ELITE" PV-4000 - загуба на субтитрите след 10-15мин. работа
    От reactiv във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-08, 18:34
  4. Отговори: 22
    Последно: 18-04-07, 18:00
  5. досаден и "малък" проблем след Update на Elite PV-399X
    От ru-boy във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-06, 11:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе