Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #1

    USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет?

    Здравейте всички!

    Съжалявам, ако заглавието ми е малко неясно, но накратко:
    значи мисля да вземам такава USB памет 2 гигабайта, чувал съм оттук-оттам, че паметите над 1 гигабайт понякога правели проблеми - вярно ли е това?
    Изкажете мнения по въпроса моля, и удачно ли е да си вземам (от гледна точка на "кахърите") памет повече от 1GB, възможно ли е наистина да имам проблеми и т.н., защото ако е така, да си взема 512МВ примерно (т.е. по-малка като обем).
    И също в какво точно се изразяват тези проблеми (ако има такива)?

    Конкретния модел памет е Apacer Handy Steno® AH320 - USB 2.0 interface, 2GB

    http://www.apacer.com/en/products/Handy_Steno_AH320.htm

    И още по-добре пък ако някой има точно този модел с този обем - нека сподели как е паметта, доволен ли е, има ли проблеми с нея и т.н.

    Благодаря предварително на всички отзовали се, и очаквам отговорите ви в кратък срок, че до утре трябва да знам ще я вземам ли или не

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Имам такъв Apacer, но 256 МВ - не съм имал проблеми, дори и след като беше изпран в пералнята...

    Това е което мога да кажа, но всъщност май въпроса ти беше малко по-различен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    С една памет винаги може да има проблем, независимо от капацитета й. В смисъл, ако има някакъв фабричен дефект и не е подложена на множеството тестове, нищо чудно проблемите да започнат да се проявяват едва след няколко презаписа. Друго неписано правило е, че въпреки "проблемите", паметите пак се пускат до крайни потребители, с презумцията "я направи проблем веднъж на сто пъти, я не!" - да не се хаби мат'риала. Тукашните разпространители, естествено не са виновни за това, защото те самите купуват дефектна стока. И все пак, гаранцията на паметите е доста години (от 3 до 5), което предполага, че ще върнеш дефектното парче, ако нещо не е наред.
    Естествено по-добрата марка е гаранция за по-високо качество (и съответно - по-висока цена). "Apacer" са доста стари познайници на пазара, но все пак... много зависи как ще се борави със съответната памет - Slero е късметлия в случая, но ти никога не прави така! - (знаеш лафа за ракетата и космоса, или за подводницата и водораслите) - в смисъл, ако не я използваш чак толкова често и си по-нежен - тогава има опасност да те надживее... Но ако смяташ да правиш по 20 презаписа на ден, то по-добре се ориентирай към някаква алтернатива - Microdrive, например.

  5. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #4

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Имам такъв Apacer, но 256 МВ - не съм имал проблеми, дори и след като беше изпран в пералнята...

    Това е което мога да кажа, но всъщност май въпроса ти беше малко по-различен.
    Понеже работя в компютърна фирма, буквално преди 15 мин "репейрнах" една такава като твоята, само че модел НТ202 (едни грозни такива, с една връв дет стърчи оттях ), за щастие репейра мина успешно и паметта пак заработи нормално.
    За такава става въпрос:
    http://www.apacer.com/en/products/Handy_Steno_HT202.htm

    а рипейра го направих с туулче, което си го има на сайта - паметта не можеше да се форматира под Windows и казваше, че нямало диск в устройството и разни такива работи. Но според сайта останах с впечатление, че това си е едва ли не нормален проблем


    На поста на ИвоТМ - ами тя всъщност няма да е за мен, ами я мяркам за подарък за рождения ден на един авер - та знам ли го как ще я ползва, често ли, рядко ли ....
    А иначе съм съгласен, че дефектите не зависят от капацитета, но в първия пост имах предвид конкретно "проблемите" с паметите над 1гига които са - т.е. дефекти, различни от стандартните да кажем, някакви "характерни" за тези памети над 1 гигабайт дето са.

    Иначе вярно, че е с 3 години гаранция, обаче малко ли е да се ИЗЛОЖА пред моя приятел, ако не извадя късмет и нещо се издъни паметта, ще каже "к,ва памет си ми избрал не те знам .... " и т.н.
    А и ще направя лоша реклама на фирмата ...
    Ако беше за мене - няма проблеми, ама понеже не е за мене .... въпроса е малко по-така.

    Май по-добре да му взема ръчен часовник все пак вместо флаш памет.


    Благодаря за отговорите дотук, но пък и очаквам и други отговори :coolsmiley:

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    15
    #5

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Аз си взех 2GB Corsair Voyager. Тук има ревю на флашката: http://hardwarebg.com/reviews.php?read=60
    Аз съм изключително доволен от избора. Много е бърза, удобна връзка за врата има, както и софтуер с който да си кодираш примерно определена част от обема. Както забелязваш гуменото и покритие я предпазва от удари и падане.
    Corsair е фирма която е известна с качеството си и определно не съм имал досега никакъв проблем с флашката!
    Reset Computers я предлагат за България! Good luck!

  7. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #6

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Благодаря Деймос, но съм се спрял на посочения от мен модел на Апацер - нямам време да ходя да търся други модели и т.н., че времето накъся, утре вечер трябва да я подаря

    А колко пари я взе Корсар-а ако не е тайна? Да направя сравнение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #7

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    моят съвет е да си взезеш A-DATA
    има такива дето са ударо и водоустойчиви
    мога да ти гарантирам от личен опит че издържа на 60 градуса пране в пералня и центрофуга на 1000 оборота

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    ...мога да ти гарантирам от личен опит че издържа на 60 градуса пране в пералня и центрофуга на 1000 оборота
    Ей те тва е здрав тестър!!! rulz!!!

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Абе хора, що така всички си перете флаш паметите?? :coolsmiley:
    Те в скоро време ще им сложат направо етикетче с означенията как да се пере (ръчно, автоматично, да се глади ли или не, и т.н.)

    А съм се спрял на Апацер, просто защото фирмата, в която работя ги предлага, а и нямам време да обикалям по други фирми и да търся памети, тъй като съм на работа през деня все пак, а утре вечер е джумбарето по случай остаряването на моя приятел.

    А-ДАТА с какъв трансфер са?

    Апацера са с 10МВ при четене и 8МВ при запис (или обратното), не съм гледал характеристиките на други памети, защото нямам време за това. Не знам това 10МВ много ли е, малко ли е, нормално ли е, и т.н.
    Във всеки случай ще се записва по-бързо, отколкото на компакт диск (при положение, че се записва средно на 24 скорост, т.е. с 3,6МВ трансфер).

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #10

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения


  13. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #11

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Колко пари я взе A-DATA-та?

    Пише в спецификациите до 480мбит/сек, което прави 60МВ/сек трансфер, ама пише ДО, т.е. това е максдималния трансфер на USB 2.0 интерфейса. Тествал ли си колко трансфер ти прави, просто съм любопитен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #12

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    Колко пари я взе A-DATA-та?

    Пише в спецификациите до 480мбит/сек, което прави 60МВ/сек трансфер, ама пише ДО, т.е. това е максдималния трансфер на USB 2.0 интерфейса. Тествал ли си колко трансфер ти прави, просто съм любопитен.
    не съм я тествал със софтуер, но 180 мб ги качва за 45 секунди, а го смъквам този файл за 30 секунди
    естествено говорим за USB 2.0
    при версия 1,0 нещата са далеч по бавни

    вземал сам я преди година и 3 месеца за 58 лева, а сега е около 45 /256 мб/

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #13

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения



    Не съм противник на FLASH паметите. Все-пак има и малки чекмеджета с дискове.
    Дали не е по-разумно да се вложи в 40 GB диск, а не в 2GB FLASH??
    С други думи - от някакъв обем нататък в момента не си заслужават цената.
    Лично мое, непрофесионално мнение........

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Wise


    Не съм противник на FLASH паметите. Все-пак има и малки чекмеджета с дискове.
    Дали не е по-разумно да се вложи в 40 GB диск, а не в 2GB FLASH??
    С други думи - от някакъв обем нататък в момента не си заслужават цената.
    Лично мое, непрофесионално мнение........

    Wise, бъдещето принадлежи на паметите, и едва ли някой спори за това. Вярно е - те има още много да "гонят" твърдите дискове - и за капацитет, и за скорост, и за цена... - но все пак индустрията е още в началните си години и тепърва ще се развива с усилени темпове. Възможността да се премахне механиката от определен тип "запомнящи" устройства, да се намали разхода на енергия, да се миниатюризира продукта - ето това е съблазънта (и удобството, ако щеш), които тласкат развитието на този тип технологии. Разбира се, че 40 GB твърд диск ще ти излезе по-евтин от 2 GB Flash памет, но от гледна точка на мобилността, човек винаги би предпочел да си "джитка" с няколко гигабайта памет в джобчето, отколкото с твърд- или компактдиск(ове). Ти може и да разполагаш с "чекмедже", но дали човекът отсреща ще има такова? А ако компютъра е в гаранция... и диска ти не е бисексуален американец, т.е. USB, хихи - тогава изгаряш прав. Ще изключа и всички екстремни ситуации, от рода на "да се прибереш вкъщи, да вземеш харддиска, да отидеш, да го връзваш и т.н."... докато ако на една обемна "флашка" си качил всичко необходимо, можеш да отреагираш веднага. Ето за това са удобни и по-големите капацитети флаш-памети. Поне за мен. Да не говорим, че с наличието на едно малко кабелче, флаш-паметите стават съвместими с почти всякакъв вид дигитална техника.

    На пазара вече има памети по 16 GB. Цените падат през месец и то сериозно (почти наполовина). Говоря за големите обеми памети, малките все още държат цена. А както всички много добре знаем - "мястото никога не е достатъчно", така че големите обеми памети (на разумни цени) винаги ще са добре дошли за нас, крайните потребители. Дори и като средство за временен архив.

    Лично мое, непрофесионално мнение... :coolsmiley:

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #15

    Re: USB Flash памет 2GB - има ли проблеми с такъв обем памет, кажете мнения

    Ама не става дума за "чекмедже", а за "portable hard drive enclosure 2.5"
    Което си е мобилно, на USB 2,0 и в него се навира някакъв диск 2.5".
    И е с размери 135/85/25 мм - няма друго захранване(от USB си смуче)
    Иска си и диск вътре - той е скъпичък, но и с повечко обемче
    Не нарушаваш никакви гаранции и не отваряш нищо - USB кабел само.
    Също като пишката, но е по-голямо , по-бързо и по-скъпо....въпрос на избор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ASUS F5Z проблеми след смяна на памет
    От glowndark във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-12, 09:07
  2. Archos пуска таблет с твърд диск, вместо flash памет
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 30-12-10, 12:49
  3. Продлем с USB Flash памет
    От vagabond във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 29-12-06, 14:33
  4. Продавам USB Flash памет 512 МВ
    От kolyo1 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-06, 14:01
  5. Проблеми с памет или процесор
    От sorrowsad във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-09-04, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе