Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

PC-то ми се изключва само...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #16

    Re: PC-то ми се изключва само...

    olileli, щом стигаш да менюто на Windows, едва ли е само проблем с напреженията, по-скоро е прегряване на процесора или проблем с RAM паметта - провери си модулите памет дали контактуват добре. Провери си и захранващите кабели и букси на устройствата - случвало ми се е заради разхлабена захранваща букса на твърд диск, при силно развъртане на диска (зареждане на Windows) компютъра да се гаси точно като при теб.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #17

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Различно.Понякога изключвам / включвам кабела натискам бутона и се гаси 1 сек след като се пусне.Понякога стига до зареждане на Windows и там се гаси както споменах... ако разбира се му дам почивка известно време се включва и зарежда Windows... и по късно евентуално пак се гаси
    нямам проблеми с напрежението у нас.. поне не и до колкото знам.. не ми мигат крушките ..
    това което каза panevdd - че при силно завъртане на харда се изключва звучи подходящо за случая.. винаги се загася като го натоваря моментно по някакъв начин ...

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #18

    Re: PC-то ми се изключва само...

    ако разбира се му дам почивка известно време се включва и зарежда Windows...
    Изключвам проблем с паметта. Мисля, че е прегряване на компонент - CPU, RAM, може би чипсет... Нямам опит с развалени захранвания, но ми се струва възможно да прегрява някой диод или транзистор. Възможно е също късо съединение на 5 или 12V верига - някой елемент при нагряването да се разширява и да опира на маса. Най-добре го занеси на сервиз. Аз бих процедирал по следния начин: изключвам от захранването дисковите устройства, проверявам кабелите, зареждам от флопито и пускам някой бенчмарк. Ако пак се изключи, ще проверя паметта или ще взема такава от друг компютър; ако отново спре, сменям видеокартата; след това идва ред на захранването и дъното.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #19

    Re: PC-то ми се изключва само...

    olileli* кажи най-накрая колко вата ти е захранването и каква марка, че и на мен ми стана любопитно*

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #20

    Re: PC-то ми се изключва само...

    незнам колко V ми е захранването и марката... как да проверя?
    @ panevdd в гаранция ми е.. не мога да го отварям... искам като го занеса тоя път във фирмата да знам точно какъв е проблема и да го оправят веднъж завинаги.Миналите 2 пъти го носих поради същата причина... ( но тогава се гасеше при триизмерни игри като се натовари... ) сега го прави в Windows и докато гледам филми... и после даже неще и да се пуска ..
    първият път ми сложиха още един вентилатор...
    вторият път ново захранване...
    искам този път да е за последно , че ми отидоха нервичките...
    затова ако може да ми кажете вие какво мислите ... от къде идва проблема ?*

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #21

    Re: PC-то ми се изключва само...

    за да си сигурен, че не е от прегряване си инсталирай SpeedFan. програмката по идея е за промяняне скороста на вентилаторите, но в частност мери и температурите. Наблюдавай температурите при натоварване и кажи тук какви максимуми достигат. тая програмка показва и графики на напреженията. погледни дали има големи колебания в стойностите когато натовариш.марката и ватовете на захранването за съжаление ги пише от вътрешната страна на захранването.. (трябва да отвориш кутията за да го видиш).

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Освен захранването има вариант да е и дъното (пак кондензатори). Има варианти да е хардуерен конфликт (несъвместимост между компоненти)... и това като за начало... Затова моя съвет е не се мъчи, занеси го някъде при специалист да ти диагностицира проблема и да ти предложи решение. Иначе има да се мъчиш да пишеш по форумите и в това време компютъра да не ти е в ред.
    А относно защитата, срещи пикове и един Surge Suppressor ти върши работа... (представлява "разклонител" с филтър срещу пикове в захранването)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Смях В залата- компа е гаранционен, с лепенки
    И за къв майкинта си бистрихме тука умнотиии?
    Носиш го в сервиза- и им казваш че го искаш работещ.
    Ако на третия път ти го върнат по същия начин - обаждаш се на "Комисия за защита на потребителите" , викаш си адвокат - и ги мяташ ( след 3 -ти дефект по закон може да искаш да ти се върнат парите ! ) или поне да ти сменят изцяло компа !

  11. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #24

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Смях В залата- компа е гаранционен, с лепенки
    И за къв майкинта си бистрихме тука умнотиии?
    Носиш го в сервиза- и им казваш че го искаш работещ.
    Ако на третия път ти го върнат по същия начин - обаждаш се на "Комисия за защита на потребителите" , викаш си адвокат - и ги мяташ ( след 3 -ти дефект по закон може да искаш да ти се върнат парите ! ) или поне да ти сменят изцяло компа !
    мда*

    и кажи коя е фирмата дето ти губи времето и нервите !*

    малко антиреклама винаги е добре .

    добавено

    иначе,

    по мое мнение - симптомите ми приличат на защита(включва се защитата на захранването)... - да се чуди човек, как още не е изпушило нещо в този комп...

    бегай във фирмата и им го остави за 2-3 дни - те да си го тестват.






  12. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #25

    Re: PC-то ми се изключва само...

    @ panevdd в гаранция ми е.. не мога да го отварям...
    Освен да си провериш напрежението в контакта и дали е занулен, друго не можеш да направиш. Върни компютъра на фирмата да го прегледат и им кажи, че като отидеш да го вземеш ще го тестваш на място в продължение на два часа. Предполагам, вече знаеш как да го натовариш на максимум... Щом прави проблем за трети път, добре е този път с теб да има някой свидетел; ако пак спре при тестването, направо си търси компютър от друго място.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #26

    Re: PC-то ми се изключва само...

    ок мерси на всички за отговорите и отделенето време.Просто исках първо във форума да попитам , защото да изнасям компа от нас винаги много ме нервира... особено пък да го оставям там... на мен ми трябва по цял ден PC и така... просто искам на ония галфони (може и да не са галфони , но явно не се отнасят сериозно към проблема) да им обясня и аз накъде да се насочат... явно ще ги насоча просто "ОПРАВЕТЕ ГО" и ще го тествам преди да си го занеса вкъщи и така... Лошото е, че по закона на Мърфи в фирмата като го занеса никога не прави проблеми ... нито се гаси нито нищо като "омагьосаният замък" ама тоз път няма тъй да стане

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #27

    Re: PC-то ми се изключва само...

    аз имам абсолютно същия проблем. само дето при мен го прави отвреме навреме. пускам компютъра, зареждам Линукс. като зареди напълно и забива. всичко вътре си върви - вентилаторите си бръмчат, проверих ги дали духат-резултата е положителен. рестартирам и понякога тръгва, понякога от 2-3 път. и сега ми направи така, пуснах уиндоуса (който е по-лек) и си върви ОК. мисля си следните неща:
    - това става, когато му изтормозя РАМ-та, но не съм много сигурен, защото има моменти, когато си ползвам Линукса и съм пуснал уиндоус през VMWare, а това тежи яко за моите 256 Рам. това става отскоро, вече съм ползвал Линукс-а повече от два месеца. така, че мисля, че почти можем да изключим проблем с РАМ-та.
    - мисля, че е възможно да е проблем с прахта - понеже съм с два харда и компютъра ми е постоянно отворен, иначе се спарва яко и забива. а скоро не съм си "продухвал" компа, може вентилаторчето на захранването да е прашасало и да духа по-малко, знае ли го човек...
    - както казах съм с два харда и разбира се са разположени един върху друг - да не би да си греят повечко?

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Захранването се товари с натоварването на машината.Там търси проблема.
    Най-ми е чудно защо се шири такова нехайно отношение към захранването при повечето потребители.
    Захранването е компонент който трябва да се подбира най-щателно.
    JNC- e мръсна дума

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. COMPAQ не се изключва
    От rodrigo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-13, 18:47
  2. приемника се изключва
    От eagel24 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 3
    Последно: 08-01-13, 08:57
  3. лаптоп hp не се изключва
    От лили123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 15-11-09, 09:43
  4. Не се изключва WinXp
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-09, 19:29
  5. WinXP Не изключва???
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-01-04, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе