Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Смяна местоположението на папка "Application Data"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Смяна местоположението на папка "Application Data"

    В най-общия случай папката се намира в c:\Documents and Settings\current_user\ .
    Може ли и ако да - как, да се смени местоположението и? Примерно на D:\Application Data, като диск "D" e криптиран. Идеята е защита на информация.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #2

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
    вътре е


    Всъщност, виж и тук:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

    Добавено: Горното е генерирано от долното. Ако правиш промени, то ги прави именно в User Shell Folders.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    В User Shell Folders за "AppData" е зададено %USERPROFILE%\Application Data - това честно казано не ми е много ясно как трябва да го променя.
    Докато в "Shell Folders" за "AppData" е зададено C:\Documents and Settings\моя_юзер\Application Data - това по ми е ясно как се сменя
    Кое и как да променя ако искам папката да е на D:\

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #4

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Запази си бекъпче и направо пиши D:\ в User Shell Folders. Рестартирай и би трябвало да се отрази и в другото място.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Благодаря, получи се.
    Има малък проблем с криптирането (защото докато се зарежда уйндоуса папката все още не се вижда) но като за начало е добре.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #6

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Не знам ако го сменяш от startup-а с бат файлче, дали ще върши работа?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Не знам ако го сменяш от startup-а с бат файлче, дали ще върши работа?
    Но нали за да се възприемат промените в регистъра се иска рестарт.... което ни връща пак в началото.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #8

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Честно казано, не съм сигурен дали точно за тази промяна е задължително. Писах го, за да сме сигурни, че наистина ще се промени. А ти все пак виж дали теб интересуващите програми ще вървят по този начин - без рестарт. Ако нещо - променяй и двете места от startup. Сега се сещам за друг проблем. Ако ги сменяш от там, то при рестарт пак ще имаш проблеми с намирането на диск D. Значи, трябва да помислиш за друго файлче, което да се изпълнява при shutdown и да връща старите стойности.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Хмм, а всъщност защо искаш да преместиш тази папка? Предполагам, че C: ти е на FAT, а D: - на NTFS. Това ли е причината?

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Хмм, а всъщност защо искаш да преместиш тази папка? Предполагам, че C: ти е на FAT, а D: - на NTFS. Това ли е причината?
    Не, искам да направя така, че ако се логне някой друг, различен от мен, дори да е с администраторски права пак да не може да стигне до тази папка - всъщност тя ще е на мобилен диск който е криптиран.

    Като се замисля, папката по принцип може и да си остане там където е по подразбиране, ако има начин да огранича достъпа до нея така, че само моя юзер да има достъп до нея. Т.е останалите акаунти, включително и администраторските да нямат достъп. Лошото в случая е , че ако акаунта е локален, а не мрежов (в домейн), много лесно може да се стигне и до моята парола....което пак обезмисля цялото упражнение.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #11

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Хм, това наистина ти обезмисля упражнението, но мога да те посъветвам едно просто нещо - сложи права на твоята папка само на тебе си и направи "take ownership" за всеки случай, т.е. за да иска някой админ да ти види файловете, ще трябва или да направи първо "take ownership" на твоите файлове (което най-малкото ще си проличи в последствие, тъй като не може да бъде върнато обратно) или да ти "ползва" паролата. Ако ще ползваш мобилен диск, то не ти трябва да го криптираш, най-малкото може случайно да изгориш (ако не дай си боже ти зачезне акаунта с неговия сид, ще стане кофти) ...

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Значи, в случая не е важна толкова самата информация ( и да се загуби винаги мога да си възстановя, дори и преинсталация на уин. не е проблем), важното е ограничаването на достъпа до тази информация - т.е. ако някой успее да стигне до нея по някакъв начин, за мен е без значение дали аз ще разбера след това или не.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #13

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Pat ! Ми криптирай я! За какво са тези сложни операции.
    Като я криптираш Application Data админа духа супата (с вграденото криптиране на Windowsa дори)

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #14

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    а машината трябва ли да е достъпна за ползване през времето, когато те няма?
    питам, за да разбера дали нещо от рода на http://www.truecrypt.org/ (free & open source е) е подходящо ...

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Смяна местоположението на папка "Application Data"

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Pat ! Ми криптирай я! За какво са тези сложни операции.
    Като я криптираш Application Data админа духа супата (с вграденото криптиране на Windowsa дори)
    А ако се докопа до паролата на акаунта ми какво става? Всщност никога не съм ползвал вграденото криптиране и затова питам - (не знам какви опции има).

    Цитат Първоначално публикувано от recycled_bin
    а машината трябва ли да е достъпна за ползване през времето, когато те няма?
    питам, за да разбера дали нещо от рода на http://www.truecrypt.org/ (free & open source е) е подходящо ...
    Да, машината трябва да работи в мое отсъствие, но в заключено състояние. TrueCrypt го ползвам отдавна - точно с него ми е криптиран диска. След рестарт или log-off всичко криптирано изчезва

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  2. Смяна на диск на лаптоп чрез "Disk cloning"
    От MitkoS във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-10, 22:22
  3. ERROR "Application is not licensed to use this feature"
    От The_Wizard във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-06, 23:43
  4. Търся "TOSHIBA Audio Application"
    От Savich във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-06-06, 20:34
  5. Смяна на множитела след "sleep"
    От wiseacre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 19-01-06, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе