Резултати от 1 до 6 от общо 6

Отново проблем със CD-записвачка...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Отново проблем със CD-записвачка...

    Записвачката е HL LG GCE-8523.

    След инсталацията на "Windows XP" всичко си беше наред. Малко по-късно, след инсталирането на драйвърите на дъното, записвачката "изчезна". Т.е. не изчезна, но не може да разпознае никакъв диск и дава следното съобщение за грешка:

    "Winsows не може да чете от този диск. Дискът може да е повреден или може да се използва формат, който не е съвместим с Windows. Дискът не е форматиран."

    Eбах маа му! Не бил форматиран. Както и да е - пробвах с няколко различни диска - все същото. В "Device Manager" устройството е разпознато и си работи правилно (properly). Като краен вариант сложих последният "firmware" на устройството [GCE-8523B103(win).exe], но положението си остана абсолютно същото. Не мога да отворя кутията, защото компютъра е в гаранция.

    Някой има ли идея от къде идва цялата тази (п)обърквация или да преинсталирам наново?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Отново проблем със CD-записвачка...

    От Device manager-a деинсталирай IDE-тата и рестартирай за да ги намери и инсталира наново. Друго засега не се сещам......

    LG никога не се ми били любима марка - на комшията, нова двдв записвачка, след един рестарт на компа започна да се държи по описания от теб начин. Какво ли не пробвахме......накрая му я смениха - беше гаранционна.

  4. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #3

    Re: Отново проблем със CD-записвачка...

    Първо - 1.03 не е последния фирмуер - ето ти 1.04 ... второ - провери дали интерфейсния кабел е наред (да не е подваден от някой куплунг или да няма прекъснат пин) и като последно пробвай това, което Pat те съветва. При мен записвачката е същата и поне две години грам проблем не съм имал с нея.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Отново проблем със CD-записвачка...

    DGP, мерси много - ще пробвам 1.04 още вдругиден. Колкото до кабелите - компютърът е в гаранция и не мога да го отворя. Иначе отдавна да съм ги погледнал...

    Pat, ще пробвам и твоя съвет.

  6. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #5

    Re: Отново проблем със CD-записвачка...

    според мен LGто е дало фира ... имах една ямаха дето бачка само под 98 - под ХР бачка 1 ден и на другия я няма. Wina я пише дефектна и не я рапознава

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Отново проблем със CD-записвачка...

    Pat, стана с деинсталиране на "IDE"-контролерите! Сега вече всичко е наред.



    Адски благодаря за безценният съвет (спести ми приблизително 3 часа работа), и като се видим - непременно ще почерпя една мастика, докато си разказваме случки от казармата...


  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с ДВД записвачка...
    От Barbarian X във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-01-09, 19:57
  2. Проблем с DVD записвачка
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-06, 22:32
  3. проблем с сд записвачка и двд
    От mit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-06, 22:05
  4. LG DVD-CD записвачка проблем
    От Hicko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 22-05-05, 13:27
  5. Проблем записвачка.
    От nero във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 19-02-04, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе