Резултати от 1 до 4 от общо 4

F_AUDIO - (как) да си направя сам?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    F_AUDIO - (как) да си направя сам?

    Домашния ми компютър е вече на 3 години, но едва наскоро се наложи да ползвам слушалки и микрофон от предния панел. За голямо мое неудобство този панел не е свързан към F_AUDIO конектора на дъното ( Gigabyte GA-7VA), а чрез кабел, подаващ се от кутията с два стеро жака, които трябва ръчно да включвам в аудио вход-изхода на дъното. Това не ме удовлетворява, защото трябва всеки път да се гъзуря под бюрото си за да изключа колоните и на тахно място да включа проклетите кабели. Цяла събота обикалях по централните софийски магазани за компютри и компоненти за да намеря някакво решение, но навсякъде вдигаха рамене и казваха, че нямат решение.
    Днес отидох в Conrad и си купих една пръчка с PIN- чета, които поединично ще паснат на изгличките на конектора. Мисля да се позаиграя с поялника и да префасионирам кабелите.
    Моля за съвет: откъде да намеря схемата за свързване на кабелите към F_AUDIO?


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: F_AUDIO - (как) да си направя сам?

    Ами това е схемата(което е отдолу в поста ти).Махаш жакчетата и на 1 пин запояваш масата(външната жица) и от двата кабела,той отива на pin2-GND.Двата други от кабела ,който мушкаш в аудио изхода на картата,им слагаш по 1 пин и ги бодеш на pin5 и 9.От кабела дето го мушкаш в микрофонния,ако са два освен масата,им лепиш пин и отиват на pin1.
    Гледам пише,че трябва да махнеш 2 джъмпера 5-6,9-10.
    Успех!

  4. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #3

    Re: F_AUDIO - (как) да си направя сам?

    Благодаря за съвета!
    Оказа се че това, което съм купил от Конрад не става за нищо. Откъде мога да купя кабелчета с PIN (от този вид, които са в кутиите и с тях се свързват F-PANEL-a), ако не да купя, да знаете къде има изхвърлени кутии. Въобще намирането на дребни джаджи се оказа сериозен проблем: преди един месец трябваше да си добавя един нов HDD - трябваше да се моля като циганче да ми дадат 4 винтчета...

    И още един въпрос: На машините които съм виждал с работещ преден Audio панел, когато включиш в него слушалки или колонки - задните изходи се изключват. Следователно трябва още някакъв сигнал да се подаде към F_AUDIO. Дали не трябва да има кабелче и към PIN3 (REF), но откъде ?

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: F_AUDIO - (как) да си направя сам?

    Измери разстоянията между пиновете и си купи двойна рейка със същия размер от някой магазин за радиочасти - има и в Комет и в Кет електроникс. После от рейката си режеш парче с 10 пина и с остри секачки махаш осми пин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да си направя субтитри?
    От ronnie72 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-11, 01:41
  2. Как да си направя ftp?
    От DerekMTN във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-08, 10:21
  3. как да направя VCD
    От TopBG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-04-05, 17:16
  4. как да си направя VCD ?
    От obshtinska_mishka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 22
    Последно: 13-02-05, 20:15
  5. Как да си направя rack?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-07-04, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе