Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

PC-то ми се изключва само...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #1

    PC-то ми се изключва само...

    работя си... и бам* - Power Off ... след като се изключи не се пуска докато не му извадя захранващият кабел отзаде..* изчакам да му свърши тока ( да изгаснат лампите клавиатурата ) и чак тогава пак се включва... процесор ли е ? захранване ли е?
    захранването уш наскоро ми го сменяха ( 1 месец ) .. преди ми правеше тоя проблем само при 3D игри сега дори в Windows...

    ASUS P5GPL дъно
    p4 530J (Dual Processor emulation / Hyper Threading / Prescott ) - тия дето греят яко
    1024 MB RAM
    GF6600 GT...

    побърквам се вече... за трети път ще ми е да го нося ..

    p.s.
    поне някъде някъв log файл да оставяше .. в C: или некъде ?? да знам от къде е проблема точно ...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Я виж вентилатора на захранването работи ли?
    Виж също и системните температури с някоя програма за мониторинг.
    Друго, което ми идва наум (и може би най-вероятното) е дефект в някой модул на паметта. Преди време с един компютър беше по същият начин - купихме го, две седмици си бачкаше добре и след това (при повече натоварване) взе да спира когато си иска. Занесохме го в сервиза и се оказа, че паметта е със страшно много дефекти. Подмениха я и сега вече 3-ти месец си работи безупречно.

    И в стила на шегата: Просто компютъра ти се самозастрахова от евентуално нахлуване на НСБОП.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Почти 100% е захранването (и по точно кондензатори). Но щом си го зменял скоро или взимаш боклуци или имаш сериозен проблем с напрежението. Така, че като си оправиш захранването вземи си и нещо което да те предпазва от кофти напрежението...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Мен по-вероятно ми се струва това което казва @IvO™ - вентилатора на процесора. По същия начин скоро се борих с една щайга. Процесора прегряваше заради задръстен с боклуци радиатор и си се гасеше тутакси. Гасиш, чакаш 30 сек пускаш - и пак блокираше след малко.
    А при кондензатори в захранването обикновено се саморестартира или трудно пали.
    При дефектна памет би трябвало да вади сини екрани или да се саморестартира, ако е нагласен така Windowsa,
    но всъщност най-добре е да ти тестваш всичко olileli, но просто почни от вентилатора и радиатора на процесора.

  6. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #5

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Това означава, че сработва CPU OverHeat - защитата на дъното, която гаси компа. Което пък е или заради лошо сложен радиатор/ненамазанo с паста CPU или заради неработещ вентилатор. Захранването е по - малко вероятният проблем в случая, въпреки че е възможно да не е предвидено като мощност за твоята конфигурация.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #6

    Re: PC-то ми се изключва само...

    от BIOS-а изключих CPU Thermal .. нещо си .. а бе защита от покачване на температура.. и продължава да го прави.. сега незнам дали има друга защита в процесора , която не мога да изключа ... но не е от температура според мен , защото като го пусна веднага след това и CPU - 53 C , дъно 47 C.
    взимате ли под предвид факта , че не ми се включва докато не извадя захранващият кабел ... не изчакам да изгасне keyboard-а и чак тогава пак го пъхна?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: PC-то ми се изключва само...

    каква марка и колко W ти е захранването?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: PC-то ми се изключва само...

    може и да не отговаряш на въпроса на @Fear ME ,защото съм убеден че е захранване

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #9

    Re: PC-то ми се изключва само...

    след като ми се изключи PC-то ... изкарвам захранващият кабел... изчаквам да изгаснат светлинтие... пъхам го пак , включвам PC-то и като дойде време да зарежда Windows (като му дам Enter на "Start Windows Normally" ) пак се изключва... и затова трябва да го изключа... да изключа кабела и да изчакам малко и тогава пак да вкарам кабела...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #10

    Re: PC-то ми се изключва само...

    щом се налага да вадиш кабела, значи почти сигурно е някаква защита на захранването, която сработва. У вас проблеми с напрежението имате ли? Нещо крушките да премигват, радиото да пука... такива стандартни неща... ако приемем, че захранването ти е читаво, а тока гаден може би е добра идея да инвестираш в ups, стига да можеш да си го позволиш.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: PC-то ми се изключва само...

    @dark
    И този UPS какво според теб ще направи? - Ще си издуха батериите за по-малко от 6м , щото ще се ползват нон стоп.
    Сам знаеш че UPS щом падне тока под нормата му ( по принцип е 30 % от напрежението ) включва на батерии, и постепенно и много бързо - те се издухват!

    ДА си смени захранването
    Да си занули контактите у тях
    Може и дъното да прави парчета ( но веоятноста е много малко , но въпреки това я има )

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    56
    #12

    Re: PC-то ми се изключва само...

    а защо ако се опитвам да го включа веднага след това ... и го включа , като стигне до момента в който зарежда Windows (или ако му задам Ubuntu) пак се изключва... според мене при по голямо натоварване на PC-то изисква повече ток и нещо такова...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: PC-то ми се изключва само...

    а според мен е защита от прегряване или недостатъчно ток в захранването

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #14

    Re: PC-то ми се изключва само...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    И този UPS какво според теб ще направи? - Ще си издуха батериите за по-малко от 6м , щото ще се ползват нон стоп.
    Сам знаеш че UPS щом падне тока под нормата му ( по принцип е 30 % от напрежението ) включва на батерии, и постепенно и много бързо - те се издухват!
    е силно се надявам да са моментни тия прояви, не постоянни... ако по принцип му е кофти напрежението да се обади на енергото, те са длъжни да му доставят качествена услуга...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ДА си смени захранването
    Да си занули контактите у тях
    е това със сигурност...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: PC-то ми се изключва само...

    @Dark - пича каза че не може и WIn да зареди
    100 % ако сложи UPS и 3 м няма да издържи

    Да пробва със стабилизатро на напрежение ( инвертор )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. COMPAQ не се изключва
    От rodrigo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-13, 18:47
  2. приемника се изключва
    От eagel24 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 3
    Последно: 08-01-13, 08:57
  3. лаптоп hp не се изключва
    От лили123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 15-11-09, 09:43
  4. Не се изключва WinXp
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-09, 19:29
  5. WinXP Не изключва???
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-01-04, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе